pá 2.12.2016 | Lukáš Štěrovský, Klára Petrásková

Absolutně zbytečně jsme prohospodařili dva body, ví Jiří Šimánek

Hodně výrazným písmem se pod utkání s Piráty podepsal Jiří Šimánek. Ten si připsal po jednom gólu a asistenci, v průběhu celého utkání byl ale prakticky pořád vidět. Přesto ani hradecká dvaadvacítka nezabránila tomu, aby si Mountfield po smolném závěru neodvezl ze severu Čech pouze bod. Přitom ještě necelou minutu před koncem to vypadalo na body tři...

Chomutov vyrovnal až čtyřicet vteřin před koncem zápasu, co přesně se tam stalo?
Bohužel tam byl nedůraz před bránou. Pak jsme v prodloužení po přesilovce dostali rozhodující gól. Ve třetí třetině jsme měli zbytečně hodně faulů, a to nám bralo síly. Chomutov má přesilovky dobré a dal z nich vlastně dvě branky.

Posledních pět minut se skóre hodně přelévalo. Domácí nejprve vyrovnali, vy jste dali gól, ale pak jste zase inkasovali. To asi zamrzí, že?
Když jsme vedli, ani jsme už nechtěli pořádně napadat, jen to domydlit. Bohužel, dostali jsme gól. Prohospodařili jsme dva body. Absolutně zbytečně.

Pro soupeře je vždycky špatné, když dostane gól do šatny

Jinak jste ale v poslední třetině měli jen pět střel, čím to?
To bylo i tím, že jsme hráli asi čtyři oslabení. Tam bych hledal příčinu toho, že jsme nebyli tak aktivní.

Pojďme se ještě vrátit na konec první třetiny, kdy jste stihli skórovat tři desetiny před jejím závěrem. Věřili jste si, že rozhodčí gól uzná?
Asi víc než v Liberci, tam jsme si jistí nebyli. Chomutov ani moc neprotestoval, věřili jsme si podstatně víc.

Nakopla vás taková vyrovnávací branka?
Pro soupeře je vždycky špatné, když dostane gól do šatny. Nás to určitě povzbudilo, protože třetina nebyla špatná. Ze začátku jsme měli šance, ale neproměnili jsme je, takže 1:1 po dvaceti minutách bylo super.

Gól po měsíci a půl je pro sebevědomí příjemný

Podobná situace nastala v momentě, kdy soupeř později trefil tyčku. Z pohledu kamery nad brankou se však zdálo, že šlo o gól...
Kamera na kostce asi není z toho úhlu, co má brankový rozhodčí. Bylo vidět, že to šlo vzduchem, takže to prostě muselo jít do tyčky. Kdyby to šlo třeba po ledě, tak by to mohl být gól, ale takhle to byla jasná tyčka.

Vy sám jste se opět gólově prosadil po delší době, těší vás to?
Každý gól je pěkný (směje se). Bylo by ale lepší, abychom měli tři body, a ne abych já měl gól. Ale samozřejmě na sebevědomí je příjemné po nějakém měsíci a půl skórovat.

S pátečním zápasem se rozjela charitativní akce Skóruj pro... Jak ji vnímáte?
Je důležité dělat podobné akce, pomoci lidem, kteří to potřebují. Samozřejmě se k tomu připojíme i my nějakou finanční částkou, nejen fanoušci pukama.

To je fofr, vedeme 3:2! Po téměř dvou měsících se gólově prosazuje z dorážky JIŘÍ #ŠIMÁNEK!