út 27.9.2016 | Petr Šatalík, Jan Vavřina

Je škoda, že jsme nehráli už od začátku jako ve třetí třetině, říká Stanislav Dietz

Svěřenci Václava Sýkory si v souboji s pražskou Spartou připsali první letošní domácí porážku po šedesáti minutách. S týmem z hlavního města prohrávali již 0:3, ale Stanislav Dietz trefou v polovině poslední periody zavelel k hradeckému náporu. Na body to nestačilo, přesto nejsou dojmy ze závěru těžkého klání pouze negativní.

Stanislave, proč v úterním utkání Hradec nebral body?
Byly tam nějaké nedostatky, a to Sparta trestá. Nemůžeme si dovolit proti takovému soupeři chybu, jako je špatné střídání nebo špatně rozebraní hráčů. Potom už se to dotahuje těžko. Třetí třetinu jsme odehráli týmově, výborně, řekl bych, ale takhle musíme hrát celý zápas.

Jak to, že se vám nedaří hrát celé klání konstantně, bez větších chyb?
Nevím, čím to je. Do utkání jsme vstoupili dobře, jenom neukázněnost a individuální chyby nás srazily, což je škoda.

Branka na 0:1 krátce před první sirénou vás musela určitě mrzet…
Je to špatné, takhle do kabiny. Vypadalo to, že to bude stav 0:0, což by pro nás nebylo zlé, protože jsme první třetinu odehráli celkem dobře. Ne úplně podle představ, ale nebyla špatná, takže o to víc je škoda, že jsme dostali tenhle gól.

Pomohly vám ke konci změny v sestavě, kdy se pozměnily útoky a stáhli jste hru na tři řady?
Tam už jsme museli útočit, riskovat. Povedlo se, že nám tam napadaly góly, hráli jsme aktivně, odehráli dobrý závěr. Jenom je škoda, že jsme takhle nezačali už dřív, potom by zápas vypadal jinak.

Nebudeme se litovat. Musíme se semknout a hrát

Po sedmi duelech má Mountfield pouze osm bodů, s tím asi nemůžete být spokojeni…
Je to málo. Představovali jsme si to trošičku jinak, co si budeme povídat. Ale nebudeme se tady litovat nebo nadávat, musíme se semknout a hrát.

Ulevilo se vám po vaší trefě? Střely předtím příliš problémů Pöpperlemu nenadělaly, létaly hodně mimo tři tyče.
Byl jsem za branku samozřejmě rád. Můj gól padl ještě poměrně brzo, měli jsme čas na to s utkáním něco udělat. Věřil jsem, že zápas ještě dokážeme zdramatizovat.

Výsledky teď nejsou úplně optimální. V úterý první prohra před domácími fanoušky v základní hrací době, jaká je atmosféra v kabině?
Nálada není špatná. Hlavně jsme si říkali, že musíme hrát jako třetí třetinu se Spartou. Když takhle dokážeme hrát jednu část utkání, tak proč ne všechny? Je to škoda.

Dalším na řadě je Plzeň, která také nevstoupila do sezóny ideálně, půjde určitě o důležité body. Co si vybavíte z minulých soubojů s tímhle soupeřem?
Nevím, já jsem proti ní ještě nehrál, takže uvidíme. Ale taky se jim asi nedaří podle představ, jak očekávali. Určitě pojedeme pro body.