út 10.1.2017 | Klára Petrásková, Adam Bagar

Dvougólový Roman Kukumberg: Doufám, že ten nejlepší hokej ještě přijde

Hradecký tým nyní na ledě zažívá podařené období. Poté, co si v předešlém týdnu vyšlápl na dva vedoucí týmy tabulky, dokázal v úterý porazit i Vítkovice. Lvi si velmi rychle dokázali vypracovat náskok, který čítal v polovině zápasu již šest branek! Ridera pak sice třemi trefami snížila, tři body už ale Mountfieldu nesebrala. Velkou měrou se na vítězství podílel i Roman Kukumberg, jenž vsítil soupeři hned dva góly. Ten z 8. minuty se navíc po závěrečné siréně ukázal být jako vítězný.

Do klání jste doslova vlétli a během pár minut vedli již 4:0. Čemu přisuzujete, že se vám vstup do utkání tak povedl?
Sem tam se stane, že nám to takto popadá. Jednoduše to vyšlo, možná jim nezachytali gólmani jako jindy. Na zápas jsme se chystali a věděli, že je velmi důležitý, protože chceme zůstat v šestce. Naštěstí to vyšlo.

Ke čtyřem brankám vám navíc stačilo pouhých pět střel. Byla tedy efektivita jednou z hlavních příčin vítězství?
Nestává se to tak často, ale za devět minut to tam napadalo. Byly to důležité góly. Někdy to na tým přijít musí, ale doufám, že nám se podobný scénář vyhne.

Vy sám jste skóroval hned dvakrát. Pomýšlel jste po své druhé brance na hattrick?
Ne, vůbec. Já už se do NHL v mém věku nechystám, takže ne (usmívá se).

Před úterním kláním na vás Vítkovice ztrácely pouhé čtyři body. Má tedy výhra nad tímto mužstvem o to větší cenu?
Byl to důležitý zápas, v podstatě o šest bodů. Za stavu 6:0 bychom ale neměli takto polevit a dostávat je na koně. Kdybychom dostali ještě jeden gól, mohlo být zle.

Přestože Spengler Cup je již minulostí, může mít právě účast na tomto turnaji pozitivní vliv na vaši hru?
Myslím si, že ano, protože tam bylo tempo fakt velké. Když si člověk zvykne na takové tempo a bude v něm pokračovat co nejdéle, musí se to projevit na výsledcích.

Vnímáte to tak, že momentálně předvádíte nejlepší hokej za dosavadní průběh sezóny?
Doufám, že ten ještě přijde. Přestože dát za dva zápasy jedenáct gólů není vůbec špatné. Hlavně abychom tak jako tentokrát nedostávali hloupé góly.