Děkujeme za podporu! Aukce dresů
Poslední čtvrtina začíná! Hradec ji zahájí na ledě tápajících Vítkovic

Poslední čtvrtina začíná! Hradec ji zahájí na ledě tápajících Vítkovic

25.1.2016 | Lukáš Foff

Derby v myslích dlouho nezůstane. Rychlý sled zápasů na něj dá velmi brzo zapomenout. Na svěřence Vladimíra Kýhose čeká další šichta v regionu, kde by o pořádných důlních šichtách mohli bujaře vyprávět. Soupeřem Mountfieldu budou jedenácté Vítkovice, které pokukují po předkole play off. Hradec naopak potřebuje upevnit pozici v nejlepší čtyřce. O motivaci tak rozhodně nebude nouze.

HC Vítkovice Steel – Mountfield HK, úterý 17:00: ON-LINE

Další utkání čeká lví partu po jednodenním odpočinku v úterý na ledě ostravských Vítkovic. Hradec do něj půjde s prohrou v zádech, protože v derby byly poprvé v sezóně úspěšnější Pardubice. Za tímto zápasem se ohlíží Karel Pilař. „Byl to zápas před výbornými fanoušky a ve skvělé atmosféře. Takový trošku play off hokej, který je převážně o bojovnosti. Pardubice hodně makaly a byl to těžký zápas pro všechny,“ rozebírá hru soupeře zkušený zadák.

I příští utkání bude proti týmu, jenž je namočen v bojích o play out. Začíná poslední čtvrtina a mužstva ze spodku tabulky berou každý bod jako zlatý. Hradecký mazák v obranných řadách však zůstává nad věcí. „Neočekávám nic zvláštního. My jsme ti, co musí vyhrát každý zápas, stejně jako oni. I přes to, že se trochu zvedli, chceme urvat tři body,“ povídá pragmaticky vysoký obránce.

Vzpruhou pro Vítkovice je návrat Rostislava Olesze, který si na dva měsíce odskočil do švýcarského Langnau, ale z rodinných důvodů se rozhodl vrátit a pomoci moravskoslezskému týmu do předkola play off. „Jediné, co bude jiné, bude návrat Rosti Olesze,“ potvrzuje ofenzivní bek Mountfieldu, že v myslích obránců svítí varovné světlo při vyslovení jména vítkovického útočníka. „Je pro ně velmi důležitý a hodně jim pomohl na začátku i teď,“ ukončuje Karel Pilař.

Vítkovice jsou na hraně nebezpečné zóny

Na Vítkovice ještě čeká velmi tuhý boj. Poslední čtvrtinu soutěže zahajují na jedenáctém místě, které ještě stále znamená účast v play out. S přihlédnutím na zlepšené výkony Pardubic, které se nachází již pouze o dva body za ostravským celkem, nečeká na svěřence Ladislava Svozila nic lehkého. O motivaci dostat se na vytoužené desáté místo však nemůže být pochyb. To momentálně navíc patří Ocelářům – největšímu rivalovi Vítkovic v soutěži.

Poslední zápasy Vítkovic
Zlín – Vítkovice 3:1
Vítkovice – Karlovy Vary 5:2
Olomouc – Vítkovice 3:2sn.
Liberec – Vítkovice 2:0
Vítkovice – Litvínov 5:4sn.

V posledním velice nervózním zápase nakonec Vítkovice uspěly. Ve velké přetahované udolaly předposlední Litvínov 5:4 po samostatných nájezdech. O plný bodový zisk však přišly méně než tři minuty před koncem, když se premiérovým gólem mezi dospělými prosadil Kristian Reichel.

Mountfield zase prohrál 2:3 na ledě Pardubic, které vedl do derby někdejší kouč Hradce Peter Draisaitl. Před tím však Hradec vyhrál tři zápasy v řadě a díky tomu se stále drží na třetím místě s jedním zápasem k dobru.

Hradec proti Ostravským letos pokaždé bodoval

kolodatumdomácíhosté
1. pá 11.9.2015 Mountfield HK Vítkovice 3:4sn (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)   
14. st 28.10.2015 Vítkovice Mountfield HK 2:3 (2:1, 0:0, 0:2)   
27. pá 11.12.2015 Mountfield HK Vítkovice 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)   

Vítkovice se dají považovat za relativně příjemného soupeře pro Východočechy v letošní sezóně. Královéhradečtí sice v prvním zápase prohráli na nájezdy, pak ale zvítězili v obou dalších duelech. Na body je to tedy 7:2 pro Mountfield.

Olesz i přes návštěvu zahraničí stále nejproduktivnější

Rostislav Olesz dva měsíce ve Vítkovicích nehrál, ale přesto je na první příčce v tabulce kanadského bodování. Tedy na dělené. Nachází se na ní společně se Stanislavem Balánem. Oba shodně mají devatenáct bodů.

Mezi defenzivními hráči se vyjímá Tomáš Kudělka. Je pouze o tři body za vedoucí dvojicí se třemi góly a třinácti asistencemi. Nejlepším střelcem v obranných řadách je pak Lukáš Klok s pěti góly.

Na brankářském postu se střídá dvojice Daniel Dolejš – Pavel Kantor. První jmenovaný odchytal o pět zápasů více a má úspěšnost zákroků 91,5 %. Exhradecký Kantor má 88,34 % a průměr více než tří obdržených gólů na zápas.

Statistické okénko – Vítkovice…

  • … vstřelily třetí největší počet branek v oslabení, a to 4. Stejně je na tom Liberec a Mladá Boleslav. Nejlepší v této statistice je Třinec s 8 góly.
  • … mají nejvyšší Radegast index ze všech týmů v extralize – 1737 bodů. Poslední Litvínov má pouze 1088.
  • … zblokovaly největší počet střel, celkem 581. Hradec jich dokázal srazit mimo klec 411.
  • … mají druhou nejhorší úspěšnost na vhazování, a to 47,18 %. Hradec má přesně o dvě procenta lepší.
  • … propustí na svého gólmana průměrně čtvrtý nejmenší počet střel – 27,23. Nejhorší Energie nechá v průměru soupeře vystřelit více než dvaatřicetkrát.
Sestavy z minulého utkání
Kantor (od 34. Dolejš) – Kudělka, Čerešňák, Philipp, Štencel, Štich, Sloboda – Hovorka, Szturc, Olesz – Kucsera, Kolouch, Vandas – Burger, Balán, Zdráhal – E. Němec, M. Hlinka, Tomi. Trenér: Ladislav Svozil.
Kacetl – K. Pilař, Plášil, Pláněk, Frühauf, Dietz, Vašíček, Hronek – Bednář, Kukumberg, Dej – Honejsek, Ihnačák, Červený – Kopta, Knotek, Courchaine – Pavlík, Bulík, Šimánek. Trenér: Vladimír Kýhos.
 
Související články
Servis
Facebook
Twitter
Mountfield HK, a.s. Komenského 1214/2
500 03 Hradec Králové
(Ukázat na mapě)
Telefon: 495 512 202
Mobil: 731 501 927
Fax: 495 512 202
E-mail: sekretariat@mountfieldhk.cz
Web: www.mountfieldhk.cz

Spřátelené kluby

FC Hradec Králové Hradecké Lvice