Preview k zápasu
čt 6.1.2005 | Daniel Višňák

Značně oslabený hradecký tým se představí v sobotu v Písku

Už 37. kolo první ligy je na programu v sobotu, hradecké Energetiky čeká dlouhá cesta na jih Čech, kde se střetnou s Pískem. Ten v prvním povánočním vystoupení přivezl bod za prohru v prodloužení 1:2 v Opavě, Hradec naopak na domácím ledě zvítězil 4:2 nad Sarezou Ostrava a připsal si do tabulky důležité tři body. Nepříjemné pro domácí byl ale fakt, že během druhé třetiny ze zápasu musel odstoupit Marián Kacíř, který má podle aktuálních zpráv naražené žebra a ke konci utkání si obnovil v jednom ze soubojů předchozí zranění ramene i Roman Vondráček.

Další citelná ztráta se zrodila pro Východočechy několik vteřin před koncem utkání, kdy při hromadné bitce „odměnil“ rozhodčí domácího Ondřeje Potůčka s Patrikem Beckem vyšším trestem do konce utkání, což pro hradecké znamená, že útočník první formace Beck, který nasbíral v letošní sezóně již druhý vyšší trest, nemůže právě v Písku nastoupit „Všeho všudy teď máme sedm útočníků, ale Roman Vondráček by mohl být možná v sobotu v pořádku, “ vypočítával dva dny před zápasem asistent Robert Horyna kolik bude mít asi v sobotu k dispozici útočníků včetně možného startu Romana Vondráčka. Nevylučuje se i start Romana Červenky, který se ve čtvrtek vrátil z úspěšného MSJ v USA. „O tom se rozhodne v průběhu pátku, zatím to vypadá spíše, že nenastoupí, potřebuje si odpočinout,“ říká Horyna. Trenérské duo Kolda-Horyna nebude moci do sestavy zapojit ani na rozdíl od posledních utkání posilu, kterou byl pardubický Lubomír Korhoň. „Hrál s velikým nasazením, moc nám pomohl, dával góly a přihrával, v sobotu však bude hrát za Pardubice proti Znojmu,“ pokračoval asistent. „Navíc nenastoupí ani Patrik Fořt, ten má přijít až na pondělní trénink, ale to neznamená, že nejedeme do Písku s cílem bodovat, naopak i v této se budeme o výsledek a body rvát, “ zakončil odhodlaně bývalý hradecký brankář, který nyní stojí na lavičce Energetiků jako trenér. Tu soupeřovu bude v sobotu vést nový písecký kouč, kterým se stal během vánoční přestávky Jindřich Setíkovský, jenž naposledy trénoval v první lize Ústí nad Labem. S jeho příchodem do mužstva přišly i dvě posily. Jedna do obrany, tou je zadák Petr Chvojka z Komety Brno, jako druhý přišel z Berouna útočník Tomáš Jelínek. Písek se musel krom dvou příchodů smířit i s jedním odchodem a to na brankářském postu. Do Mladé Boleslavi zamířil na místo odcházejícího Petra Přikryla do Znojma brankář Lukáš Mensátor. Jeho místo v píseckém brankovišti zaujal první ligou ostřílený Michal Pinkas a v Opavě si vedl více než zdatně… Sobotní utkání Hradce Králové a Písku budete moci sledovat již tradičně na našich stránkách v on-line přenosu, který začíná v 17:00.