út 5.12.2017 | Radek Staněk, Jakub Kudláč | Foto: Jiří Zaňát / Zlin Press

Béda Köhler říkal, že jsem na tento zápas jeho žolík. Vyšlo to, směje se Martin Látal

Tři a půl roku dlouhá série neúspěchů na zlínském ledě je minulostí. Mountfield dokázal na neoblíbeném stadionu zvítězit 3:2 po prodloužení, i když jen deset vteřin chybělo Hradci k plnému bodovému zisku. Strůjcem výhry Východočechů byl Martin Látal, který se pod výsledek podepsal dvěma góly, včetně rozhodující trefy v prodloužení.

Máte za sebou skvělý zápas. Svým prvním gólem jste zavelel k obratu, v prodloužení jste poté rozhodl…
Musím to zaklepat, na Zlín se mi celkem daří, hraje se mi proti němu dobře. Jsem rád, že jsem to potvrdil i v tomto utkání. Jak říkal Bedřich Köhler, byl jsem na tento zápas jeho žolík a vyšlo to.

Brzy jste prohrávali po Honejskově trefě. Jak jste viděl úvod zápasu i svůj rychlý vyrovnávací gól?
Utkání začalo vlažně, nemělo nějaké velké tempo. Při mém gólu mě skvěle našel Blaž Gregorc na červené čáře a jel jsem jeden na jednoho. Pak jsem se tam natlačil a vystřelil na druhé víko. Byla to hezká akce od beka a trochu nás to nakoplo.

Můžete popsat situaci, po které jste vstřelil vítěznou branku?
Nejprve jsem udělal chybu, ze které vyústilo přečíslení dva na jednoho proti nám. Naštěstí z toho padla tyčka, puk se odrazil na Andrise Džerinše, který mi ho krásně předložil. Ještě jsem si kotouč dal do bekhendu a skóroval. Pěkná akce od Andrise.

Jak vám bylo, když domácí srovnali deset vteřin před koncem základní hrací doby?
Bylo tam hodně vyloučených a už to nešlo ubránit. Chodilo tam pár kluků, kteří padali na ústa, zblokovali mnoho střel, ale soupeř to tam se štěstím došťouchal. Byla to pro nás velká rána.

Do utkání jste nastupovali jako favorité z druhého místa. Překvapil vás Zlín něčím?
Já jsem teď pár zápasů vynechal, ale kluci už jsou docela unavení. Bylo tam rychle za sebou několik těžkých zápasů. Já jsem tu byl s Hradcem poprvé, ale v novinách jsem se dočetl, že se mu ve Zlíně nedaří. Možná jsme si tolik nevěřili, ale máme za sebou spoustu těžkých utkání. Tohle bylo náročné i fyzicky. Nakonec jsme to zvládli, máme dva body, což je super, ale mohly být tři…