Akademie ČH
so 19.8.2017 | Redakce

Aktualizováno: Mountfield Cup junior vyhrál Hradec před Slovanem a Karlovými Vary

Hradec Králové po Mountfield Cupu A-týmů pořádá také obdobný turnaj pro juniory. Ten se ve východočeské metropoli odehrává právě v těchto dnech, během pátku a soboty spolu mužstva mezi sebou odehrají celkem deset zápasů. A kdo se vlastně turnaje účastní? Kromě domácí juniorky zavítaly pod Bílou věž týmy Mladé Boleslavi, Karlových Varů, Slovanu Bratislava a Znojma.

Systém turnaje je prostý, každé mužstvo se jednou utká se všemi protivníky, vítězí ten, kdo nasbírá nejvíce bodů. Za výhru v základní hrací době získá tým 3 body, za vítězství po nájezdech 2 a za remízu 1 bod. Hrací čas bude lehce zkrácen, aby se všechna utkání stihla odehrát, proto budou mít třetiny pouze patnáct minut. V případě nerozhodného výsledku rozhodují nájezdy, které budou čítat celkem tři série.

Mountfield HK – BK Mladá Boleslav 2:0

Úvodní klání juniorského Mountfield Cupu nezačalo zrovna útočným hokejem, po třicet minut nepadla na zimním stadionu jediná branka. O něco více aktivity vykazovali domácí, kteří měli také k dispozici více početních výhod. Nakonec to byla právě dvojnásobná přesilovka, v níž se ujali vedení zásluhou přesné rány Kryštofa Hroudného. Vítězství Východočechů pak o několik minut později potvrdil střelou do horního rohu Filip Moník. Závěr zápasu ještě okořenila bitka mezi Mašínem a Jiráskem, nic jiného než tresty do konce utkání ale oba mladíci z potyčky nevytěžili.

Třetiny: 0:0, 0:0, 2:0
Branky a nahrávky: 34. Hroudný (Matějček), 37. F. Moník (T. Kynčl).
Rozhodčí: Veselý – Macek, Petr.
Vyloučení: 2:5, navíc Mašín (MHK) 5 min. + OK – Pawliczek, Jirásek (oba MBL) oba 5 min. + OK.
Využití: 1:0.
Průběh utkání: 2:0.

HC Slovan Bratislava – HC Energie Karlovy Vary 4:3sn

Do utkání oba celky vlétly po hlavě, nikdo na nic nevyčkával. Hned ve 3. minutě se Slovan dostal do vedení, nicméně náskok mu nevydržel ani pět minut. Energie totiž dvěma slepenými góly otočila skóre na svou stranu a v načatém díle pokračovala začátkem druhé třetiny, kdy vedla už 3:1. Hráči Bratislavy se ale nenechali zahanbit a využili nabídnuté příležitosti – nejprve potrestali karlovarský faul z trestného střílení a poté využili i únik dvou na jednoho. Pod Bílou věží tak bylo rázem vyrovnáno a za stavu 3:3 došlo klání až do samostatných nájezdů. V nich se jako jediná ujala střela z 5. série v podání Martina Púše, a Slovan tak mohl slavit těsnou výhru.

Třetiny: 1:2, 2:1, 0:0
Branky a nahrávky: 3. Mrázik (Bobál), 25. Vítek (TS), 27. Verbický (Vitáloš), rozh. náj. Púš – 6. Horký (Salnikov), 7. Petrov (Hrůša), 17. Procházka (Horký).
Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1.
Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3sn.

Mountfield HK – Orli Znojmo 4:1

Druhý zápas na Mountfield Cupu, druhá výhra. Mountfield navázal na dobrý vstup do turnaje a po Mladé Boleslavi si odpoledne poradil také se znojemskými Orly. První třetina sice ještě branku nepřinesla, ta prostřední ale už ano, když z mezikruží rozvlnil síť Mikuláš Matouš. A Hradečtí ve své útočné aktivitě pokračovali také v poslední patnáctiminutovce. Nejprve se z první trefil Dominik Matouš, jenž byl o tři minuty později po rychlé kombinaci následován Václavem Maršíkem. Znojemští sice dokázali zásluhou Lukáše Zmeškala snížit, tříbrankový náskok ale dal vzápětí zpátky Lvům Jakub Hašek. Hradec porazil Znojmo 4:1.

Třetiny: 0:0, 1:0, 3:1
Branky a nahrávky: 21. M. Matouš, 31. D. Matouš (Hejna), 34. Maršík (Pažourek, Hašek), 44. Hašek (Pažourek) – 40. Zmeškal.
Rozhodčí: Veinfurter – Horák, Kubišta ml.
Vyloučení: 4:4. Bez využití.
Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

HC Energie Karlovy Vary – BK Mladá Boleslav 5:0

Karlovy Vary sice v prvním zápase turnaje prohrály, to ale nemělo patrný vliv na jejich dalším výkonu. Klání s Mladou Boleslaví zahájily gólem ve vlastním oslabení, pokračovaly přes využitou přesilovku a počet vstřelených karlovarských branek se nakonec zastavil až na čísle pět. Třemi kanadskými body se na výhře podílel Marek Pastyřík, čisté konto zase vychytal západočeský brankář.

Třetiny: 1:0, 1:0, 3:0
Branky a nahrávky: 9. Pastyřík (Procházka), 23. Petrov (Pastyřík, Tlačil), 31. Vodička (Přibyl, Horký), 36. Hrůša (Procházka), 39. Tlačil (Pastyřík).
Vyloučení: 8:4.
Využití: 1:0. V oslabení: 1:0.
Průběh utkání: 5:0.

HC Slovan Bratislava – Orli Znojmo 5:2

Hokejisté Bratislavy načali utkání gólově lépe než jejich soupeři. V 10. minutě jim totiž stačilo pouhých 29 vteřin k tomu, aby se ujali vedení 2:0. Jenže Znojemským zase vyšel úsek hry kolem první přestávky, a tak bylo skóre brzy opět vyrovnané, tentokrát 2:2. To bylo ale ze strany Orlů vše a v následujících minutách už se vlnila jen jejich síť. Po využité přesilovce následovaly ještě další dvě bratislavské trefy, které určily, že Slovan nakonec porazil Znojmo 5:2.

Třetiny: 2:1, 1:1, 2:0
Branky a nahrávky: 10. Vítek (Ligas), 10. Dvonč (Baranov), 25. Baranov (Ševčík), 32. Verbický, 43. Púš (Vavrušek, Vítek) – 14. Michálek (Piš), 18. Rudy (Sepanovský).
Rozhodčí: Karlík – Gančarčík, Luštinec.
Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1.
Průběh utkání: 2:0, 2:2, 5:2.

Mountfield HK – HC Energie Karlovy Vary 4:0

Skvělý vstup do druhého hracího dne za sebou mají Královéhradečtí. Ti se od 8:00 utkali s Karlovými Vary a vedli si náramně. V 7. minutě se parta Aleše Krátošky dostala do vedení a už ho nepustila. Postupně navyšovala skóre až na konečných 4:0, přičemž Štěpán Kouba se pod výhru podepsal čistým kontem. Mountfield HK má na kontě plných 9 bodů a může pomýšlet na zlato. Vzít mu ho může už jen Slovan Bratislava.

Třetiny: 1:0, 1:0, 2:0
Branky a nahrávky: 7. Řepík (F. Moník, Pohl), 22. Matějček (Hidveghy, Mašín), 39. Hejna (Chalupa, Pohl), 43. Kynčl (M. Matouš, F. Moník).
Rozhodčí: Veselý – Řezníček, Mertlík.
Vyloučení: 2:3. Bez využití.
Průběh utkání: 4:0

BK Mladá Boleslav – HC Slovan Bratislava 3:2sn

Hokejisté Slovanu věděli, že v utkání s Mladou Boleslaví potřebují získat aspoň bod, aby mohli vzápětí proti Mountfieldu ještě usilovat o zlato. A měli s tím plné ruce práce. Bruslaři totiž prokazovali velké odhodlání urvat první výhru na turnaji a v úvodu druhé části během dvou minut udeřili Klikorka s Krejčím. Bratislavský celek sice vzápětí zásluhou Ševčíka snížil, ale kýžený bod mu už už utíkal v dálce. Až 26 sekund před závěrečným hvizdem srovnal Bobál! Boleslavští však nakonec přece jen slavili vítězství, potřebovali na něj sedm sérií nájezdů, než rozhodl svou druhou trefou obránce Karel Klikorka.

Třetiny: 0:0, 2:1, 0:1.
Branky a nahrávky: 18. Klikorka (Straka), 20. Krejčí (Straka, Flynn), rozh. nájezd Klikorka - 21. Ševčík (Púš), 45. Bobál (Mrázik).
Rozhodčí: Veselý - Řezníček, Mertlík.
Vyloučení: 3:9, navíc Mašek (MBL) 10 min. OT.
Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2sn.

HC Energie Karlovy Vary – Orli Znojmo 2:1sn

Se stříbrnými vyhlídkami šli do svého posledního souboje v Hradci Králové junioři Karlových Varů, k tomu ovšem museli zdolat Orly za plný počet bodů. Duel byl na góly velmi skromný, až na začátku třetí třetiny prolomil bezbrankové skóre znojemský Tomáš Sigmund. Muž utkání se však ukázal až vzápětí: Michal Horký využil ve 36. minutě trestné střílení a svou šikovnost potvrdil i v samostatných nájezdech, které rozsoudil jedinou přesnou trefou ve třetí sérii. Znojmo alespoň získalo svůj první bod na turnaji, to Energie bodově dotáhla druhý Slovan. Vzhledem k porážce ve vzájemném utkání však s jistotou skončí na třetím místě.

Třetiny: 0:0, 0:0, 1:1.
Branky a nahrávky: 36. Horký (TS), rozh. nájezd Horký - 32. Sigmund.
Rozhodčí: Karlík - Gančarčík, Karous.
Vyloučení: 3:5, navíc Zmeškal (ZNO) 10 min. OT.
Bez využití.
Průběh utkání: 0:1, 2:1sn.

HC Slovan Bratislava – Mountfield HK 0:2

Nefalšované finále. Přesně to představoval předposlední zápas turnaje, do něhož šli ve výhodné pozici hostitelé. Zatímco Mountfieldu stačilo jakkoli bodovat, slovenští mladíci neměli jiné východisko než vyhrát za plný počet. Velmi důležitý první gól vstřelil v úvodní části z otočky kolem branky Dominik Matouš a jakmile na startu druhé části protlačil puk za čáru i Martin Hejna, Hradečtí vývoj bezpečně kontrolovali. Otěže utkání nepustili ze svých rukou, Daniel Dvořák jim navíc zajistil už třetí čisté konto a všechno bylo jasné. Pořadatelský tým ovládl turnaj s plným počtem 12 bodů a parádním skóre 12:1!

Třetiny: 0:1, 0:1, 0:0.
Branky a nahrávky: 9. D. Matouš (Hejna, Hnik), 18. Hejna (Havránek).
Rozhodčí: Veselý - Gančarčík, Karous.
Vyloučení: 7:5.
Průběh utkání: 0:2.

BK Mladá Boleslav – Orli Znojmo 8:2