so 23.9.2017 | Martin Voltr | Foto: Ronald Hansel / Juniorský hokej

Junioři slaví první venkovní triumf! Na Slavii rozhodli raketovým nástupem

Dvakrát už hradečtí junioři z venkovních duelů dovezli bod, až na čtvrtý pokus získali všechny tři. Na ledě pražské Slavie si za vítězstvím 4:1 došli především skvělým začátkem. Do jedenácté minuty vstřelili tři góly! Dvakrát mířil do černého Patrik Hidveghy, dalším důležitým mužem byl brankář Daniel Dvořák, který pochytal domácím 39 ze 40 střel.

Tři góly stihli Lvi během pěti minut!

Hradečtí se z hlavního města sotva vrátili, aby den po bitvě na Spartě zkusili obrat tentokrát sešívané. Zlepšit potřebovali hlavně produktivitu. A to se jim hned v první třetině povedlo nad očekávání! Chvíli poté, co je proti Šmídově střele zachránila tyčka, sehráli skvěle situaci po buly. Tomáš Kynčl nabil na modrou Patriku Hidveghymu, který s pomocí clony propálil vše před sebou – 0:1.

A snový start pokračoval. Další dvě branky vměstnali Lvi do pouhé půlminuty, nejdřív prchli Mašín s Dominikem Řepíkem a druhý jmenovaný propálil váhajícího Vecku pod rukou. V čase 10:02 už to bylo o tři, když znovu Patrik Hidveghy překonal gólmana krásnou bekhendovou kličkou mezi betony – 0:3.

Slávisté si vzali oddechový čas, aby zklidnili hru a především přestali kupit spousty chyb v obraně. To se jim sice úplně nepovedlo, nicméně vepředu byli snaživější. Aleš Furch neproměnil svou druhou velkou šanci v zápase, dlouhý nápor pak neukončil gólem Stark, jenž dal Danielu Dvořákovi čas na přesunutí. Na druhé straně zase útočil na hattrick Hidveghy, Hradec vzápětí dostal první přesilovku, leč i bez jejího využití musel být spokojen.

Výtečný Dvořák kapituloval jen jednou

Po přestávce neproměnili Východočeši ani druhou výhodu, aspoň ale drželi taktovku hry ve svých rukou. Až později se domácí poprvé dostali do tlaku. Ten postupně sílil, sám na Dvořáka jel Martínek, jen by potřeboval víc času na přesné zakončení. Krizová pasáž přišla vzápětí. První oslabení bylo hned po 57 sekundách zesílené, Slavia dostala přesilovku pět na tři, v níž mohla nastartovat obrat. V jediné možnosti ale Furch narazil na Dvořákovu lapačku. Zbytek početní výhody už jen nutil domácího asistenta Milana Antoše zklamaně si mnout čelo.

Mountfield odpověděl přečíslením Hidveghyho s Moníkem, ke čtvrtému gólu chybělo pár centimetrů. Pak ovšem nápor Pražanů pokračoval a v další přesilovce už nesl efekt. Prudká rána trefila Dvořáka do masky a dosud skvěle chytající hradecký brankář marně ukazoval rozhodčímu, že potřebuje přerušit hru. Při další kombinaci domácích tak už ztratil koncentraci a David Jaša ho prostřelil mezi betony – 1:3.

Poctivost s obětavostí vedly k vítězství

Dvougólový rozdíl ve skóre ještě neznamenal nic definitivního, jenže Slavia se ve třetí části nedokázala vrátit k převaze z té druhé. Hradci náskok samozřejmě stačil, soustředil se na pevnou defenzívu a po deseti minutách mohl své vítězství pojistit. Pěknou Hnikovu teč ovšem Vecka zastavil, Matějčkovi sklouzl puk z hole a potom jen napálil ležícího gólmana.

Východočeši pak skvěle ubránili poslední oslabení, navrch si vynutili ještě faul domácích. Dvořák nemusel zasahovat proti žádné gólové šanci, byť schované Šerglovo nahození lízlo jeho tyčku. Pražané se už tři minuty před koncem odhodlali k power-play, v pásmu se ovšem neudrželi a Štěpán Matějček bochánkem od červené čáry s tečí domácího beka trefil prázdnou klec – 1:4. Dobrý výkon celého týmu v Edenu přinesl ovoce!