čt 11.1.2018 | Klára Petrásková, Jan Vavřina

Drama do posledních vteřin zvládl lépe Hradec! Mladší dorost přetlačil Zlín 4:3

Po teprve druhé porážce v sezóně sehráli mladší dorostenci další náročné utkání, tentokrát proti Zlínu. Duel měli dobře rozehraný, Daniel Šedivý zvyšoval 65 vteřin před třetí sirénou při power-play soupeře na 4:2. Ševci se ale nevzdali a znovu vrhli všechny síly do útoku, 27 vteřin před koncem snížili a ještě sahali po vyrovnání. To jim v posledních vteřinách zatrhl Tomáš Sajdl a pomohl tím Mountfieldu HK k dvaadvacáté výhře v tomto ročníku!

Aktivní Hradec si vysloužil jednogólové vedení

Hradečtí vstoupili do utkání s jasným cílem – znovu naskočit na vítěznou vlnu, která byla přerušena v minulém týdnu. A plnit začali svůj cíl už od začátku. Častěji operovali v útočném pásmu a také si vybojovali přesilovou hru. V té nejprve přestáli horkou chvilku při hostujícím samostatném úniku, ve skórování pak Východočechům zabránil taktéž výborný zákrok zlínského brankáře.

V 8. minutě už se ale domácí střídačka mohla radovat. Daniel Šedivý totiž takzvaně vykoupal gólmana a forhendem pohodlně zasunul kotouč za ležící beton – 1:0. Berani sice po obdržené brance trochu vystrčili růžky, všechny puky ale pohlídal Sajdl. Na druhé straně si však obdobně vedl také Šarman a skóre se tak do první přestávky už neměnilo.

Berani otočili skóre, Východočeši však pohotově zareagovali

Prakticky polovinu druhé třetiny neviděli diváci hru v pěti na obou stranách, neboť rozhodčí udělil celkem pět trestů. Nestandardní počet hráčů na ledě seděl více Zlínu, který využil hned dvě početní výhody a překlopil skóre na svou stranu. Nejprve dorazil do branky střelu od modré Antonín Prokeš, o osm minut později následoval svého spoluhráče Michal Dluhoš – 1:2.

Jenže Hradečtí se nenechali zaskočit a vyrovnaný stav vrátili na kostku hned za 57 vteřin. Jakub Naar se coby obránce dostal až před brankoviště, potáhl puk do strany a zvedl jej do horní části zlínské klece – 2:2. V závěru třetiny se mohli radovat znovu domácí, Šedivý ale nedokázal v mezikruží tečovat puk a Moravce zase last minute zákrokem vychytal Šarman.

Velké drama se šťastným koncem pro domácí

Pravidelné střídání v průběžném vedení pokračovalo i v poslední třetině. Štěpán Králik totiž ve 48. minutě vstřelil branku na 3:2 a byli to opět Východočeši, kdo byl blíže třem bodům. Ještě nadějněji to pro Hradecké vypadalo 65 vteřin před sirénou. To se totiž Daniel Šedivý trefil do opuštěné zlínské klece a domácí rázem vedli 4:2.

Pak ale přišel východočeský faul, Berani zesílili přesilovku o hru bez gólmana a v čase 59:33 snížil Adam Bachánek opět na jednobrankový rozdíl. Ten mohl dokonce smazat dvě vteřinky před koncem základní části Kryštof Bednařík, v zasunutí puku do mezery u levé tyče ale doslova za minutu dvanáct zabránil rychlý a pohotový přesun Sajdlova betonu. Mountfield ubojoval těsnou výhru 4:3 a i v nekompletní sestavě se po jednozápasové pauze vrátil na vítěznou vlnu.