po 19.12.2005 | Daniel Višňák

Hradec se dokázal vrátit do utkání, nakonec ale body v Chomutově nevydoloval

Zápas v Chomutově nezačali hradečtí příliš dobře, po první třetině prohrávali 1:3. V prostřední části hry se jim podařilo snížit na 2:3 druhou brankou Miroslava Fišera, tento stav svítil také na světelné tabuli po 40 minutách. V závěrečné části hry hosté svého soupeře tlačili, měli i dvě slibné šance na vyrovnání, ale branka do Chomutovské klece, kterou hájil brankář Horčička už nepadla a tak odjížděli Energetici ze severu Čech s prázdnou. Ostrava se díky výhře 3:1 nad Kadaní vrátila zpět na osmé místo, Hradec se na něho pokusí vrátit posledním domácím zápase v roce 2005, ten sehraje ve středu s Olomoucí.

První třetina nezačala pro hosty dobře, už v její 7. minutě prohrávali díky brance Stanislava Mikšovice na půdě středečního favorita 0:1. Energetici udeřili ale v tu nejvhodnější chvíli vyrovnáním, z nenápadné akce dorazil puk po střele obránce Šedy do odkryté Horčičkovy branky Miroslav Fišer. To, že s Chomutovem hrát ve čtyřech je pro soupeře vždy hodně těžké potvrdili domácí ve 13. minutě, střela Radka Šípa z přesilové hry znamenala vedení 2:1. Se závěrem třetiny přišlo další vyloučení hostů, na trestnou lavici putoval Jiří Hendrich a aby toho nebylo málo za dalších 40 vteřin rozhodčí poslal do sprch hradeckého zadáka Aleše Černého a Chomutov hrál 1:20 dvojnásobnou početní výhodu a pak ještě ve zbylém čase dohrával Černého pětiminutové vyloučení. Ve třech se hosté sice ubránili, ale krátce poté inkasovali třetí gól z hole dorážejícího Milana Kostourka. Do šaten šli hradečtí tak s dvoubrankovým mankem navíc s vidinou 1:43 dalšího oslabení na začátku prostřední části hry.

Naštěstí pro hosty se v pokračují hře ve čtyřech Energetici ubránili a v následném průběhu měli výhodu dvou přesilových her oni, ani z jedné však vážněji domácí branku neohrozili a tak trval stále stav, kterým první třetina skončila. V dalším průběhu hry byli hosté mírně aktivnějším celkem, ale stejně jako v přesilových hrách Horčička tolik těžkých situací řešit nemusel. Až ve 34. minutě se prosadil podruhé v zápase hradecký Miroslav Fišer a Energetici byli rázem zpět v zápase. Po snížení si vytvořili i několik slibných šancí, všechny ale skončily na pozorném chomutovské gólmanovi. V závěru třetiny o sobě dali vědět i Severočeši, střele Martínka chyběly jen milimetry.

Ve třetí třetině měli branku na holi nejprve domácí, ale Koutského nepřekonali. Ve 48. minutě mohl vyrovnat Tvrzník, před Horčičkou se však neujal ani jeden z jeho tří pokusí v dorážce. Ve druhé polovině závěrečné dvacetiminutovky hrály oba celky po jedné přesilové hře, ani Chomutov tak Hradec v nich červené světlo za soupeřovou brankou nerozsvítili. Zhruba pět minut před koncem řádné hrací doby tečovat tvrdou Hendrichovu střelu od modré těsně před Horčičkou Domin a domácí brankář spíše reflexivním zákrokem puk fantasticky vyrazil. Ani závěrečný drtivý tlak v power-play už hostům vyrovnání nepřinesl a tak prohráli na ledě aktuálně třetího týmu první ligy 2:3.

Ve středu přivítají Energetici v posledním kole kalendářního roku 2005 na svém ledě od 18 hodin hokejisty Olomouce.