Aktuální zprávy z klubu
út 19.8.2014 | Tomáš Kouba

Hradec bral v Martinu stříbro. Je to zklamání, chtěli jsme vyhrát, říká Tomáš Knotek

Třídenní přípravný turnaj Mountfield Cup 2014 ve slovenském Martinu zakončili Hradečtí na druhém místě, když dva zápasy vyhráli, v tom prostředním nestačili na vítěze turnaje, Mladou Boleslav. Dobrým znamením je pak bodový přísun letních posil – Collin Valcourt (2+0), Jiří Vašíček (1+2) a Tomáš Slovák ze dvou zápasů (3+1). Právě Slovák byl po zásluze vyhlášen nejlepším obránce turnaje.

Hradec vstoupil do turnaje vítězně

Jaký lepší vstup z hlediska výsledku si mohli Východočeši na turnaji ve slovenském Martinu přát? Byť byl výsledek do poloviny zápasu vyrovnaný, Pavel Kantor nemusel řešit mnoho situací. Když k tomu přičteme 5 branek, a to i z holí posil Collina Valcourta a Tomáše Slováka, pro kterého to byla premiérová a hned dvojitá trefa, dá se hovořit o povedeném utkání. Nutno také podotknout, že Piešťany opustilo na konci sezóny 10 hráčů, a tak sladit dohromady nový tým bude jistě ještě chvilku trvat.

Nová sestava, český soupeř a první zápas „bez bodu“

Druhé utkání už tak povedené nebylo, Hradec podlehl nováčkovi extraligy, Mladé Boleslavi, 1:3. Jedninou branku Hradeckých vstřelil Tomáš Knotek. „Na nic se nemůžeme vymlouvat, ten zápas jsme vůbec nezvládli,“ kritizuje výkon hradecký útočník. Tým ze středních Čech prověřoval defenzívu Mountfieldu hned od prvních minut a i v důsledku častých vyloučení Východočechů porazil jako první v sezóně Hradec po šedesáti minutách. „Něco jsme si k tomu po zápase řekli a myslím si, že i tahle zkušenost nám pomůže!“ podotkl forvard Mountfieldu.

Souboj Mountfieldů zvládli lépe Východočeši a slavili 2. místo

Do sestavy se navrátila všem známa úderná trojka Šimánek-Mertl-Kudrna, jinak se útočné formace dočkaly značných změn. Začátek zápasu nevyšel svěřencům Petera Draisaitla podle představ a ve 13. minutě se Hradečáci museli oklepávat z dvoubrankové ztráty. Mountfield HK ale v průběhu utkání zmobilizoval všechny své síly a nastartoval obrat. Ten byl dokonán ve 47. minutě, když se trefil, také poprvé za Hradec, Vašíček. Za zmínku určitě stojí fakt, že se v tom zápase prosadily hned tři letní posily – Collin Valcourt, Tomáš Slovák a zmiňovaný Jiří Vašíček. Posledně jmenovaný navíc přidal k přesnému zásahu také dvě gólové přihrávky. Hradec tak zvládl přestřelku a porazil domácí Martin 6:4.

Knotek a Červený nasbírali dohromady za 4 zápasy 10 bodů!

Hradec Králové zůstal za Mladou Boleslaví na druhém místě, následoval domácí Mountfield Martin. V tabulce směrem nahoru koukaly na všechny soupeře z posledního místa Piešťany. „Myslím si, že určité zklamání je, protože jsme chtěli turnaj vyhrát. První místo nás bohužel stál zápas s Boleslaví, který jsme nezvládli. Je to pořád příprava, takže jsou ve hře dobré věci, ale samozřejmě také chyby, které se pokusíme co nejrychleji odstranit,“ hodnotí celkový dojem z turnaje Tomáš Knotek.

Mountfield Cup byl zároveň mezinárodní konfrontací českého a slovenského hokeje, ze kterého vyšly lépe celky z České republiky. Východní sousedé se ale rozhodně neprezentovali jako outsideři a turnaj tak měl velký náboj. „Piešťany s námi hrály dvě třetiny vyrovnaný hokej, pak byla kvalita na naší straně. S Martinem jsme ale bojovali až do úplného konce. Řekl bych, že v dnešní době moc rozdílů mezi takovýmito mužstvy není. Hodně rozhodují detaily a maličkosti,“ chválí slovenské soupeře Tomáš Knotek.

Na skvělé výkony z předchozích dvou přípravných klání navázala dvojice Rudolf Červený s Tomášem Knotkem, která zůstala pospolu ve formaci a nadále byla velmi produktivní. V prvních dvou zápasech sezóny nasbírala dohromady pět bodů, v dalších dvou na turnaji dalších pět. „S Rudou jsme spolu v lajně téměř od začátku přípravy. Řekli jsme si pár věcí, co a jak budeme hrát a zatím to celkem šlo,“ pochvaluje si spolupráci Tomáš Knotek, jenž na turnaji získal tři body (1+2) ve dvou zápasech.

Jednotlivé zápasy

ŠHK 37 Piešťany - Mountfield Hradec Králové 1:5 (1:1, 0:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 20. Mišura (Valjent, Románek) - 1. Slovák (Mertl), 34. Pospíšil (Dej), 46. Slovák (Šimánek), 48. Valcourt (Kukumberg), 58. Mertl (Frühauf).

MHC Mountfield Martin - BK Mladá Boleslav 4:5 (2:1, 0:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 6. Klíma (Suja), 7. Matejka (Markovič, Galamboš), 46. Galamboš (Varga), 58. Fujerík (Brcko) – 1. Pacovský (Kvetoň), 26. Klimenta (Látal), 34. Ovčačík (Broš), 44. Květoň, 46. Žabka (Klimenta).

BK Mladá Boleslav - Mountfield Hradec Králové 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 11. Jarůšek (Látal), 23. Hyka (Lenc), 40. Pacovský (Květoň, Ovčačík) – 37. Knotek (Dietz, Nedvídek).

MHC Mountfield Martin - ŠHK 37 Piešťany 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 56. Galamboš (Varga, Ďatelinka), 59. Klíma (Finsterle, Klíma).

ŠHK 37 Piešťany - BK Mladá Boleslav 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 50. Lichanec (Mišura, Vartovník), 58. Hamrák (Kutálek, Rapáč) - 27. Jarůšek (Robar, Látal), 39. Robar (Lenc), 43. Trška.

MHC Mountfield Martin - Mountfield Hradec Králové 4:6 (3:1, 0:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 1. Finsterle (Suja, Brcko), 13. Galamboš (Markovič, Varga), 19. Varga (Ďatelinka, Markovič), 50. Ďatelinka (Markovič) – 14. Jank (Vašíček, Kukumberk), 23. Šimánek (Kudrna, Slovák), 27. Valcourt (Vašíček, Knotek), 47. Vašíček (Kudrna, Frühauf), 58. Slovák (Mertl, Frühauf), 59. Červený (Knotek).