so 28.11.2015 | Redakce

Je to jen o proměňování šancí, věří Bohumil Jank. Prvního gólu si moc cení

Brankové příležitosti by hradečtí hokejisté měli, ale góly jim teď hodně chybí. V posledních třech zápasech dokázali vždy skórovat jen jednou, i proto všechny tři prohráli. Ve Zlíně trefil jedinou radost obránce Bohumil Jank, pro kterého šlo o první branku letošní sezóny, a další by se jeho týmu moc hodily při návratu před domácí publikum. „Chomutov má hrozně šikovnou první lajnu, musíme si na ni dát velký pozor,“ nabádá Jank před nedělní bitvou.

Jak se vám zamlouval výkon ve Zlíně?
Nehráli jsme špatně. Vesměs jsme hráli to, co jsme chtěli. Byli jsme u sebe, pomáhali si, vytvářeli si šance, akorát jsme je neproměňovali. Kdybychom je proměnili, tak jsme vyhráli. O ničem jiném to nebylo.

Srazilo vás, když jste ve druhé třetině dostali dva góly?
Nálada se tím nějak nezmění. Zbývala nám ještě spousta času zápas obrátit, dokud na kostce nepadne šedesátá minuta a není konec, tak se hraje pořád dál.

Měli jste v hlavách i to, že Zlín před vámi ještě za tři body doma nevyhrál?
Nebavili jsme se o tom. Připravovali jsme se na něj jako na každého jiného soupeře, chtěli jsme vyhrát za tři body.

V závěru vám k vyrovnání moc nescházelo, souhlasíte?
Šance jsme měli, stejně jako v průběhu celého zápasu. Po první třetině jsme mohli klidně vést 1:0, 2:0, a zápas mohl vypadat jinak.

Jediný hradecký gól patřil vám, trefil jste se prudkou ranou od modré čáry. Brankář měl ale čistý výhled, že?
Měl, z mého pohledu to viděl a udělal chybu. Brian výborně vyhrál buly, nejdřív ji hrál trochu dopředu, udělal si krok za hráče a pak dal puk zadovkou na mě. Tím zmrazil všechny útočníky, kteří nepočítali s tím, že by mohl hrát puk za sebe. Já jsem pak měl dostatek času popotáhnout si ho k modré a vystřelit.

Mohl by to pro vás být impuls k častější střelbě, hlavně v přesilovkách?
Samozřejmě obránce když vidí, že má čas, chce to dostat do brány. Ale v dnešní době útočníci hodně hrají na vrcholku kruhů a snaží se vyblokovat každou střelu od obránců. Máme úlohu trochu těžší tež dřív, kdy se podle mě tolik neblokovalo. Teď už je hokej v takové fázi, že se blokuje každá střela, která se může.

Souvisí s tím i prodloužení koncových třetin, které proběhlo před loňskou sezónou?
Myslím, že ano. Když bylo pásmo menší, útočnici neblokovali střely tolik jako teď. Ví, že když se pásmo zvětšilo o nějaký metr a půl, chybí jim krok k tomu, aby vypíchli puk. Takže si spíš kleknou nebo lehnou, aby vyclonili střelu.

Fanoušci nás ženou dopředu, jsou fantastičtí

Pro vás šlo o první letošní gól. Jak si ho ceníte?
Cením si ho moc! To jsou moje sezónní góly (směje se). Nejsem obránce, který by jich dával pět šest za sezónu a sbíral spoustu bodů. Jsem za to moc rád.

Byl už čas, abyste si řekli, co do neděle změnit?
Přijeli jsme po půlnoci, takže času moc nebylo. Dopoledne jsme měli trénink, spíš abychom se zpotili. Všechno podstatné si řekneme ráno před zápasem u videa.

Doma vás čeká Chomutov. Jaký je to soupeř?
Má hrozně šikovnou první lajnu. Hrají tam Červenka s Vondrkou a naposledy, když jsme hráli v Chomutově, tam s nimi byl Pospec (Tomáš Pospíšil). Taky šikovný útočník. Červus vede kanadské bodování, ta lajna je hodně nebezpečná. Musíme si na ni dát velký pozor, aby nerozhodla. Když dáme těm hráčům trochu prostoru, dokážou vytvořit z minima maximum a dát gól.

Jaroslav Bednář říkal, že v podstatě nepotřebujete nic měnit, že to přijde…
Jak jsem říkal, opravdu jsme nehráli špatně. Bylo tam všechno, co jsme potřebovali, akorát proměnit šance.

Doma vám nevyšly oba zápasy po reprezentační pauze, nejdřív jste prohráli se Spartou a potom jste získali jen bod s Boleslaví. Cítíte, že před vlastními fanoušky by to chtělo vítězit?
Pokaždé se doma snažíme vyhrát, abychom fanoušky potěšili. Je to šestý hráč na ledě, nebo sedmý, když to vezmu i s gólmanem. Ženou nás dopředu a jsou fantastičtí. Fandí pořád, i když se prohrává, tak nás tlačí dopředu, abychom se zápasem něco udělali.