Preview k zápasu
so 25.10.2014 | Přemysl Ježek

Lvi vyzvou Tygry! Které šelmy zvládnou lépe svůj úkol a uzmou další body?

Nedělní podvečer bude na zimním stadionu v Hradci Králové opět rušný. Pod Bílou věž totiž přijedou Bílí Tygři z Liberce, a těm a má Mountfield co oplácet. Hradečtí také budou chtít zapomenout na páteční nevydařené utkání a nastartovat novou vítěznou šňůru. A v tom jim můžete pomoci i vy! Startujeme v neděli v 17:30.

Mountfield HK – Bílí Tygři Liberec, neděle od 17:30 ON-LINE

Mountfield se chystá odčinit páteční porážku ze Sparty, které podlehl 3:4. „První třetinu jsme nezačali dobře, Sparta měla lepší pohyb. Za výsledek 1:2 jsme mohli být ještě rádi. Poté se to srovnalo, ale místo toho, abychom dali na 3:2, tak jsme dostali gól z protiútoku. Ve třetí třetině jsme se snažili, šance které jsme měli, tam ale bohužel nepadly,“ vzpomíná na poslední zápas Tomáš Slovák.

„Utkání se Spartou je ale už za námi, je potřeba se připravit na neděli. Musíme se koncentrovat na svou hru a pokusíme se být úspěšní,“ doplňuje zkušený zadák.

Severočeši vyměnili 9. října hlavního trenéra, když odvolaného Pavla Hynka nahradil Rostislav Čada. Týmy s novým koučem se obvykle chtějí před novým lidovodem vytáhnout, tuhle situaci už mají Tygři podle Tomáše Slováka za sebou. „Trenéra už tam pár zápasů mají, takže si myslím, že už je to v normálu. Vyměněný trenér je impulsem první, druhé utkání,“ myslí si.

Proti Hradci se týmu zpod Ještědu nejvíce daří slovenskému kanonýrovi Martinu Bartekovi. Ten v pěti vzájemných duelech nastřílel šest branek včetně jednoho hattricku. „Každý tým má svého střelce a v Liberci je to Martin Bartek. Každý o něm ví, že čeká na svou příležitost a je hodně nebezpečný z každé pozice. Je jasné, že na něj bude směřována větší pozornost,“ prozrazuje jeden z hráčů, který ho bude mít na starosti.

Proti Hradci si připsal Liberec první výhru v sezóně

V posledním měření sil, ve třetím kole, padl Mountfield na ledě Tygrů 1:2, kteří se tak poprvé v sezóně radovali z bodů. V utkání hraném v polovině září šel Hradec do vedení, do těsného náskoku poslal Hradecké zkraje druhé třetiny Rudolf Červený. Gólová euforie ovšem trvala pouze něco málo přes minutu, když z přesilové hry vyrovnal Martin Bartek. Třetí třetina tehdy nabídla spíše bojovnou podívanou než hokejové zážitky. Šťastnější Liberec převrátil misky vah na svou stranu v druhé polovině posledního dějství, když se prosadil Radim Šimek.

3. kolo: Bílí Tygři Liberec – Mountfield HK 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 23. Bartek (Vampola, Krenželok), 54. Šimek (Vampola, Bartek) – 22. Červený (Knotek, Beránek). Rozhodčí: Horák, Souček – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:6, navíc Mertl (HKR) 10 min. OT. Využití: 1:0. Střely na branku: 34:23. Průběh utkání: 0:1, 2:1. Nejlepší hráči: Petr Vampola – Rudolf Červený.

Liberec – Slavia 4:1

Liberec se po úvodních nezdarech rychle oklepal a od té doby se pohybuje v klidném středu tabulky. Nepříliš vydařený vstup do sezóny se zlomil v utkání s Hradcem, od té doby začali svěřenci tehdy ještě Pavla Hynka sbírat cenné body. Z 15 odehraných utkání mají Severočeši 19 bodů, z toho si jich 11 přivezli ze hřišť soupeřů. I to svědčí o jejich nebezpečné venkovní formě. Tygři se momentálně nachází na 9. příčce s 9 bodovou ztrátou na hradecký Mountfield.

Petr Vampola jako tahounem mužstva

Nejproduktivnějším hráčem Tygrů je 13 bodový Petr Vampola, který zaznamenal v dosavadním průběhu sezony 7 branek a 6 přesných nahrávek. V celkovém součtu v rámci kanadského bodování Tipsport extraligy mu tato bilance vynáší 11. příčku. Zmiňovaný hráč je taktéž nejlepším střelcem mužstva. Se 7 přesnými zásahy se ve statistikách Tipsport extraligy dělí o 4. příčku v kolonce střelců.

V brance Tygrů se v dosavadním průběhu sezóny vystřídali dva brankáři. Tím prvním je Ján Lašák, který má úspěšnost zákroků 91,67 % a průměr obdržených branek na zápas 2,62. Jeho náhradník, Marek Schwarz, se do branky dostal jen ve 4 případech a disponuje 90% bilancí úspěšnosti zákroků a 2,48 obdrženými brankami na zápas.

Jak už je zmíněno výše, u Severočechů došlo po devátém kole k celkem překvapivé výměně trenérů. Pavel Hynek za své angažmá v Liberci zažíval s mužstvem i horší období, ale i tak byl ze své pozice sesazen. Na jeho místo nastoupil Rostislav Čada, někdejší hlavní kouč Slovanu Bratislava hrající KHL.

Vstupenek je pořád dostatek, šály v akci

Přijďte vytvořit parádní atmosféru na další domácí zápas! K dispozici je stále dostatečný počet vstupenek na stání i k sezení. Svá místa si můžete zakoupit tradičně přes online aplikaci, nebo přímo na stadionu. Pokladny se otevřou ve 13:00 a budou k dispozici až do začátku zápasu.

Oficiální fanshop si připravil akci pro fanoušky, která začala v pátek. Klubové šály jsou až do derby s Pardubicemi k dispozici se slevou, a to za 250 Kč.

Statistické okénko – Liberec...

• …vstřelil vůbec nejméně branek v přesilových hrách – 5. Využití jen 6,33 %.
  • …inkasoval (spolu s dalšími čtyřmi týmy) nejvíce branek v oslabení – 15.
  • …na hřištích soupeřů ubránil pouze 74, 47 % oslabení.
  • …je na 2. místě v počtu vstřelených branek v oslabení na hřištích soupeřů – 3.
  • …stejně jako Hradec zvládl oba své nastavené zápasy.