so 3.2.2018 | Denisa Józsová, Petr Šatalík

Druhý zápas, druhá výhra! Junioři v nadstavbě stoprocentní, Motor porazili 5:1

Senzační úspěch pro svěřence Aleše Krátošky! V Budějovicích nastoupili k druhému zápasu v nadstavbové části a opět podali perfektní výkon, zejména v první půli utkání. V 28. minutě již vedli 5:0. Soupeř sice čtyři minuty před závěrečnou sirénou připravil Bartozela o čisté konto, na víc se ale nezmohl. Utkání se rozhodně nedá popsat jako přátelské, sudí totiž rozdali více než 60 trestných minut! Lvi i přesto ale získali plnohodnotnou výhru a v nadstavbě jsou zatím bodově stoprocentní.

Lvi předvedli nástup jako hrom

V samém úvodu měl šanci Motor. Dančišin ujel s Káníkem do přečíslení dva na jednoho. Domácí kapitán to vzal na sebe, ale jeho ránu na vzdálenější tyč Bartozel vykopl. Nedáš, dostaneš! Uběhla minuta a půl a do vedení se dostal Hradec Králové. K puku se v útočném pásmu dostal Dominik Matouš, jenž prostřelil Březinu střelu mezi betony – 0:1.

Vzápětí měl Motor šanci zahrát si přesilovku, v níž ovšem paradoxně inkasoval. Rákosník vyrobil minelu na modré a Jakub Hašek se dostal do rychlého protiútoku. Nakonec puk jen popíchl na Březinu, ten ho sice vyrazil, jenže Rákosník si ho srazil do branky – 0:2. O chvíli později našel Hidveghy v rychlém protiútoku Filipa Jiráska, jehož střelu zastavila až síť – 0:3.

To bylo moc na gólmana Březinu, kterého v čase 10:18 vystřídal v bráně Němec. Ten vydržel neinkasovat šest minut. Střelu Havránka sice strážce svatyně Budějovic vyrazil, ale puk si nejrychleji našel Patrik Mašín. Jeho dorážka se sice otřela o hokejku jednoho z domácích, přesto doplachtila až do brány – 0:4. Do kabin tak šli spokojenější hokejisté Hradce Králové.

Východočeši přidali další zásah

Druhá třetina začala zajímavou šancí na obou stranách. Nejdříve ihned po vhazování se do útoku pustil Jirásek, jehož střela jen škrtla lapačku Němce, od které se puk odrazil mimo. Na druhé straně chtěl Dančišin procpat puk z hranice brankoviště, ale Bartozel svůj tým podržel.

Mountfield druhému dějství dominoval, což potvrdil další vstřelenou brankou. Matysovi vzal puk z hole Štěpán Matějček, jenž se střelou k tyči nemýlil, pověstného bůra tak Budějovice dostaly v čase 27:48. Stejný hráč byl o chvíli později v další dobré příležitosti, avšak střela mu na poslední chvíli sjela z hole. Navýšit náskok hostů také mohl Chalupa, ale ten nedokázal dorazit puk do odkryté brány.

Hradec zápas zkušeně kontroloval

Kdo čekal, že jihočeští junioři do třetí třetiny vlétnou, musel být zklamaný, jelikož Mountfield dále dominoval utkání. Jakub Muška se dostal k zajímavé střele, ale Němec jeho pokus na zadní tyč vykopl. Muška se objevil v další dobré příležitosti, jenže jeho rána skončila jen na tyči.

Zbytek utkání už se spíše jen dohrával, přesto České Budějovice alespoň korigovaly stav, když se Šimon Kubíček prezentoval svým prvním gólem v juniorské kategorii – 1:5. Ke konci utkání divákům zatrnulo, když zůstal na ledě ležet Dominik Řepík, jenž se dlouho dobu nezvedal. Nakonec odešel za podpory rovnou na ošetřovnu. Lvi jinak závěr duelu kontrolovali a s přehledem si do šli pro druhé tříbodové vítězství v nadstavbě.