st 8.9.2004 | Daniel Višňák

Důležitý vstup do sezóny se Energetikům podařil, na domácím ledě porazili Třebíč

Vstup do nové prvoligové sezóny se podařil hradeckým hokejistům na výbornou, když porazili na svém ledě Horáckou Slávii Třebíč vysoko 6:2. V utkání už mohli hradečtí příznivci vidět čerstvou posilu v obraně, kladenského Tomáše Kolafu (na snímku), ale i celou extraligovou formaci z Pardubic v podání Tomáše Linharta, Michaela Vyhlídala, Jana Koláře, Tomáše Rolínka a slovinského reprezentanta Tomaže Razingara.

Pardubičtí hráči se pak v zápase postarali o tři branky, když nejhezčí byla asi ta na 3:1 z hole Michaela Vyhlídala pod horní Luňákovu tyč. O vítězství Energetiků rozhodla už první třetina, tu hradečtí vyhráli vysoko 5:1, ve druhé části hry mohli domácí přidat ještě několik branek, šance jim buď zneškodnil brankář Jan Koťátko, nebo jim radost z branky překazila smůla v koncovce. V závěrečné části hry už pak oba týmy přidaly po jedné brance, za hosty snižoval na 5:2 loni ještě hradecký Miroslav Fišer a konečnou podobu dal výsledku v 59. minutě Tomáš Martinec.

Tomáš Dušek 60 35 2 33 94,29 0 0

Ladislav Kolda (hlavní trenér HC VČE Hradec Králové): ”Nám se podařila první třetina, dali jsme góly a soupeři odskočili na rozdíl čtyř branek, to se poté hraje samozřejmě lépe, začíná se všechno dařit. V té druhé třetině, jsme si vytvořili spoustu brankových šancí, ale Koťátko, který vystřídal Luňáka nás vychytal. Jsem rád, že jsme gól ve druhé třetině nedostali a drželi si potřebný náskok. Utkání jsme měli si myslím pod kontrolou a zvládli jsme ho, určitě mě těší, že jsme začali ligu vítězstvím.”

Kamil Konečný (hlavní trenér HS Třebíč): O výsledku se rozhodlo už v první třetině, ale nemyslím si, že v dalších třetinách, pro nás výsledkově příznivějších, jsme hráli lépe, spíš bych řekl, hlavně v druhé třetině snad hůře než v té první. Je pravdou, že pro nás byl začátek zápasu poměrně nešťastný, protože některé branky byly náhodné, ale to samozřejmě k hokeji patří. To, že si pak naši hráči nedokázali ani přesně přihrát na pět metrů ukázalo, jak na tom obě mužstva v samotném utkání byla. Výsledek je si myslím spravedlivý“.