čt 14.1.2016 | Martin Voltr, Lukáš Štěrovský

Drama až do konce! Mladší dorost zdolal tabulkového souseda z Přerova 5:4

Tak to byla solidní detektivka! Svěřenci trenéra Karla Soudka v duelu s tabulkovým sousedem, nad kterým ale mají výrazný bodový náskok, vedli po první periodě už 3:0. Jenže závěr zápasu se nesl v dramatickém duchu. Hostům se podařilo přiblížit se na rozdíl jediné branky, na samém konci duelu dokonce srovnali, jenže rozhodčí jejich branku pro postavení útočícího hráče v brankovišti neuznal. Mountfield se tak mohl radovat ze tří bodů!

Lvi odskočili do tříbrankového vedení

První vzájemné utkání vyhrál Hradec na ledě soupeře 5:4 po prodloužení a na hokejistech Přerova bylo znát, že se chtějí pomstít. Ze začátku odvety měli o něco navrch, jenže jakmile začala přicházet vyloučení, domácí šli nahoru. Vedoucí gól zařídil v 10. minutě Daniel Vaňát, který dokonal práci Vojtěcha Síly na brankovišti – 1:0.

Hradecké sebevědomí tím rychle narostlo a kromě devíti menších trestů přišla v první třetině spousta gólových šancí Mountfieldu. Využité byly celkem čtyři, byť jednu z nich – v podání Dominika Šedivého – rozhodčí Barek neuznal. Jen chvíli poté ale nemohl nic namítat proti přesné střele Tomáše Dubna, která zaplula přesně do růžku. A dalších 41 sekund stačilo, aby Vojtěch Síla v přečíslení předložil puk před prázdnou branku, kde měl Petr Poppel snadnou práci. Zubři měli v kabině hodně o čem přemýšlet – 3:0!

Hosté zkorigovali jedním gólem

A že opravdu přemýšleli, to se ukázalo hned po návratu na led. Stačilo jim totiž 38 sekund ke snížení. Do sóla ujel Karel Plášek a ač byl faulován, bekhendem zasunul mezi betony Novotného – 3:1. Jenže obrovskou rychlost nedokázal v pádu ukočírovat a bolestivě narazil do mantinelu, za což inkasoval Dominik Šedivý trest na pět minut a do konce utkání. Hradec ale naštěstí dlouhé oslabení přestál a Plášek se naštěstí brzy vrátil do hry.

Jiří Novotný během několika těžkých chvil prokázal svůj um, ale potom byli jeho spoluhráči zase aktivnější. Proti sobě už měli Radka Kocáka, který po první části vystřídal Matěje Rachůnka, a nový přerovský gólman se musel činit. Skvěle vykopl beton proti Vaňátově dorážce, vychytal i nehlídaného Růtu. Ve velké šanci Vojtěcha Síly sice neudržel puk a hradecký útočník ho dorazil do branky, jenže sudí ztratil kotouč z dohledu a domácím zmařil radost už podruhé v zápase.

Infarktový závěr vyšel lépe domácím

Také začátek třetí třetiny vyšel lépe Zubrům. Ve 42. minutě se do Viktorinovy nabídky opřel Jan Šafránek a tvrdou ranou zajistil kontaktní gól na 3:2. Hradečtí mladíci na to ale odpověděli několika šancemi a za pět minut se znovu odpoutali. Morong s Vojtěchem Sílou ještě svou akci nezakončili, ale dojíždějící Petr Poppel už ano – 4:2.

Zubři ovšem znovu přispěchali s rychlou odpovědí. Hradec totiž v oslabení špatně vyhodil puk a o pár chvil později prostřelil Novotného Jan Mlčák. Šance Moravanů na body držel brankář Kocák, na něhož si nepřišli Morong s Růtou, předtím se Popplova dorážka snesla na břevno. Ale tři minuty před závěrečnou sirénou propálil vše před sebou Šimon Junek a zdálo se být rozhodnuto – 5:3.

Jenže nebylo! Zubři se vzápětí radovali počtvrté, když se puk odrazil za brankovou čáru opět od Jana Mlčáka. Hradec se pak bránil v power-play soupeře, Novotný skvěle vykopl střelu Pláška a když už Přerov slavil, rozhodčí Barek neuznal gól pro postavení hráče v brankovišti. Hradec tak v infarktovém závěru ubránil výhru 5:4 a získal tři body.

Karel Soudek (Mountfield HK):
Odehráli jsme docela dobře první třetinu, to bylo slušné. Potom jsme byli nedisciplinovaní, jak ve hře samotné, tak co se týče faulů. Nakonec hra spadla až do podprůměru. Z výkonu jsem zklamaný, protože tréninků je spousta, a jestli potom vyprodukujeme takový výkon, jako se nám povedl ve druhé třetině a v závěru, tak nemám slov.

Aleš Verlík (HC ZUBR Přerov):
Chystali jsme se na to, ale bohužel jsme nechytli první třetinu. Prvních deset minut bylo vyrovnaných, možná jsme měli i nějakou šanci, ale inkasovali jsme laciný gól. A hned na to – ještě říkám, abychom nedostali další – jsme dostali dokonce dva na 0:3. Stále jsem kluky nabádal, že se dá hrát, korigovali jsme na 1:3. Měli jsme i nějaké šance, ale bohužel. Dobře nám ve druhé části chytal gólman. I po prostřední periodě byla šance hrát. Dopadlo to, jak to dopadlo. Dali jsme na 2:3, ubránili oslabení, ale hned inkasovali branku nadvakrát doraženou; prostě hrubá chyba obrany, to se nesmí stávat. Ale stále jsme žili, dali na 3:4, a znovu udělali hrubku. Takhle se vyhrávat nedá. V závěrečné power-play to bylo takové, jaké bylo. I když gól padl, rozhodčí ho neuznal. On je tady pánem, takže bohužel jedeme domů s prázdnou.