Tiskové zprávy
ne 26.9.2004 | Daniel Višňák

Saša Hylák v neděli vychytal Pardubicím po skvělém výkonu důležitý první bod

Svůj první extraligový zápas v letošní sezóně má za sebou Alexandr Hylák a premiéra to nebyla nikterak lehká, protože byla na Spartě a také v situaci, která nebyla pro loňského vítěze základní části Extraligy určitě lehká, po odehraných čtyřech kolech stále čekali pardubičtí na zisk tolik kýžených prvních bodů do tabulky.

Na ledě Sparty Praha se dočkali, po výborném vstupu do utkání, kdy vedli po první třetině už 2:0, nakonec odjížděli v neděli večer s velmi cenným prvním bodem za konečnou remízu 2:2, na které měl veliký podíl brankář Alexandr Hylák (na snímku), ten zneškodnil několik jasných gólovek soupeře, asi největší přišla až v samém závěru zápasu, když se na mladého muže v pardubickém brankovišti řítili z přečíslení hned tři sparťané, ale dělovku Chabady zlikvidoval Hylák lapačkou, to na ukazateli svítil čas 19:53 ze závěrečné třetiny. Saša Hylák si v 65 minutách připsal 41 těžkých zákroků. Za dvě branky, které inkasoval, rozhodně nemohl. „Vychytal tady tutové branky jako Petr Bříza na druhé straně. Od něj se to ale očekává,“ trefně ohodnotil jeho výkon na oficiálních stránkách pardubického klubu trenér východočechů František Výborný. Nový pardubický kouč poprvé zažil pocit, kdy na lavičce extraligových Pardubic v mistrovském utkání bodoval. „Zítra pojedu na trénink s lepší náladou,“ řekl. Remízový zápas na Spartě může být odrazovým můstkem vstříc lepším zítřkům? „Byli bychom jedině rádi. Liga je velmi těžká, sice jsme předtím čtyřikrát prohráli, ale se Slavií a Plzní jsme sehráli dobré zápasy. Tato utkání jsou pro diváky pěkná a pohledná, pro trenéry je to trochu horší…“ uzavřel František Výborný pro oficiální stánky svého klubu. I my samozřejmě přejeme Pardubicím, aby tento důležitý první bodový zisk byl pro ně odrazovým můstkem k dalším povedeným a hlavně bodově úspěšným zápasům.