pá 24.10.2014 | Lukáš Štěrovský, Lenka Jonešová

Martin Pláněk: Nepřemýšlel jsem, vystřelil, a bylo to tam!

Jeho letošní premiérová extraligová branka před koncem zápasu znamenala snížení na 3:4 a bodovou naději pro Mountfield HK. Nadílka se ale nakonec nekonala, Sparta v závěru zápasu pochybení nepřipustila a zaslouženě zvítězila. Martin Pláněk vidí hlavní příčinu prohry v lepším pohybu domácího týmu. Do nedělního zápasu s Libercem však svěřenci trenéra Draisaitla hodlají vstoupit s čistou hlavou.

Po pěti výhrách v řadě přišla porážka. Jak byste zhodnotil utkání?
Do zápasu jsme moc dobře nevkročili. Dostali jsme dva góly, bohužel zrovna když jsem byl na ledě. Proti týmu jako je Sparta je těžké utkání otáčet, ale myslím, že jsme se pak trošku zvedli a vyrovnali. Bohužel hned vzápětí jsme dostali gól na 2:3. Bylo to těžké utkání, Sparta hrála velice dobře.

Po první třetině jste odcházeli do kabin za stavu 1:2. Byli jste aktivnější, přesto jste prohrávali o gól. Jaká byla v týmu nálada?
V kabině si vždycky řekneme, že se nic neděje, že jdeme dál a zápas je ještě dlouhý. Samozřejmě ve výkonu nějaké ty chyby byly. Ty jsme se snažili odčinit a vyrovnat. Bohužel to nestačilo.

Soupeř vás pak v určitých chvílích přehrával, dostával se do přečíslení... Čím si to vysvětlujete?
Nevím. Sparta na tom asi byla lépe než my. Více bruslila a z naší strany to nebylo to nejlepší. V neděli musíme do zápasu vkročit s tím, že jdeme pro tři body.

Vy jste čtyři a půl minuty před koncem vykřesal jiskřičku naděje gólem na 3:4. Byla to vaše první branka v sezóně, mohl byste danou situaci popsat?
Dávid Skokan dobře najel do útočného pásma. Zařval jsem na něj, výborně mi to dal za sebe. Já už nad ničím nepřemýšlel, jenom jsem to vystřelil, a bylo to tam.

Zápas se Spartou byl soubojem o třetí místo v tabulce. Vnímali jste to, připravovali jste se speciálně?
Na každého soupeře se připravujeme stejně. Ale samozřejmě, je to Sparta – trošku něco jiného. Jdeme dál, nic se neděje, jsou před námi další zápasy.