so 9.12.2017 | Lenka Jonešová

Junioři přišli o náskok 45 sekund před sirénou a se Slavií padli v nájezdech

Nechybělo málo, aby nejstarší mládežnická kategorie Mountfieldu napodobila své mladší kolegy a získala v sobotním utkání se Slavií všechny tři body, nakonec si ale odnáší pouze jeden. Hradečtí sice v průběhu klání po celou dobu vedli, když se v 6. minutě poprvé prosadil Dominik Matouš a na vyrovnávací branku Pražanů poté odpověděl Chalupa. Když ale hosté pouhých 45 sekund před závěrečnou sirénou vyrovnali na 2:2, musely o osudu duelu rozhodnout až nájezdy. V těch byli úspěšnější hokejisté z hlavního města, kteří si odvezli výhru 3:2 po nájezdech.

Hradečtí si v úvodu vystřelili vedení 1:0

Ačkoli to byla Slavia, kdo měl první velkou šanci utkání, byl to domácí celek, jenž skóroval v souboji jako první. Při trestu Šmerhy se před gólmanem opřel do kotouče Dominik Matouš a poprvé rozsvítil červené světlo za brankou – 1:0. V dalším průběhu duelu už ale měli více ze hry Slávisté. Spolehlivý Bartozel mezi třemi tyčemi Mountfieldu ale vyrovnání nepřipouštěl.

V závěru mohli Hradečtí přeci jenom zvýšit skóre na rozdíl dvou branek, když pěknou souhru předvedli Chalupa s Haškem. Druhý jmenovaný však nestihl zpracovat kotouč včas a v poslední chvíli promáchl dobrou příležitost.

Střeleckou převahu potvrdil přesnou ranou Jaš

Druhá dvacetiminutovka se nápadně podobala té úvodní. Pražané si přenesli svou aktivitu a znovu před Bartozelem sehrávali nebezpečné akce. Hradecký strážce svatyně musel držet svůj celek, když jeho pozornost vyzkoušel tváří v tvář David Jaša, jehož střelecký pokus ale skončil jen v připravené Bartozelově lapačce.

Ve druhé půli hry se do útočného pásma neohroženě vydal Dominik Matouš, jenž mohl předložit černou pryž Havránkovi do prázdné klece. Matoušovi ale chyběla přesnější muška, a Havránek tak nestihl kotouč doklepnout za Šorfova záda. Ve 36. minutě už ale přišla chvíle Davida Jaši, jenž se po zásluze trefil z mezikruží do levého růžku hradecké svatyně – 1:1.

Slavia dovedla utkání 45 sekund před sirénou do nastavení

Třetí třetina už byla o poznání zajímavější. Hned v úvodu se totiž v početní výhodě hnal Šmerha sám na hradeckého muže v masce, ten proti němu ale zasáhl výborným zákrokem vyrážečkou. Vzápětí se ale na druhou stranu kluziště vydali domácí a zásluhou Davida Chalupy, jenž si našel místo mezi Šorfovými betony, si vystřelili své vedení zpět.

V následující chvíli si zahráli domácí oslabení, které mohl nadvakrát potrestat David Kohút. Slávistický forvard ale ani jeden z pokusu neproměnil, když trefil jen brankovou konstrukci hradecké klece. V závěru třetiny byl ale Mountfield znovu vyloučen, hosté odvolali gólmana a pětačtyřicet sekund před sirénou srovnali duel zásluhou Jana Šergla na 2:2.

O vítězi klání se tak muselo rozhodnout až v nastaveném čase. Jelikož se nikdo neprosadil při hře tři na tři, došlo až na samostatné nájezdy. V nich lépe mířili hokejisté Slavie, kteří si tak odnesli bonusový bod za vítězství 3:2.

Miroslav Řehák (Mountfield HK):
Do utkání jsme vstoupili dobře a vedli, za stavu 2:1 jsme pak měli vyložené šance. Těsně před koncem jsme udělali zbytečný faul a 45 vteřin před koncem jsme dostali gól. Nájezdy byly loterie a myslím, že se na nás trochu podepsal včerejší zápas, trochu nám docházely síly. Chybí nám prakticky tři levá křídla, což je sice znát, ale nemůžeme se na to vymlouvat.

Milan Antoš (HC Slavia Praha):
Věděli jsme, že Hradec je silný soupeř a že když dáme tři nebo čtyři góly, máme šanci uspět. To se nakonec ukázalo, i když až v nájezdech. Ale smekám před soupeřem, který hrál výtečně. Byl to oboustranně vyrovnaný zápas, ve kterém jsme byli v nájezdech šťastnější.