pá 24.2.2017 | Klára Petrásková, Jan Vavřina

Bod jsme ztratili úplně zbytečně, hlásí po napínavém duelu s Olomoucí Tomáš Knotek

Poslední dobou to třetí útočné lajně Hradce zkrátka lepí. Výjimkou nebyl ani domácí duel s Olomoucí, kdy se trio Jarůšek – Knotek – Picard významně podílelo hned na třech z celkových čtyř branek. Rozhodující trefu v prodloužení pak navíc zajistil právě jeden z této trojice, Tomáš Knotek. Ten tak má po reprezentační pauze na kontě již šest gólů z pouhých čtyř zápasů, jeho páteční trefa navíc definitivně zajistila Mountfieldu čtvrtfinále.

Stejně jako v minulých zápasech, i v duelu s Olomoucí se vaší ofenzívní lajně dařilo. Čím si vysvětlujete, že vám to po reprezentační pauze tak šlape?
Je to i hodně o štěstí. Kluci hrají hodně dopředu, já jsem tam spíš od toho, abych to trošku zajistil dozadu. Poslední dobou nám to ale do útoku jde a je důležité, abychom nedostávali góly. Na druhou stranu je totiž proti nám i hodně přečíslení, což není dobře.

Olomouc je známá spíše svým defenzivním hokejem. Nepřekvapilo vás proto, že se v pátek tlačila hodně dopředu?
Mě samotného překvapili, fakt hráli dobře. Musím říct, že za snahu ve třetí třetině si bod zasloužili, nehráli takový beton jako obvykle (usmívá se).

Ve třetí třetině jste působili lehce vlažně. Co mělo na změnu vašeho herního projevu největší vliv?
Možná pod dojmem, že vedeme o dva góly, jsme hru chtěli trochu zatáhnout. Zbytečně jsme se stáhli a dostali dva góly – jeden z přesilovky a druhý v power-play.

Chceme skončit do čtvrtého místa a čtvrtfinále začínat doma

Dlouho jste vedli a vyrovnávací branku obdrželi pouhou vteřinu před koncem třetí třetiny. Co se vám v tu chvíli honilo hlavami?
Možná by tam bylo pár hokejek rozmlácených o mantinel, ale musíme se kontrolovat. Je to škoda, určitě nejsme úplně spokojení. Po dvou třetinách jsme vedli 3:1 a bod jsme podle mě ztratili úplně zbytečně. To je sice trošku zklamání, ten druhý jsme si ale naštěstí už vzali.

Další horká chvilka pak přišla na začátku prodloužení, kdy olomouckou akci zkoumal dokonce videorozhodčí. Začali jste se už v tu chvíli smiřovat s porážkou?
Bylo by špatné prohrát zápas takhle. Tu situaci jsem moc neviděl, byli jsme daleko. Věřili jsme ale, že to gól nebyl a naštěstí tomu tak opravdu bylo.

Následovala pak akce, v níž jste celý zápas rozhodli. Velkou zásluhu na ní měl především Jaroslav Bednář, který oklamal protihráče a poté vám předložil kotouč, souhlasíte?
U Jardy akorát musíte stát na správném místě, a to se mi poslední dobou daří. Jsem rád, že to udělal tak, jak udělal, a dali jsme gól.

Páteční výhrou jste si zároveň zajistili přímý postup do čtvrtfinále. Je tedy dílčí cíl sezóny splněn?
Cílem byla šestka, kterou se nám podařilo splnit. Samozřejmě se ale budeme snažit být do čtvrtého místa, abychom čtvrtfinále začínali doma.

Bude v tomto ohledu klíčový nedělní duel s třineckými Oceláři?
Bude to těžký zápas, jsou v tabulce nad námi. Naposledy teď sice vyhráli, ale my tam budeme chtít získat co nejvíc bodů. I když se jim v předešlých utkáních třeba tolik nedařilo, nic to nemění na tom, že mají výborný tým. Na Třinec se nám sice daří, ale to platí i o Olomouci, která s námi v pátek vydolovala bod. Budu ale rád, když to v neděli vyjde vítězně.