Aktuální zprávy z klubu
čt 14.12.2017 | Jan Vavřina, Jan Bulíček | Foto: Nottingham Panthers

Dresy z hokejové Ligy mistrů jdou do aukce. Ta trvá jen do pondělí!

Lámete si hlavu nad vánočním dárkem pro vaše blízké, kteří fandí Mountfieldu HK? Možná pro vás máme řešení – právě startuje předvánoční aukce hraných dresů z hokejové Ligy mistrů, které se Hradec Králové na startu tohoto ročníku zúčastnil. Konec aukce je naplánován na pondělí 18. prosince na 20:00, abyste vydražený dres mohli nadělit pod stromeček.

Mountfield odehrál domácí zápasy v černé kombinaci dresů, venkovní v bílé. A právě trikoty, ve kterých hradečtí hokejisté odehráli zápasy proti britskému Nottinghamu, finskému Turku a švýcarskému Bernu, budou mít již brzy nové majitele.

Aukce dresů z Ligy mistrů 2017 – KUPUJ ZDE

Každý dres bude opatřen certifikátem pravosti, vyvolávací cena všech dresů je 800 Kč, minimální příhoz pak 50 Kč. Aukce končí v pondělí 18. prosince 2017 ve 20:00, avšak prodej jednotlivých kusů se může protáhnout.

Platí totiž, že dresy, na které nebylo ve 20:00 během posledních pěti minut přihozeno, v aukci končí a získávají nového majitele, který nabídl nejvyšší částku. V 19:55 začíná u každého předmětu běžet pětiminutová ochranná lhůta. Pokud bude během této doby na konkrétní předmět přihozeno, začíná pětiminutová lhůta u tohoto konkrétního předmětu běžet znovu, v opačném případě se majitelem předmětu stává ten, kdo naposledy přihodil před uplynutím této lhůty. Díky tomu budou mít vážní zájemci o konkrétní předmět možnost během pěti minut reagovat na předchozí nabídku. Toto "prodloužení" je časově neomezené. Přečtěte si, prosím, kompletní pravidla aukce, která naleznete na www.sportovniaukce.cz.

Vydražené zboží je potřeba vyzvednou v ČPP Aréně, v případě zaslání poštou platí kupující 150 Kč za poštovné a balné.

Zapojte se i vy a zajistěte si originální dres z Champions Hockey League 2017!

Cesta Mountfieldu HK Ligou mistrů 2017

Mountfield HK se díky třetímu místu v loňském ročníku Tipsport extraligy kvalifikoval do Champions Hockey League. Los základních skupin přidělil Hradci skupinu F s jedenáctinásobným mistrem finské ligy TPS Turku, švýcarským čtrnáctinásobným mistrem SC Bern a vítězem kontinentálního poháru Nottinghamem Panthers.

V prvním duelu vyzvala družina Václava Sýkory TPS Turku. Předvedená hra i konečný výsledek musely potěšit nejednoho hradeckého fanouška – Východočeši zvítězili jasně 5:1. Již za dva dny však přišlo rychlé vystřízlivění v následujícím domácím zápase s anglickým týmem Nottingham Panthers. Britský celek překvapil Hradec a díky přesilovým hrám si došel pro výhru 4:2.

Prvním venkovním zápasem byla odveta v Nottinghamu. Předvedená hra byla o poznání lepší než v domácím utkání, ale i tak soupeř rozhodl o svém vítězství po hradecké chybě v prodloužení. TPS Turku ve svém domácím zápase nenechalo nikoho na pochybách a došlo si pro výhru 3:1.

Po čtyřech zápasech měl Mountfield čtyři body a o postup se musel porvat v posledních dvou utkáních s Bernem. V prvním mači před domácí kulisou Mountfield zabral a porazil hosty 5:4, čímž si držel šanci na postup ze základní skupiny. Tu ale pohřbil poslední zápas ve skupině a zároveň i poslední utkání v letošním ročníku CHL. V hlavním městě Švýcarska Hradec po prohře 2:5 ukončil působení v soutěži se dvěma výhrami za tři body a jedním vítězstvím v prodloužení.

Tabulku vyhrál Nottingham s 11 body. Druhý byl Bern s 9 body a stejný počet bodů měl i třetí tým TPS Turku. Poslední Mountfield získal bodů 7.

V šesti duelech Mountfield HK nastřílel 18 gólů, 21 jich inkasoval, což bylo nejvíc z celé skupiny. Nejproduktivnější útočníci Hradce byli Lukáš Vopelka, který nastřílel za 6 zápasů 3 góly a připsal si navíc asistenci. Stejný počet kanadských bodů měl i Roman Kukumberg (1+3), Lukáš Cingel (0+4) a Jiří Šimánek (2+2).

Z obránců se nejvíce prosadil Filip Pavlík, který v šesti zápasech dokázal jednou překonat brankáře přesnou střelou a dvakrát nahrát na branku. Dvoubodový byl Blaž Gregorc s jedním vstřeleným gólem a jednou asistencí.

Za zmínku také stojí nasazování juniorů do utkání. Premiéru zažili Jakub Muška a Mikuláš Pohl. První jmenovaný si zároveň na ledě Bernu připsal první gól v dospělém hokeji, jeho parťáka mohla těšit zápasová vytíženost, protože dostal důvěru hned ve čtyřech duelech CHL.