so 28.3.2015 | Jan Vavřina

Hlavním cílem je medaile, říká hráč osmé třídy Oliver Pirkl

Osmá třída si na úvod mistrovství republiky připsala dvoubodovou výhru, od té doby zaznamenala jen dvě porážky. Změna nastala v sobotním zápase proti Plzni, do kterého měli Východočeši perfektní vstup. Indiáni mocně dotahovali, ale stihli snížit jen na 6:9. Velmi dobrým výkonem se prezentoval Oliver Pirkl, který jeden gól dal a jeden připravil svému spoluhráči.

Zápas proti Plzni byl trochu divoký. Viděl jsi to také tak? Jak bys utkání zhodnotil?
První dvě třetiny jsme hráli výborně, třetí nám trochu utekla, ale udrželi jsme to až do konce. Před třetí třetinou jsme vedli 9:2, nakonec 9:6, takže jsme to nějak udrželi.

Měli jste perfektní vstup do zápasu, první třetinu vyhráli 5:0. Jaké před ní byly pokyny od trenéra?
Věděli jsme, že hrajeme o medaile – o druhé a třetí místo. O první už asi ne. Chtěli jsme do toho jít, jsme tady doma, takže jsme museli něco předvést (usmívá se). Snažili jsme se dát rychlé góly, abychom pak mohli v klidu hrát. Povedlo se nám to a jsme za to rádi.

Naopak třetí část jste prohráli 0:4. Co se tam s vámi stalo?
Podle mě začali hrát tak, jak chtěli. Dali nám góly, my jsme se na to úplně vykašlali, takže nám to utíkalo. Měli jsme pořád tři góly náskok, tak dobrý. Škoda že jsme jim nedali třeba desítku.

Ty jsi dal gól, měl další asistenci. Byl to tvůj vyloženě povedený zápas?
První dvě třetiny byly povedený, třetí už byla ode všech špatná. V prvních dvou jsme dávali skoro každé druhé střídání gól, ty byly dobrý. Celkově se mi zápas povedl.

Říkal jsi sám, že je ve hře medaile. Je to váš hlavní cíl?
Získat medaili z mistrovství republiky, to je krásný. První už asi nebudeme, ale druhý nebo třetí, to by bylo hezký. Chceme tady předvést naši hru a vyhrát nějakou medaili, je to rozhodně hlavní cíl. Říkali jsme si, že je jedno, jaká bude, hlavně aby nějaká byla.

Jaký je pro tebe zážitek hrát mistrovství republiky a ještě k tomu na domácí půdě?
Před začátkem sezóny jsme si říkali, že to bude hezké, ale je to něco jiného, něco víc. Je bomba tady hrát. Jsou tady nejlepší týmy z České republiky a my mezi nimi, to je hezký.

Jak si celkově užíváte zápasy? Je tady televize, během zápasů jsou efekty, hraje hudba…
Je to vyhecovanější, v zápasech těžší, drama… Jsou tady rozhovory a tak. Užíváme si to.

Myslíš si, že je to pro tebe zážitek na celý život?
Určitě, je asi snem každého hrát na mistrovství republiky a ještě k tomu doma před diváky, rodiči, navíc jsou tady všichni ze školy. Je to asi sen každého.