Děkujeme za podporu! Aukce dresů
Do města pod Bílou věží zavítá neoblíbená Plzeň. Dokáží ji Lvi konečně porazit?

Do města pod Bílou věží zavítá neoblíbená Plzeň. Dokáží ji Lvi konečně porazit?

16.2.2017 | Petr Šatalík

Svěřenci Václava Sýkory vstoupili do finální pasáže základní části sezóny na výbornou – pražskou Spartu přejeli na jejím ledě 5:2 a dostali se přes ni na třetí příčku v tabulce. Aby ji však udrželi, musí sbírat body i v následujících duelech. V pátek k tomu budou mít příležitost, nicméně v cestě jim bude stát nepříjemný protivník. Indiáni porazili Mountfield v pěti předchozích duelech.

Mountfield HK – HC Škoda Plzeň, pátek od 17:20: ON-LINE

Ve středu zvládli královéhradečtí hokejisté porazit Spartu. Důležitost vítězství zdůrazňoval i Jaroslav Bednář. „Pro nás to je obrovsky cenná výhra. Nyní se musíme znovu semknout a připravit se na pátek, kdy nás čeká další těžký zápas. Musíme se na něj připravit, ale tohle jsou hrozně důležité body,“ kvitoval počínání svého týmu zkušený útočník.

Plzeň sice jako příliš nebezpečný soupeř nevypadá, v základní části se rve zuby nehty o postup do play off, ale kapitán Lvů ví své. „Paradoxně se nám proti ní nedaří, my jsme s ní, pokud se nepletu, třikrát prohráli. Musíme k tomu zápasu přistoupit tak, jako jsme přistoupili k utkání se Spartou, hýbat nohama, být důrazní, minimálně vylučovaní a dát o jeden gól víc než dají oni,“ prokazuje svůj přehled a nastiňuje recept na protivníka forvard se skvělou střelou i nahrávkou.

Pravda je však taková, že Škoda zvládla Mountfield porazit ve všech dosavadních vzájemných duelech sezóny. Řeší se to v kabině? „Ne, ne, nic takového. My si ukážeme, jak Plzeň hraje, možná se připravíme na některé konkrétní hráče, nevím, co trenéři vymyslí. Ale my pak musíme na ledě nechat všechno, teď už se doopravdy hraje o hodně,“ hecuje své mužstvo Jaroslav Bednář.

Jeden tým nahoře, druhý dole, ale…

Jak už bylo naznačeno výše, na západě Čech neprožívají zrovna sezónu snů. Plzeň se aktuálně nachází na poslední postupové pozici do play off, přičemž jedenáctý Zlín na ni ztrácí pouhé dva body, ale hlavně má ještě zápas k dobru. Netřeba asi více napovídat, že Škoda vypustí na ledě duši, jen aby získala bodík, který ji posune o kousek výše.

Poslední zápasy Plzně
Plzeň – Chomutov 4:1
Brno – Plzeň 2:3p
Plzeň – Zlín 7:1
Olomouc – Plzeň 3:1
Plzeň – Ml. Boleslav 1:2

Východočeši jsou na tom podstatně lépe. Vyhřívají se na bronzovém stupínku tabulky a míří přímo do čtvrtfinále vyřazovacích bojů. I oni ale mají o co hrát, výhodu domácího kluziště v prvním zápase play off nelze podceňovat. Toto privilegium je však určeno jen čtyřem nejlepším týmům ze základní části.

Zdálo by se, že favorit je jasný, Mountfield je nahoře, Škoda dole. Jenže je tu jedno velké ale! Hradec v tomto ročníku ještě nedokázal Plzeň porazit. Pokud se na vzájemné souboje obou celků podíváme z dlouhodobějšího hlediska, zjistíme, že Západočeši si se Lvy poradili v pěti předcházejících duelech a pouze jednou se přitom muselo prodlužovat.

kolodatumdomácíhosté
8. pá 30.9.2016 Plzeň Mountfield HK 4:3p (0:2, 3:0, 0:1 – 1:0)   
34. út 25.10.2016 Plzeň Mountfield HK 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)   
21. út 15.11.2016 Mountfield HK Plzeň 1:4 (0:1, 0:3, 1:0)   

Hvězdou Západočechů je Dominik Kubalík

Pojďme nyní blíže prozkoumat šatnu Škody. Najdeme v ní především Dominika Kubalíka (27+16) – ten je nejlepším střelcem nejen mužstva, ale rovnou celé ligy. Zároveň vládne také kanadskému bodování svého celku a má druhý nejvyšší počet asistencí v klubu. Lepší je pouze Jaroslav Kracík (4+18).

Pakliže vás bude zajímat, kdo z Plzeňských preferuje tvrdou hru, budou jména Davida Skleničky a Jakuba Lva tou nejlepší odpovědí, jelikož oba už v této sezóně rozdali 71 hitů. Nejproduktivnějším bekem Západočechů je pak nestárnoucí Petr Kadlec (2+15) – především jeho přesné přihrávky a přehled o hře bývají pro obranu protivníka velmi nebezpečné.

Indiáni mají jasně určenou brankářskou jedničku, kterou je Matěj Machovský, jehož procentuální úspěšnost zákroků je 92,68 %. Průměrně inkasuje 2,21 gólů za jedno utkání. Pozice dvojky už tak jasná není, dělí se o ni Alexandr Hylák a Lukáš Sochůrek, kteří se však mezi tyčemi objevují spíše sporadicky.

Statistické okénko – Plzeň…

  • … vstřelila třetí nejnižší počet branek v přesilovkách – 30 gólů. Mountfield jich v početní výhodě nasázel 38 a je v této statistice druhý nejlepší.
  • … má druhé nejlepší oslabení v lize ubrání 85,71 % početních nevýhod. Východočeši jsou s 85,23 % čtvrtí.
  • … rozdala nejvyšší počet hitů – již 687. Lvi si jich na své konto zatím připsali 562.
  • … je druhým nejméně střílejícím týmem v extralize, na soupeřova brankáře vyšle v průměru pouhých 25,48 střel za zápas. Hradečtí jsou na tom o něco lépe, průměrně vypálí 28,22 ran.
  • …inkasovala třetí nejnižší počet branek v oslabení – 27. Svěřenci Václava Sýkory dostali v početní nevýhodě ještě o jeden gól méně a jsou druzí.

Vstupenky jsou v prodeji on-line i na pokladnách

Do pátečního poledne jsou vstupenky na utkání k dispozici skrze on-line webovou aplikaci. Samozřejmě jsou také k dostání na pokladnách FORTUNA arény, které budou otevřeny od 13:00 až do samotného duelu.

Sestavy z minulého utkání
Rybár – Vydarený, Pláněk, Dietz, Gregorc, Newton, Štajnoch, Čáp – Šimánek, Dragoun, Červený – Dej, Kukumberg, Bednář – Picard, Knotek, Jarůšek – Pavlík, Nedvídek, Köhler. Trenér: Václav Sýkora.
Machovský – Pulpán, Čerešňák, Sklenička, Kadlec, Moravčík, Němeček, Kvasnička – Kubalík, Kracík, Kratěna – Lev, Stach, Indrák – T. Svoboda, Preisinger, Procházka – Hrnka, Koreis, Kodýtek. Trenér: Martin Straka
 
Související články
Servis
Facebook
Twitter
Mountfield HK, a.s. Komenského 1214/2
500 03 Hradec Králové
(Ukázat na mapě)
Telefon: 495 512 202
Mobil: 731 501 927
Fax: 495 512 202
E-mail: sekretariat@mountfieldhk.cz
Web: www.mountfieldhk.cz

Spřátelené kluby

FC Hradec Králové Hradecké Lvice