čt 26.3.2015 | Jan Vavřina

Měli bychom naši hru zlepšit, říká Tomáš Müller z 8. třídy

Hradečtí osmáci vstoupili do finálového turnaje své kategorie středeční výhrou nad Přerovem, ve čtvrtek je čekal další soupeř – silné Vítkovice. S nimi lvi dlouho prohrávali, až přišla 48. minuta a moment Tomáše Müllera. Ten krásnou individuální akcí srovnal, jenže body to Hradci Králové stejně nepřineslo. Šanci na reparát mají už v pátek.

Východočeši nevstoupili do zápasu dobře, s první třetinou nebyl snad žádný člen týmu spokojený. „První třetinu jsme hráli špatně, pustili jsme to. Výsledek se nám po celý zápas už blbě doháněl. Hráli jsme moc složitě,“ hodnotí první třetinu a hledá příčiny prohry Tomáš Müller.

Sporný moment zápasu přišel na konci druhé třetiny. Hradec docílil branky, ale hlavní sudí rozpažil. V ten moment mohli domácí srovnat na 2:2. „Bylo to sice nohou, ale nebylo to úmyslné. Mohl to uznat i nemusel,“ myslí si mladý útočník. „Jak ho rozhodčí neuznali, tak jsme se sesypali. Na konci tam byla z naší strany nervozita, byli jsme moc nervózní,“ vypravuje.

Královští lvi se srovnání skóre přece jen dočkali, postaral se o to právě hráč s číslem 19. Ten si sjel na osu hřiště, odkud se trefil překrásně – otřel puk o břevno a vymetl pravý vingl. „Točili jsme se v rohu, neměl jsem to komu nahrát, tak jsem vyjel, vystřelil a spadlo to tam,“ popisuje srovnávací branku. Byla to hodně parádní trefa. Šlo o jeden z nejhezčích gólů mladého forvarda? „Asi ne,“ říká.

Tým Jiřího Janouška první zápas na mistrovství vyhrál na nájezdy, podruhé se mu bodovat nepovedlo. Šance na solidní umístění stále žije. „Turnaj ještě nekončí, ale určitě bychom to měli zlepšit,“ dodává Tomáš Müller.