Žáci
st 5.4.2017 | Matouš Soukup

Hráči sedmých tříd skončili v Hockey Tour 2004 na druhém místě!

Hradecký mládežnický hokej dosáhl v minulých dnech dalšího velkého úspěchu. Hráči sedmých tříd se v rámci seriálu Hockey Tour 2004 probojovali až na finálový turnaj do Uničova, kde ve velké konkurenci usilovali o prvenství v celém ročníku. Jejich cesta však skončila těsně pod vrcholem, když nezvládli finálový zápas s pražskou Kobrou.

Finálový turnaj byl na programu ve dnech 25. – 26. března v moravském Uničově. Týmy byly rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin, přičemž Mountfield byl zařazen k pražské Spartě, Šumperku a Vítkovicím. Utkání se hrála na dva poločasy o dvaceti minutách a úspěšnější z každého z nich dostal 2 body. Celkový vítěz utkání bral navíc ještě jeden bod. První tým skupiny se utkal s vítězem druhé skupiny, ve které hrály Kobra Praha, Plzeň, Pardubice a Kladno, o celkové vítězství v turnaji.

Hradecký tým čekal na úvod jeden z nejtěžších možných soupeřů – Sparta Praha. Přes prohru v prvním poločase se Lvi dokázali o pauze vzchopit a soupeři porážku oplatili. Stejný průběh mělo i v pořadí druhé utkání se Šumperkem. Závěrečný zápas ve skupině završili mladí Východočeši duelem proti Vítkovicím, které dokázali přehrát v obou částech a vybojovali si tak účast ve finálovém klání. To v pozměněném formátu hraném na 3×15 minut ovládla Kobra Praha, když porazila hradecké mladíky 7:1 a zaslouženě se mohla radovat z mistrovského titulu.

Pro Hradec je však stříbro obrovským úspěchem, což také v závěru svými slovy potvrdil i hlavní trenér Jiří Janoušek ml. „Přestože naše hra měla do optimálního výkonu hodně daleko, nedařila se kombinace a výkony jednotlivců zůstaly za očekáváním, obsadili jsme vynikající druhé místo. Klukům bych chtěl poděkovat za bojovnost a srdce, které na ledě nechali. Dále trenérům Jiřímu Janouškovi st. a Pavlu Kodymovi za vedení týmu,“ zhodnotil finálový turnaj Jiří Janoušek ml.