so 28.3.2015 | Martin Voltr

Hrát mistrovství doma? Opravdu super, hlásí Michael Gaspar po první výhře

Nervy fanoušků napnuté přes celý zimák, drama do posledních vteřin. Jinak už to mladší dorostenci snad ani neumí. Ale první vítězství domácího mistrovství nad brněnskou Kometou si rozhodně zasloužili, přinejmenším za obrovskou obětavost, kterou předváděl třeba i obránce Michael Gaspar. „Říkáme si, že musíme Vomajdovi co nejvíc pomáhat. I když je to skvělý gólman, tak všechno nemůže mít,“ hlásí hradecký šikula, jehož tým úspěšně splnil první úkol.

Na výsledek se nikdo ptát nebude. První výhra znamená velkou úlevu, že?
Ze začátku jsme byli trochu nervózní, ale pak si myslím, že už to z nás spadlo a zvykli jsme si. Porazit Kometu hned v prvním zápase, to je skvělý vstup do turnaje.

Viděl jste spornou situaci, která v páté minutě vedla k jedinému gólu? Kometa reklamovala kopnutí puku…
Myslím, že když to rozhodčí uznal, nebylo to kopnuté. Oni sice říkali, že jo, ale soupeř vždycky protestuje. Klokan (Martin Štohanzl) říkal, že to kopnuté nebylo, tak mu věřím.

A pak jste udrželi výsledek 55 minut. To se často nepovede, že?
To ne, no… Na začátku jsme si říkali, že zkusíme dát nějakého góla. Ale určitě jsme pak nechtěli jenom bránit, chtěli jsme přidat další. Hlavně že jsme to zvládli.

Kometa až do prvního zápasu na mistrovství vyhrála neskutečných 21 utkání v řadě. Věděli jste o tom?
Věděli. Byli fakt dobří, je to velmi kvalitní soupeř. Ale semkli jsme se jako tým, a takhle se dá porazit každý.

Ve třetí třetině jste mohli potvrdit vítězství v pětiminutové přesilovce, ale vůbec vám nevyšla. Čím to bylo?
Nevím, jako bychom byli trochu vyklepaní, že to můžeme rozhodnout. Nic se nám nedařilo.

Kometa v závěru ještě hrála powerplay zesílenou o hru bez brankáře. Tomáš Vomáčka toho spoustu pochytal, ale zároveň se vám hodně dařilo blokovat střely…
V šatně si říkáme, že musíme Vomajdovi co nejvíc pomáhat. I když je to skvělý gólman, tak všechno nemůže mít.

Pociťovali jste na konci zápasu fyzickou únavu, zvlášť když jste se bránili v oslabení?
Samozřejmě je trochu znát, že jsme v play off hráli obě série na tři zápasy, zatímco Kometa to měla dvakrát 2:0. Ale ze suché přípravy přes celý rok jsme skvěle připravení. Jako jeden z mála týmů hrajeme na tři lajny.

Byli jste se podívat na prvním zápase Chomutova se Zlínem?
Já jsem viděl jenom necelou třetinu. Spíš jsem čekal, že vyhraje Zlín. Sice to vyrovnal na 3:3, ale Chomutov dal gól dvě minuty před koncem a vyhrál.

Jaké to pro vás vůbec je, hrát mistrovství republiky doma? Musí to být obrovský zážitek.
Určitě. Přišlo spoustu fanoušků, tím bych jim chtěl poděkovat, protože jsou skvělí. Opravdu hrát doma je super. A nejlepší na tom je, že jsme se sem dostali sami! Myslím, že minulý rok se tam Zlín nedostal, ale hrál jako pořádající tým.

Co se dá vůbec na tak krátkém turnaji mezi zápasy stihnout? S Chomutovem hrajete hned v sobotu od 14:15.
Je potřeba jít co nejdřív do postele, vyspat se na to. Ráno na snídani a pak už se připravovat na zápas. Zase dostaneme nějaké pokyny od trenérů a uvidíme.