Preview k zápasu
po 22.1.2018 | Lukáš Foff, Jan Vavřina

Hradec jde na Růžičkovy Piráty, se kterými už letos dvakrát prodlužoval

Čtyři zápasy v řadě dokázal Mountfield HK bodovat. V posledním utkání deklasoval Vervu 7:3. Tentokrát do ČPP Arény míří druhá nejhorší obrana soutěže v podání chomutovských Pirátů. Ti spoléhají především na svého kanonýra Michala Vondrku, který je drží v bojích o kýžené desáté místo. Vzájemné zápasy letos skončily pokaždé 3:2. Dvakrát to bylo až v prodloužení a dá se tedy očekávat velmi vyrovnané utkání, u kterého nesmíte chybět! Úvodní buly je naplánováno na 18:00.

Mountfield HK - Piráti Chomutov, úterý od 18:00: ON-LINE

Mountfield půjde do duelu s Piráty s vědomím, že po Novém roce nebral body jen jednou, navíc má dvě vítězství v zádech, to poslední proti Vervě. „Začátek zápasu byl vyrovnaný, po první třetině to bylo 1:1. Pak jsme dali pár gólů, to nám hodně pomohlo a tím se to zlomilo. Do třetí třetiny jsme šli s náskokem, který byl dobrý pro naši psychiku. Je to naopak složilo. Snad nám vítězství pomůže také do dalších utkání,“ přeje si Lukáš Vopelka.

Utkání jdou před olympijskou přestávkou v rychlém časovém sledu, čtyři týdny v řadě jedou hradečtí hokejisté v zápasovém režimu úterý – pátek – neděle. Jak je na tom tým se silami? „Je to hodně o psychice, po každém vyhraném zápase je lepší nálada, to při regeneraci hodně pomáhá. Teď je toho ale moc, takže regeneraci musíme věnovat extra péči a připravit se na další duel,“ nezapomíná na důležitost kvalitního odpočinku talentovaný hokejista.

Chomutov momentálně bojuje o každý bod, aby se vměstnal do elitní desítky. Aktuálně ji sice drží, ale jen s jednobodovým náskokem na svého pronásledovatele. „Teď je to s každým týmem velký boj. Je část sezóny, kdy se každý snaží pro sebe urvat co nejlepší pozici. My chceme být co nejvýš, Chomutov body nutně potřebuje. Motivaci máme tedy stejnou,“ myslí si s tím, že pro vývoj duelu bude klíčový přístup jeho týmu. „Musíme jim vnutit naši hru, ne že budou diktovat tempo hry oni. To je klíč k našemu úspěchu,“ dodává závěrem Lukáš Vopelka.

Piráti v boji o desítku potřebují každý bod

Boj o desátý flek je neuvěřitelně vyrovnaný. V současné době je na poslední příčce zajišťující předkolo právě Chomutov s 56 body. Jenže za sebou má hladové vlky v podobě Mladé Boleslavi a Liberce se ztrátou jednoho, respektive dvou bodů. Na druhou stranu je na dohled šestá Olomouc, která má k dobru pouze šest bodů.

Poslední zápasy Chomutova
Chomutov - Zlín 2:0
Sparta – Chomutov 2:3
Olomouc - Chomutov 5:3
Chomutov - Boleslav 0:1
Chomutov - Pardubice 4:2

Ve veledůležitém zápase, prakticky o šest bodů, porazili Severočeši Dynamo Pardubice 4:2. Velmi dobře tak odpověděli na dva předchozí nezdary. Před sebou však teď mají během čtyř kol tři soupeře z nejlepší čtyřky, proti kterým budou potřebovat svěřenci Vladimíra Růžičky nutně bodovat.

Mountfield měl v poslední době období, ve kterém střídal výhry a prohry. Teď však má na svém kontě šňůru čtyř zápasů, ve kterých bodoval a hned tři z toho vyhrál. Naposledy doma zničil nejhorší obranu v lize sedmi góly, hlavně díky přesilovým hrám. Litvínov tak přehrál 7:3.

Zase 3:2?

kolodatumdomácíhosté
10. pá 6.10.2017 Chomutov Mountfield HK 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
23. ne 19.11.2017 Mountfield HK Chomutov 3:2p (0:0, 2:1, 0:1 – 1:0)
36. st 3.1.2018 Chomutov Mountfield HK 3:2p (0:0, 0:1, 2:1 – 1:0)

Oba celky znají ze vzájemných zápasů pouze jeden výsledek – 3:2. Dvakrát v řadě to navíc bylo až po prodloužení. Na body zatím vedou Východočeši 6:3, protože nejprve v základní hrací době porazili Piráty na jejich ledě. Druhý vzájemný zápas v ČPP Aréně dotáhli Chomutovští do prodloužení, ve kterém padli, ale v posledním měření sil to byli oni, kdo bral bonusový bod.

Vondrka tradičně vrchním Pirátem

Zřejmě se nenajde nikdo z těch, co sledují extraligu, koho by překvapilo, že Michal Vondrka suverénně vládne produktivitě svého týmu. Posbíral už 37 bodů za 17 gólů a 20 asistencí. O propastných třináct bodů za ním je pak Ivan Huml (10+14) v závěsu se synem trenéra Vladimírem Růžičkou (14+8).

Nejbodovějším obráncem je Kanaďan Brett Flemming, který byl v roce 2009 draftován Washingtonem Capitals. Na svém kontě má 15 bodů (4+11). Stejný počet gólů, ale o dvě asistence méně má Jaroslav Mrázek. Z bývalých Hradečáků působí v klubu Stanislav Dietz, který má 3+4.

Ján Laco už v klubu nepůsobí, protože dal přednost pražské Spartě, takže současnou jedničkou je Štěpán Lukeš. Ten má procentuální úspěšnost přes 90,5 %. Průměrně inkasuje takřka 2,5 branky v zápase, má na svém kontě už dvě trestné minuty a jedno čisté konto.

Statistické okénko – Chomutov…

• … má druhou nejhorší obranu v celé soutěži, když obdržel už 124 branek. Moutfield HK je v tomto ohledu naopak první s číslem 81.
  • … měl k dispozici třetí nejnižší počet přesilových her, a to 166. Nejlepší Vítkovice už hrály 209 přesilovek
  • … zároveň vystřelil v přesilovkách jen 181 střel, což je nejméně z celé soutěže. Nejlepší Plzeň vypustila přesně o 100 střel víc.
  • … hrál třetí největší počet oslabení – 197. Nejméně fauluje Jihlava, která hrála pouze 146 oslabení.
  • … střílí nejméně ze všech. Celkem Piráti vystřelili 1080 puků, to je o 250 střel méně než Sparta.

K mání jsou lístky na hokej, ale i na Královský ples

Vstupenky na nadcházející střetnutí jsou tradičně k dostání na pokladnách nebo skrze on-line webovou aplikaci. Nezapomeňte, že nakupovat on-line můžete až do samého začátku zápasu! Za pokladnami navíc bude připraven stolek, u kterého bude možnost koupit si lístky na IV. ročník Královského plesu.