pá 22.12.2017 | Lukáš Foff

Junioři v posledním zápase roku rozstříleli Vítkovice 7:1

Poslední zápas letošního kalendářního roku zvládli hradečtí junioři bravurně a rozstříleli Vítkovice. Výsledek vypadá jako jednoznačná záležitost, ale po čtyřiceti minutách hry svítilo na výsledkové tabuli v malé hale ČPP Arény skóre 2:1. Nástup do poslední části ale svěřencům Aleše Krátošky vyšel a hosté jej nedokázali vůbec zachytit. Rok 2017 tak stylově skončil výsledkem 7:1.

Lvi více bruslili a zaslouženě vstřelili dva góly

Ihned zkraje zápasu se před brankou Dani strhla mela a puk dlouho poskakoval na brankovišti, jenže to se ještě žádnému hradeckému hráči nepovedlo otevřít skóre. V 5. minutě už však ano, když Jakub Hašek využil přesného pasu od Mikuláše Pohla – 1:0. V čase 6:44 už to bylo o dvě branky a nutno říct, že zcela zaslouženě. František Hnik si našel vyražený kotouč ve skrumáži a dorazil jej do prázdné brány.

Vítkovice se však do zápasu vrátily o 17 vteřin později, když úderná dvojka Radim Toman a zakončující Jozef Baláž vyšachovala hradeckou obranu a druhý jmenovaný střelou do víka nedal Bartozelovi šanci. Mountfield byl hodně aktivní a šance si vypracovali Hnik či Gaspar, ale ani jeden branku nepřidal. Hosté pro změnu nevyužili více než půl minuty dvojnásobné přesilovky. Hokej pokračoval ve velmi vysokém tempu, ale branka v první třetině už nepadla.

Tempo trochu upadlo a branka nepadla žádná

Do druhé dvacetiminutovky se vřítili hosté a Peterka jen těsně minul Bartozelovu bránu. Jinak se ale do šancí příliš nedostával ani jeden tým. Ridera měla k dispozici i přesilovku, ale Hradec málem udeřil hned po ní. Pazourkovi ale žabička přeskočila hokejku. Na druhé straně se kotouč odrazil od Danga a zamířil jen těsně mimo tři tyče, což bylo pro Mountfield štěstí, neboť Bartozel by neměl šanci zasáhnout.

Konec třetiny už byl z obou stran zase lepší, takže přišly i tutovky. Překvapivou ránu Radima Tomana ale našel hradecký brankář ve výstroji. Ještě lepší zákrok předvedl proti Jánu Blaškovi, který střílel po brejku třech proti jednomu, ale slovenský brankář lapačkou vyškrábl puk nad bránu. Poslední slovo měli opět domácí, jenže střela Mikuláše Pohla se do brány nevešla a skončila těsně mimo.

Hradec zkraje rozhodl a v poklidu dohrál zápas

Moravané určitě mysleli po druhé části na obrat, ale ve 43. minutě je zmrazil Mikuláš Pohl, který zužitkoval pas od Jaroslava Dvořáka. V čase 44:45 se navíc luxusní střelou o horní tyčku přičinil o zvýšení skóre Patrik Mašín a upravil už na 4:1 pro svoje mužstvo. Fantastický nástup do třetí třetiny korunoval z trestného střílení překrásnou kličkou Jaroslav Dvořák a v tu chvíli bylo definitivně jasné, že Hradec už si výhru vzít nenechá.

Obrana Vítkovic úplně odešla. Šestou brankou Lvů přidal opět Jaroslav Kašpar, který zakončoval z voleje do poloprázdné brány. To už nevydržel Matyáš Daňa a přepustil místo Marku Mickovi. Jenže ani ten neudržel čisté konto. V čase 53:04 ho propálil mezi betony František Hnik – 7:1. Tím uzavřel tento gólový zápas, ve kterém získali Hradečtí druhé vítězství po sobě.