pá 24.11.2017 | Adam Nečas, Matouš Soukup

Mladší dorost zlomil odpor soupeře ve druhé třetině. V Brně zvítězil 4:3

V rámci sedmnáctého kola zavítali hradečtí mladší dorostenci do moravské metropole. Na ledě Komety Brno sice inkasovali jako první a po první pauze o gól zaostávali, s dalšími minutami se ale jejich hra zlepšovala, což se projevilo i na skóre. Čtyři trefy Lvů během druhé části otočily vývoj utkání a dotahovat musela naopak Kometa. Ta dokázala sice snížit, těsné vítězství ale připadlo Východočechům.

Kometa vlétla do utkání jako raketa a hned ve druhé minutě Jakub Kos poslal Brno do vedení. Přišla k němu nahrávka na kruh a z něj pak poslal dělovku do hradecké brány – 1:0. Kometa se za necelou minutu po vstřelené brance dostala do čtyř. Mountfield se snažil si vypracovat gólovou šanci, to mu ale nevyšlo. Ve zbytku třetiny si domácí vytvořili několik pěkných akcí, ani jedna z nich ale neskončila brankou. Hradec Králové se mírně trápil a často se nemohl dostat z třetiny, do kabiny tak po dvaceti minutách odešli spokojenější domácí.

Ve druhé třetině byly k vidění gólové hody. Ve 24. minutě po rychlém úniku zakončil přesně Petr Moravec a bylo srovnáno 1:1, na další gól nemuseli diváci dlouho čekat. Po vyloučení na straně Hradce, vytvořila Kometa akci a po rychlé nahrávce na kruh strhl Václav Rašovský opět vedení na stranu modrobílých – 2:1. Hradec znovu srovnal ve 30. minutě, kdy ujeli Adam Jirků a Marek Pelda, druhý jmenovaný si položil brněnského gólmana a zasunul puk do brány – 2:2. O pět minut později Jan Jušta zavezl puk do pásma, nahrál puk před bránu a ve skrumáži před ní se nejrychleji zorientoval Marek Pelda, který puk dorazil za záda brněnského brankáře – 2:3. Na rozdíl dvou tref navíc zvýšil ve 40. minutě, vteřinu před druhou sirénou, Petr Moravec, který ranou z mezikruží vymetl pavučinky ve svatyni modrobílých. Druhá část skončila 4:2 pro Hradec, který výrazně ožil po nevydařené první třetině.

V poslední periodě brněnský trenér povolal do brány Marka Vystavěla a Kometa dokázala ve 46. minutě snížit na rozdíl jednoho gólu. Po dobré nahrávce Jakuba Brabence Jakub Masař zakončil svou šanci střelou prakticky do prázdné brány – 3:4. Kometa začala bojovat a hrát aktivněji, ale na nic víc se už nezmohla. I přes to, že ubránila přesilovku tři na pět, vyrovnat nedokázala a Hradec odjel z Moravy s tříbodovým ziskem.

Pavel Pazourek (HC Kometa Brno):
Zápas se nám nevydařil, možná jsme byli pod dojmem vítězství ve Žďáru a čekali stejně jednoduchý zápas. Ke konci jsme už přestali dělat chyby, začali jsme bojovat, ale vytvořené šance jsme neproměnili. Bohužel jsme zaslouženě prohráli, protože jsme do zápasu nedali vše, co jsme mohli.

Petr Luštinec (Mountfield HK):
Kometa nastoupila do zápasu energičtěji. My jsme bruslili pomalu, dělali chyby, a proto nám v první třetině Kometa utekla. Po třetině jsme si promluvili v šatně a do druhé třetiny nastoupili zodpovědněji. Nasbírali jsme několik branek a utekli Kometě. Ve třetí třetině po několika chybách Brno vstřelilo gól, dohnat nás ale nedokázalo. Dělali jsme mnoho chyb, musíme zlepšit disciplinovanost a nepolevovat v zápasech.