čt 18.2.2016 | Petr Šatalík

Mladší dorostenci na třetí pokus zdolali lídra ze Zlína! Rozhodla poslední třetina

Těžké utkání mají za sebou svěřenci Karla Soudka. Do FORTUNA arény přijel průběžně vedoucí celek skupiny z jihu Moravy, se kterým měli Lvi letos zápornou bilanci. Dvakrát s ním prohráli 3:4, přičemž jednou skončil duel až po nájezdech. Také ve třetím vzájemném souboji Hradečtí prohrávali, ale díky srovnání Poppela a po brance Daniela Vaňáta necelých pět minut před koncem klání zápas otočili a zvítězili 2:1!

Zápas zpočátku neměl velké tempo

Utkání mezi Mountfieldem a Zlínem, který je jasným lídrem skupiny B, nepřinesl ve svém úvodu příliš atraktivní hokej. Do první větší příležitosti se dostal po pěti minutách hry Janošek, ale jeho tvrdou střelu od modré vyrazil hradecký gólman Novotný betonem.

Největší příležitost Východočechů v úvodní části zápasu měl přibližně v polovině třetiny Vojtěch Síla, který dostal nezištnou přihrávku zpoza branky. Kotouč však promáchl a skutečné nebezpečí tak svatyni Moravanů nehrozilo. Když se svými dvěma pokusy neuspěl ani na druhé straně Luža, skončila první perioda bezbrankovou remízou.

Ani v druhé třetině se zlepšení nekonalo

Kdo čekal, že se hra po přestávce výrazně zlepší, byl zklamán. Ta i nadále postrádala potřebný rytmus a spíše než velkých šancí se diváci dočkali osobních soubojů v rozích kluziště. Zmar Hradeckých prokázala i jejich další šance, v níž Klodner promáchl puk, který mu před branku servíroval Matěj Síla.

Po sérii vyloučení, které byly v klání dalším častým jevem, se od modré rozhodl vypálit zlínský Mynář. Brankáři však byli jedinými hráči, kteří v prvních dvou fázích zápasu pracovali bezchybně, a tak i tento pokus, gólman Mountfieldu, Novotný zneškodnil.

Hradec zvládl utkání v třetí třetině otočit

Změnu přinesla až perioda s pořadovým číslem tři, která celé střetnutí také rozhodla. Hned v jejím úvodu dostal Jáchym Janošek puk za branku Lvů od Pröschla. Šikovně se s ním obtočil kolem tyče svatyně Novotného a zasunul kotouč těsně za ni – 0:1. Lvi ale odpověděli velmi rychle. Po chybné rozehrávce defenzivy Moravanů získal puk Petr Poppel, jehož první ránu Kořének vyrazil do vzduchu. Útočník Mountfieldu jej však i tak dokázal znovu zasáhnout a srovnal tak skóre duelu na 1:1.

Rozhodující moment zápasu přišel necelých pět minut před závěrečnou sirénou. Kynčlovu tvrdou ránu od modré tečoval na brankovišti Daniel Vaňát. Po jeho zásahu puk obloukem přeletěl klečícího Kořénka a skončil v síti – 2:1. Zlín se v závěru ještě snažil srovnat, odvolal gólmana a zkusil hru v šesti. Branka již ale nepadla, a tak mohli Lvi slavit své první vítězství nad tímto těžkým soupeřem.

Karel Soudek (Mountfield HK):
Jsme spokojení s tím, že jsme porazili první mužstvo a získali tři body. Ale výkon nebyl takový, jaký bychom si představovali. Udělali jsme spoustu chyb, nedodržovali jsme náš systém. Byla teď delší pauza, snad to bylo zapříčiněno i tím.

Tomáš Valášek (PSG Zlín):
Dnešní utkání bylo vyrovnané, po dvou třetinách to vypadalo, že kdo dá gól, vyhraje. My jsme ho sice dali, ale pak jsme udělali dvě chyby, které zápas rozhodly. Nedá se nic dělat, musíme bojovat dál.