Děkujeme za podporu! Aukce dresů
Hradec v březnu hostí Mistrovství České republiky mladšího dorostu a 8. tříd

Hradec v březnu hostí Mistrovství České republiky mladšího dorostu a 8. tříd

15.3.2017 | Klára Petrásková

Jaro se blíží, hokejová sezóna vrcholí! A to nejen A-týmu, ale i mládežnickým kategoriím, z nichž některé zakončí extraligový ročník 2016/17 pod Bílou věží. Hradec se totiž letos stal pořadatelským městem pro Mistrovství České republiky mladšího dorostu a 8. tříd, které se bude konat ve dnech 22. – 26. března právě ve východočeské metropoli.

A nebude to poprvé, co mladší dorostenci a žáci 8. tříd zakončí sezónu v Hradci Králové. Když před dvěma lety pořádalo město na soutoku Labe a Orlice 6. ročník stejné akce, domácí hokejisté na ní excelovali. Postup na mistrovství si vybojovali sportovní cestou, ne vlivem pořadatelství, a obě kategorie Hradeckých získaly cenné kovy. Zatímco osmáci se radovali z bronzových medailí, mladší dorostenci dokonce celý turnaj opanovali a stali se podruhé v řadě mistry České republiky.

Už nyní je jisté, že východočeská 8. třída se turnaje zúčastní jako tým, který si účast vybojoval vítězstvím ve své základní skupině. Kromě Lvů se po hradeckém ledě budou prohánět žáci dalších pěti mužstev, celkem tedy bude mít Mistrovství 8. tříd 6 účastníků. O které celky půjde, se však definitivně rozhodne až společně s posledním kolem základní části, které je na programu koncem týdne. Na samotném turnaji pak každý tým sehraje pět zápasů systémem každý s každým a mužstvo s největším počtem získaných bodů se poté bude moci pyšnit mistrovským titulem.

Zda budou o cenné kovy bojovat i hradečtí mladší dorostenci, není doposud jisté, neboť zde neplatí pravidlo, že pořadatel je automaticky jedním z účastníků. Na turnaji se střetnou čtyři celky, které opanují své semifinálové série ve skupině „A“ nebo „B“. Ty se pak utkají jednokolově každý s každým a vítěz obdrží titul Mistra České republiky v kategorii mladšího dorostu. V současné době teprve probíhají právě semifinálové boje, v nichž Mountfield aktuálně měří síly s dosavadním suverénem sezóny – pražskou Spartou.

Jiří Janoušek: Mistrovství je zážitek, máme se na co těšit

Osmáci si účast na turnaji vybojovali celosezónní poctivou prací, která těší i hlavního trenéra Jiřího Janouška. „Spokojenost panuje jak s výsledky, tak v první řadě i s předváděnou hrou. Myslím, že skupina Střed, ve které hrajeme i my, je nejvyrovnanější a konkurence je v ní největší. O postup na turnaj se tak bojovalo až téměř do konce základní části. Všechna utkání byla těžká a kluci k nim museli přistoupit zodpovědně a hrát na maximum,“ říká o náročnosti sezóny východočeský trenér.

„Mistrovství republiky je určitě velký zážitek. Klukům, kteří ho zažijí poprvé, říkám, že se mají na co těšit. Je potřeba, abychom byli stoprocentně připravení a předvedli to nejlepší, co v nás je. Je to turnaj šesti nejlepších mužstev kategorie 8. tříd, takže určitě bude vyrovnaný,“ ví o kvalitě blížícího se mistrovství mládežnický kouč.

Hradecký tým je nyní zasažen marodkou, trenér osmáků ale věří, že do mistrovského turnaje bude mužstvo v pořádku. „Trošku nás trápí zranění. Nechci to zakřiknout, zatím ale to vypadá, že ve hře by snad nakonec měli být všichni. Uvidíme, jestli se hráči stihnou dát do pořádku, ale strašně bych jim přál, aby si na republice mohli zahrát,“říká kouč Janoušek.

Ten také dodává, že jeho tým rozhodně nebude chtít měnit fungující herní systém. „Nebudeme uhýbat z toho, co nás zdobilo celou sezónu – celoplošný hokej a hráči v pohybu, kteří hrají aktivně a agresivně. Také bych chtěl, aby se přišlo podívat co nejvíc lidí, kteří nám budou fandit a kluky podpoří,“ přeje si Jiří Janoušek.

 
Servis
Facebook
Twitter
Mountfield HK, a.s. Komenského 1214/2
500 03 Hradec Králové
(Ukázat na mapě)
Telefon: 495 512 202
Mobil: 731 501 927
Fax: 495 512 202
E-mail: sekretariat@mountfieldhk.cz
Web: www.mountfieldhk.cz

Spřátelené kluby

FC Hradec Králové Hradecké Lvice