Preview k zápasu
čt 20.1.2005 | Daniel Višňák

Energetiky čeká možná jeden z nejdůležitéjších zápasů o play-off

Osmizápasová série, ve které hradečtí hokejisté bodovali, skončila ve středu na ledě lídra z Českých Budějovic, kde Energetici prohráli v divoké přestřelce 5:11. Rozhodnuto bylo prakticky po prvních deseti minutách zápasu, kdy Východočeši inkasovali hned čtyřikrát. Malinká naděje na zvrat vyhasla hned ve třicáté vteřině druhé třetiny, kdy lovil poprvé v první lize puk ze své branky i Jiří Navrátil, který vystřídal po čtyřech brankách Sašu Hyláka. Mladý hradecký gólman zabránil nejprve ve zbylých deseti minutách první třetiny smršti šancí ze strany domácích, ale hned po odehrání půl minuty z prostřední části hry inkasoval, to ho překonal Václav Pletka.

„Hned jak nastoupil do branky, tak musel řešit několik nebezpečných momentů, poradil si i s dvěma nájezdy Dvořáka, chytil i gólovku Pletkovi, určitě svým výkonem nezklamal, neměl to vůbec lehké,“ řekl k premiérovému startu Jiřího Navrátila v první lize hlavní trenér Ladislav Kolda. Energetici musí ale hodit středeční zápas rychle za hlavu, neboť v sobotu je čeká další ze zlomových zápasů o play-off, možná jeden z nejdůležitějších, protože se střetnou s Kadaní, ta je momentálně na devátém místě tabulky a na hradecké ztrácí jedenáct bodů, v případě výhry Východočechů by se jejich náskok mohl zvýšit na čtrnáct bodů a to by vzhledem ke zbývajícím devíti kolům do konce základní části byl velmi solidní náskok. Kadaň nebude ale určitě lehkým soupeřem, protože bojuje stejně jako Hradec tvrdě o účast v play-off. Na sedmou Sarezu Ostrava a Beroun ztrácí černožlutí pouhé tři body, navíc ji byly zkontumovány sportovně technickou komisí ČSLH tři zápasy kvůli neoprávněnému startu obránce Mariana Meňharta, dva ze zmiňovaných duelů Severočeši prohráli, ale za výhru s Havířovem jim byly proti vůli odečteny z konta tři body, což v honbě za play-off znamená určitě mnoho, kor když je tabulka tak moc vyrovnaná. „Chceme zvítězit, každému je jasné, co je ve hře, pro nás to může být jeden ze zlomových zápasů o play-off,“ dobře ví hradecký asistent Robert Horyna. „V pořádku by měl být snad už Jirka Cetkovský, Pavel Suchý asi ještě nenastoupí, jinak by sestava měla být podobná té z Českých Budějovic,“ pokračoval Horyna. „O startu Ondřeje Potůčka rozhodne lékař, protože v souboji s Radkem Martínkem přišel o zub a má i nějaké stehy, takže uvidíme,“ uzavřel hradecký asistent. Zápas budete moci již tradičně sledovat na našich stánkách v online přenosu.