čt 19.10.2017 | Klára Petrásková

Z 0:2 na 3:2. Mladší dorostenci přestříleli Dynamo a urvali výhru v prodloužení

Na střely drtivá výhra 41:14, na góly těsná 3:2 v nastaveném čase. Mladší dorostenci nezačali čtvrteční derby nejlépe, když už v 5. minutě prohrávali 0:2. Ve třetí třetině ale šlápli na plyn a z enormní střelecké převahy nakonec vytěžili kýžené dvě branky. V prodloužení už Hradci stačilo k bonusovému bodu 24 vteřin a jediná rána.

Petr Luštinec (Mountfield HK):
Vstup do derby se nám nepodařil. Po hrubých chybách v obraně jsme inkasovali dva góly, díky čemuž byly Pardubice po celou první třetinu na koni. Po důrazné domluvě o první přestávce jsme nabrali na obrátkách a naše hra se zlepšila. Snažili jsme se překonat výborně chytajícího domácího gólmana, ale to se nám ani během druhé dvacetiminutovky nepodařilo. Do třetí třetiny jsme tak šli s odhodláním, nabádali jsme kluky, aby šli do brány, stříleli a věřili jsme, že vstřelíme branku. Podařilo se nám postupně vyrovnat a těsně před koncem třetiny jsme jeli sami na pardubickou bránu. Jardovi Kašparovi se bohužel nepodařilo vstřelit vítězný gól, ale jako správný kapitán to vzal na sebe a v prodloužení nám vystřelil vítězství za dva body.