Děkujeme za podporu! Aukce dresů
Mládež odstartovala letní přípravu. I letos během ní využije ledovou plochu

Mládež odstartovala letní přípravu. I letos během ní využije ledovou plochu

3.5.2017 | Lukáš Štěrovský, Jan Vavřina

První květnový týden znamenal pro hradecké mládežníky – vyjma juniorů, kteří začali už na konci dubna – úvodní tréninkové jednotky letní přípravy na novou sezónu. I během drilu na ročník 2017/18 budou moci hradečtí hráči využívat ledové plochy v malé hale.

Junioři už mají úvodní týden přípravy za sebou

Nejstarší mládežnickou kategorii i letos povede Aleš Krátoška z pozice hlavního trenéra. Jako asistenti mu budou k dispozici Miroslav Řehák a Petr Luštinec. „Příprava juniorky začala už minulý týden, kdy jsme většinu času byli na ledě a v posilovně. Od pondělí a úterý jsme začali kombinaci ledu a suché přípravy s tím, že v tomto a nadcházejícím týdnu uděláme kontrolní testy, které náš kondiční trenér zařadil nad rámec standardních testů. Ty několikrát za rok vyžaduje Český svaz ledního hokeje,“ popisuje plán juniorů Aleš Krátoška.

Ten si připravil pro své svěřence hodně pestrý program. „Třikrát v týdnu máme tréninky ráno s tím, že v úterý a ve čtvrtek jsme navíc na ledě. V pondělí máme in-line plochu a posilovnu, v úterý Malšovický stadion, ve středu máme spinning s bazénem a v pátek in-line plochu s posilovnou a oblíbenou Rozárkou.“

Junioři budou využívat sportovišť v rámci a kolem zimního stadionu – Malšovický stadion, spinning ve Třebši, hřiště Zálabí. Tréninkový plán museli lehce změnit s ohledem na červnové sportovní akce ve FORTUNA aréně. „I proto jsme začali o týden dřív, abychom ledu využili co nejvíce. Máme ho totiž jen do druhého června,“ popisuje hlavní trenér.

Mládežníci začali včera s tréninkem, od začatku do toho jdou naplno a se zápalem. 💪 #MountfieldHK

Příspěvek sdílený Mountfield HK (@mountfieldhk),

Stejně jako v předcházejících dvou sezónách bude hokejistům v období suché přípravy k dispozici ledová plocha. „Možná ještě před pěti roky jsem tomu nebyl úplně nakloněn. Musím ale říct, že letos s tím načínáme třetí sezónu a osvědčilo se to. I pro kluky je to zpestření v tom, že kontakt s ledem mají skoro celý rok,“ má jasno Aleš Krátoška.

Jak si on sám odpočinul před novým extraligovým ročníkem? „Měli jsme jenom dvanáct dní volno. Všichni jsme si oddechli a plynule navázali na další sezónu,“ tvrdí lodivod Lvů.

„Někteří kluci mají kvůli maturitám trošku upravený program. Někteří hráči by se navíc měli zapojit do přípravy s A-týmem, takže podle požadavků jeho trenérů je případně přeřadíme. Zatím nás je dvacet tři dvacet čtyři, ale mění se to s ohledem na ty maturity,“ dodává Aleš Krátoška na adresu složení týmu.

Starší dorost má nové trenérské složení

Větších změn doznalo složení trenérského týmu staršího dorostu. Ten nově povede Libor Pivko s asistenty Pavlem Suchým a Václavem Pánkem. „Příprava bude probíhat tak, jak to bylo nastaveno vloni. Pondělí budeme trénovat jednofázově, středa a pátek dvoufázově. Ve středu máme ranní trénink a v pátek odpolední. Bude se prolínat suchá příprava s tréninky na ledě,“ popisuje Libor Pivko.

Bývalý hokejista rovněž kvituje možnost využití ledové plochy i v jarních a letních měsících. „Myslím si, že to je super věc. V dnešní moderní hokejové době je jenom správně, že se jde tímhle směrem. Na ledě úplně netrénujeme, dělají se dovednostní věci, obratnostní bruslení, práce s kotoučem, střelba. Není to vyloženě systémově stavěný trénink. Ale určitě to vítáme, je to jenom přínosem.“

Libor Pivko pro letošek povýšil z role asistenta na pozici hlavního kouče. Příprava pro něj tak dostává trochu nový charakter. „Je to pro mě změna. Vloni jsem to tak trošku sledoval zpovzdálí. Teď bych to měl vést jako hlavní trenér, takže je to výzva. Na pozici asistenta přišel Pavel Suchý, taky je nový. Uvidíme, jak si to sedne, ale asi budeme pokračovat v tom směru, co tu byl a čím se chce Hradec produkovat. To je útočný hokej, takže nic moc asi měnit nebudeme,“ zamýšlí se kouč staršího dorostu.

Synchronizace v podání našich starších dorostenců. 😀

Příspěvek sdílený Mountfield HK (@mountfieldhk),

Tomu bude letos nově asistovat Pavel Suchý, bývalý hráč, který v prvoligové éře oblékal královéhradecké barvy. „S Pavlem jsme se hokejově někde minuli. Pamatuji si ho, on mě taky. Dělali jsme spolu trenérskou licenci B, takže se trochu známe. Víceméně se ale teprve poznáme. Bude ale dost času. Sezóna je dlouhá a tréninků je před námi mraky,“ říká nový královéhradecký trenér.

Starší dorostenci vinou zranění nastoupili do přípravy v nižším počtu, ten by se však měl rozrůst. „Máme ještě nějaké zraněné hráče a někdo by měl přijít, takže počet není konečný. Zatím jsme v sestavě dvaceti hráčů, tým ale chceme trošku doplnit. Uvidíme, co se podaří,“ dodává Libor Pivko.

O místo v mladším dorostu se hráči budou muset porvat

Druhý rok v řadě u mladšího dorostu načne jakožto hlavní trenér Petr Luštinec. „V pondělí jsme začali trénovat. Budeme trénovat až do konce června. Letní příprava bude kombinovat suchou přípravu a led. V suché přípravě se budeme věnovat vytrvalosti, obratnosti, rychlosti – kondiční stránce. Na ledě budeme dělat herní činnosti jednotlivce, co se týče obranných a útočných činností,“ popisuje královéhradecký odchovanec.

Mladší dorostenci se stejně jako jejich starší kolegové mohou „těšit“ na solidní dril. „Budeme trénovat každý den, pondělí až pátek. V pondělí, úterý a pátek trénujeme jednofázově, ve středu a ve čtvrtek dvoufázově. Regenerace je ve čtvrtek formou plavání v městských lázních,“ popisuje Petr Luštinec.

I nejmladší mládežnická kategorie, co se celků spadajících pod Akademii ČSLH týče, bude využívat ledovou plochu. Jakým způsobem? „Pro kluky i pro nás je to zajímavé. Můžeme si vyzkoušet herní činnosti jednotlivce. Nebude to nic náročného na kondici a fyzičku, ale spíše pilování přihrávek, kliček a dalších individuálních činností.“

Jak se trenér Mountfieldu těšil na novou sezónu a jakými hráči je aktuálně tvořen kádr? „Určitě jsem se těšil. Přišli zase noví kluci, je to nová motivace a práce. Myslím si, že sezóna bude zajímavá. Na začátku jsme spolu s asistentem vybrali hráče, které jsme pozvali do přípravy. To je dvacet sedm hráčů. S nimi budeme dál pracovat. Někteří se o místo budou muset poprat,“ dodává Petr Luštinec.

Fotogalerie

     
 
 
Servis
Facebook
Twitter
Mountfield HK, a.s. Komenského 1214/2
500 03 Hradec Králové
(Ukázat na mapě)
Telefon: 495 512 202
Mobil: 731 501 927
Fax: 495 512 202
E-mail: sekretariat@mountfieldhk.cz
Web: www.mountfieldhk.cz

Spřátelené kluby

FC Hradec Králové Hradecké Lvice