so 3.3.2018 | Lenka Jonešová

Junioři inkasovali branku v oslabení a podlehli pražské Slavii 0:1

Na kluzišti soupeře se v sobotu představili také hradečtí junioři. Ti, krom zaváhání v duelu s Kladnem, hrají na vítězné vlně, kterou chtěli v utkání s celkem HC Slavia Praha prodloužit. To se jim však nepovedlo. Rozhodčí museli v napjatém duelu rozdat pořádnou porci trestných minut, což se Mountfieldu nakonec vymstilo. Úvodní a zároveň jediná přesná trefa duelu padla až v 51. minutě, kdy se Hradečtí bránili ve čtyřech. Na Valíkovu branku do konce klání už zareagovat nestihli, a tak podlehli Pražanům 0:1.

Miloš Pecka (HC Slavia Praha):
Velmi kvalitní zápas vyrovnaných soupeřů. Za stavu 0:0 po dvou třetinách jsme tušili, že vyhraje ten, kdo dá první gól. Poštěstilo se nám dát kuriozní gól na 1:0 a potom už jsme to uhráli v pohodě. Až na závěr zápasu, kdy jsme netakticky těsně před koncem chtěli trefit prázdnou bránu, ale bylo to zakázané uvolněné. Bylo to zbytečné a pak to mělo za následek i závěrečnou bitku. Celkově pochvala, byl to zodpovědný výkon, soupeř tolik šancí neměl. Vynikající výkon brankáře Šorfa, který mužstvo podržel stejně jako v minulých zápasech.

Aleš Krátoška (Mountfield HK):
Hodně vyrovnané utkání, z obou stran plné nasazení. Měli jsme nějaké přesilovky, které jsme nevyužili. Při hře bez brankáře jsme pak dali tyčku a nakonec jsme bohužel nedotlačili puk do vyrovnávací branky. Pro nás je to ztráta. Nadstavba už se hraje jako play off a bylo tam dost emocí, které k tomu patří. Vyhrocené to bylo, ale nemyslím si, že nějak hodně.