út 7.2.2017 | Lenka Jonešová

Předposlední duel nadstavby za tři body. Starší dorostenci porazili Zlín 2:1

Výjimečně v úterý měli starší dorostenci na programu předposlední duel nadstavbové části. K přeloženému utkání zajížděli mládežníci Mountfieldu na led Zlína, kde jako první otevřeli ve 13. minutě gólový účet zápasu. V průběhu druhé periody navíc navýšili své vedení na dvoubrankový rozdíl. Ačkoli domácí hradecké mládežníky přestříleli poměrem 30:20, všechny body za výhru 2:1 si nakonec pod Bílou věž odvezl Hradec Králové.

Předehrávka 15. kola nadstavby svedla na jeden led hokejisty Zlína a Hradce Králové. Domácí toužili nejen oplatit svému soupeři porážku 3:5 z prvního vzájemného utkání, ale hlavně se vrátit na vítěznou vlnu, neboť z deseti zápasů v novém kalendářním roce vyhráli pouze dva.

Spíše než festival hokejové krásy nabídla první třetina urputný a bojovný hokej. Z té trošky šancí, které si oba týmy vytvořily, se ujala jediná. Ve 13. minutě prostřelil Miroslav Havelec zlínského brankáře Michala Kořénka a poslal Hradec do vedení. Ostatní střelecké pokusy pak oba gólmani pochytali.

Z pohledu hry i skóre byla nejzajímavější druhá třetina. Ve 24. minutě hosté navýšili své vedení díky Filipu Jiráskovi, který zakončil nenápadnou akci své pětky přesně mířenou střelou. Zlín se vrátil do hry o deset minut později využitou přesilovkou. Nahození Vlastimila Hefky brankáři Štěpánu Koubovi propadlo až do sítě.

Za další tři minuty mohl Zlín dokonce vyrovnat – rozhodčí nařídili trestné po hradeckém faulu v brejkové situaci. K puku se postavil Jonáš Kočica, jeho rychlá střela k tyči však skončila jen na výstroji brankáře Kouby. Stav 1:2 z pohledu mladých ševců tak přetrval až do druhé přestávky.

Ve třetí části se domácí usilovně tlačili před hradeckou branku a v některých chvílích drželi svého soupeře pod tlakem. Defenziva Východočechů však odolávala a nakonec odolala až do závěrečného hvizdu. Zlínu nepomohly ani přesilovka, ani závěrečná power-play – Hradec uhájil těsné vítězství a veze si z východu Moravy tři body. A nic na tom nezměnil ani napjatý závěr plný emocí a potyček.