pá 17.9.2004 | Jan Balážik

Dorostenci v prvním kole prohráli těsně v Ml. Boleslavi

K prvnímu zápasu sezóny zajížděli mladí Energetici na led Mladé Boleslavi, jednoho z žhavých adeptů na postup do extraligy. Vyrovnaný zápas nakonec vyzněl lépe pro domácí, kteří brankou ve třetí třetině rozhodli o své těsné výhře 4:3.

Úvodní ligový zápas odjížděli odehrát dorostenci do Mladé Boleslavi. Prvních deset minut měli hradečtí hokejisté ve své moci, vypracovali si i spoustu gólových příležitostí, a právě díky dobrému začátku se také první radovali. Ondřej Kohout překonal mladoboleslavského gólmana již ve třetí minutě přesnou střelou mezi betony. Ovšem tlak domácích se stále více zvyšoval. Odpověď přišla v patnácté minutě, když z akce dva na jednoho byli domácí úspěšní.

Druhá třetina se odvíjela pod silným tlakem boleslavských hokejistů, kteří zasypali hradeckého brankáře pořádnou dávkou nepříjemných střel. Ale radovali se hosté, když Petr Milfort (na snímku) přesnou střelou od modré čáry vymetl pavučinu boleslavské klece. Domácí se dočkali o osm minut později, kdy útočník Mladé Boleslavi prostřelil vše, co stálo předním a puk prosvištěl až za záda východočeského brankáře.

Třetí třetina přinesla vyrovnaný hokej s gólovými šancemi na obou stranách, ale ve 52. minutě rozhodla Boleslav o vítězství milimetrovou střelou k pravé hradecké tyči. Ke konci nepomohlo východočechům ani odvolání brankáře, čímž navýšili tlak, ovšem obrana domácích už nedopustila žádné ohrožení branky, a tak po třetinách (1:1 - 1:1 - 1:0) zvítězil tým Mladé Boleslavi. Další ligové utkání sehrají hradečtí dorostenci v neděli, doma se Sokolovem.