Aktuální zprávy z klubu
čt 19.10.2017 | Jan Vavřina

Hradec přepisoval historii, vytvořil rekord ligy!

245 minut a 27 vteřin – takovou šňůru bez inkasovaného gólu zažil během posledních zápasů Mountfield HK. Žádný jiný tým v osmdesátileté historii tuzemské nejvyšší soutěže nezavřel svou branku na tak dlouhou dobu, až nyní Hradec Králové.

Kdo by to byl po nepovedeném začátku soutěže řekl. Po prvních třech zápasech měli Východočeši nulu na svém kontě a krčili se u dna extraligové tabulky. Jenže A-tým ukázal, že chce skutečně víc. Postupně se zvedl, začal sbírat body a nabírat sebevědomí. Výsledkem je šest plnohodnotných výher v řadě, aktuální čtvrtá pozice a také rekord ligy!

Hradečtí inkasovali v 50. minutě zápasu na ledě Chomutova, kdy se prosadil Michal Poletín. Od té doby udržel Patrik Rybár nulu proti Vítkovicím (2:0), Jihlavě (2:0) a Pardubicím (6:0). O stejný počin se Hradečtí snažili také v duelu s Libercem a dlouho se jim to dařilo. Jenže v 56. minutě přišel brejk Tylera Redenbacha a jedna dlouhá série skončila. Na hodnotě 245 minut a 27 vteřin!

Do té doby držela rekord jihlavská Dukla, která v sezóně 1976/77 nepropustila puk do brány 238 minut. Mountfield HK tuto hodnotu vylepšil o 7 minut a dostal se do čela historických tabulek.

Co na to zástupci královéhradeckého hokeje?

Aleš Kmoníček, generální manažer:
„Vůbec jsem netušil, že o něco takového hrajeme, prozatím nejsem až takový historik, dozvěděl jsem se to až po zápase. Je samozřejmě hezké být u nějakého rekordu, je to dobrá vizitka pro celý klub. Musím přiznat, že v tuto chvíli mě ale více těší, že se lepší naše hra a stoupáme tabulkou vzhůru.

Aktuální výkony jsou mnohem lepší než-li na začátku sezóny. V posledních zápasech bylo vidět, že si všichni hráči plnili defenzívní úkoly včetně útočníků, což je základem pro případný úspěch.“

Václav Sýkora, hlavní trenér:
„Ve sportu jsou rekordy negativní a pozitivní, na které mohou být sportovci hrdí. Tenhle rekord patří samozřejmě do té druhé skupiny. Je to vynikající týmový úspěch a je rozhodně příjemné být při tom!

Tým se po nepovedeném startu do ligy zvedl herně a v důsledku toho i výsledkově. Zlepšení hry v defenzívě je základem i pro zlepšení ofenzívy. To se projevilo, i když nelze říci, že je všechno ideální. Stále je co zlepšovat. Potěšující je, že se zvedá i střelecká produktivita. Na tom, že jsme v posledních zápasech neinkasovali nebo jen minimálně, mají hlavní podíl vynikající výkony Patrika Rybára, který doslova zavřel svoji branku.“

Jaroslav Bednář, kapitán A-týmu:
„Věděli jsme, že Patrik má tři zápasy s nulou, tudíž jsme chtěli jeho sérii prodloužit. Nakonec se to povedlo skoro na čtyři. Že bychom měli překonat rekord Jihlavy, to asi nikdo nevěděl, v kabině se o tom nemluvilo. Každopádně je to odměna za kvalitní obranu, kterou momentálně hrajeme, a samozřejmě za výkony Patrika. Patří mu obrovský dík, je to prestiž hlavně pro něj.

Překonat rekord je určitě příjemné, na druhou stranu chleba levnější nebude. Myslím, že je potřeba se soustředit na letošní sezónu a dotáhnout ji do vítězného konce. Tohle bych viděl jako lepší bonus. Po nedobrém úvodu sezóny teď předvádíme docela dobrý hokej založený na obraně. Nějaký gól už se taky dává, to je přesně to, co jsme si přáli. Teď jde o to to takhle nechat, jít od zápasu k zápasu a postupně se ještě zlepšovat.

Patrik Rybár, brankář A-týmu:
„V první řadě jsou důležité týmové úspěchy, jsem rád, že jsme i poslední zápas dotáhli do vítězného konce. Teď to chce šňůru výher co nejvíc prodloužit. Je super, že se to podařilo zrovna nám, kluci hráli výborně do defenzívy, zasloužili si to. Odměnou jsou vítězství i rekord.

Když nedostáváme moc gólů, tak jsme spokojení. Kluci bojují, snaží se mi pomáhat, hrají zodpovědně. Je radost chytat za takovým mužstvem a já jen doufám, že to bude pokračovat.“