ne 8.10.2017 | Matouš Soukup

Druhý gól Vítkovicím srazil hlavy, říká po výhře Bedřich Köhler

Hradečtí po vítězství nad Vítkovicemi zaznamenali třetí výhru v řadě. Východočechům se podařilo proměnit přesilovou hru v úvodu utkání, což dodalo na hole potřebný klid a lehkost ve hře. O první branku se postaral neúnavný bojovník Bedřich Köhler. Ten prokázal své přednosti a díky dobrému postavení před brankovištěm dostal puk do sítě.

Vítkovice se v zápase prezentovaly tvrdou hrou a pevnou obranou. Co bylo tím klíčem k vítězství?
Prvním klíčem byla rozhodně využitá přesilovka a samozřejmě následné vedení. To se nám v předešlých zápasech nepovedlo. Gól do šatny také určitě srazil Vítkovickým hlavy. Do třetí třetiny jsme šli s vedením 2:0 a řekl bych, že jsme si ji docela slušně pohlídali.

Po sérii proher v úvodu soutěže jste naopak zaznamenali vítězství ve třech po sobě jdoucích zápasech. Dá se říct, že z vás opadla nervozita a začínáte si víc věřit?
Člověk si hned mnohem víc věří. Řeší situace správně, rychleji se rozhoduje a zároveň není zbrklý. Proti Vítkovicím už se na to dalo koukat. Myslím, že jsme hráli dobře dopředu, dali jsme si puk. Dokonce bych řekl, že jsme odehráli nejlepší zápas.

Patrik v bráně nám dodává strašnou důvěru

Ve druhé třetině jste si dokázali vytvořit několik dobrých příležitostí, ale branky z toho nebyly. Nestrachovali jste se později o výsledek?
Druhou část jsme špatně začali. Asi prvních pět minut jsme neměli dobré střídání a Vítkovice nás zatlačily. Nás to trošku utlumilo. Pár akcí jsme překombinovali, daly se určitě řešit mnohem jednodušeji. Naštěstí padl druhý gól do šatny.

Jak důležitý byl pro vás v utkání Patrik Rybár? Pochytal všechny střely soupeře a udržel tak čisté konto.
Nejdůležitější. Celkově odchytal čtyři zápasy, obdržel jenom čtyři góly. Přijde mi, že se do brány vrátil ve stejné formě, v jaké z ní odcházel. Samozřejmě vznikaly otázky, jak se do branky vrátí, ale on byl ledově klidný jako vždycky. Nám to dodává strašnou důvěru.

I s Ligou mistrů jste odehráli třetí utkání během jednoho týdne, přesto jste působili opravdu odpočatě. Dá se vaše aktivita přičítat i předchozím výhrám?
Samozřejmě se člověk cítí jinak a lépe regeneruje, když vyhrává. Je to tak v každé práci. Když tam chodí rád, tak se mu daří a taky naopak.

Choreo mi ukazovala manželka na telefonu

Po skončení utkání si fanoušci vzpomněli i na exhradeckého forvarda Rastislava Deje…
Myslím, že k jiné reakci by ani nebyl důvod. Rasty tu udělal obrovský kus kvalitní práce. Pokaždé nechal na ledě všechno. Myslím, že to bylo pěkné, víc takových gest.

V utkání s Mladou Boleslaví slibovali hradečtí fanoušci skrz choreo odměnu výměnou za výhru. Byli jste se spoluhráči v očekávání, zda slib splní?
Abych pravdu řekl, ukazovala mi to až manželka doma na telefonu. Bylo to zrovna v situaci, kdy jsme prohrávali a náladu na zábavu nebo sledování chorea jsme neměli. Večer jsme se tomu všichni po zápase zasmáli. Ani jsem si nevšiml, jestli bylo nějaké napojení i proti Vítkovicím. Budu se po tom ale dál pídit (směje se).