Děkujeme za podporu! Aukce dresů
Mountfield HK je Nejúspěšnější sportovní kolektiv kraje za rok 2016

Mountfield HK je Nejúspěšnější sportovní kolektiv kraje za rok 2016

14.4.2017 | Radek Staněk | Foto: Luboš Jeníček/Deník

V úterý 28. března proběhlo v Aldisu vyhlášení Nejúspěšnějšího sportovce Královéhradeckého kraje roku 2016. Několika poct se dostalo i zástupcům hradeckého klubu. A-tým Mountfieldu HK opanoval hodnocení kolektivů, mezi oceněnými byli i Jaroslav Kudrna s Radovanem Pavlíkem. Hráči ročníku 2001 dostali cenu za stříbrnou medaili z loňské Olympiády dětí a mládeže.

Nad tradiční akcí pořádanou v Kongresovém centru Aldis převzali záštitu hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán a primátor Města Hradec Králové Zdeněk Fink. Anketu, kterou už potřetí ovládl sportovní střelec David Kostelecký, přinesla radost i hradeckým hokejistům, kteří převzali ocenění za nejlepší kolektiv kraje!

Mezi jednotlivci obsadil 10. místo Jaroslav Kudrna a v kategorii mládeže od 16 do 19 let se umístil na 6. místě Radovan Pavlík, účastník mistrovství světa hráčů do 18 let. Speciální ocenění pak obdrželi hráči ročníku 2001, kteří získali v barvách Královéhradeckého kraje stříbro na loňské Olympiádě dětí a mládeže.

Jaroslav Kudrna: Úspěch nás těší, velice si ho vážíme

První místo v kategorii kolektivů okomentoval sportovní manažer Jaroslav Kudrna. „Osobně mě to překvapilo, protože na vyhlášení města jsme byli třetí. Je vidět, že na kraji tomu rozumí víc, tak nás dali na první místo,“ směje se.

„Samozřejmě nás tento úspěch těší a velice si ho vážíme,“ má jasno hradecká ikona, která se umístila i v hodnocení jednotlivců. „Pro mě je to poslední ocenění, takže jsem rád. Určitě je to příjemné. Teď už je to na Ráďovi Pavlíkovi, aby se dostal do této kategorie," uzavírá Jaroslav Kudrna.

Jiří Janoušek: Stříbro na ODM je velký úspěch

Na vyhlášení se sešli také bývalí spoluhráči z ročníku 2001 s trenérem Jiřím Janouškem. „Potěšila nás už samotná nominace ve speciální kategorii za Olympiádu dětí a mládeže. Myslím, že nejen já, ale i kluci, si toho nesmírně vážíme, o čemž svědčí i vysoký počet hráčů, který se sešel. Přestože někteří už hrají jinde, tak rádi přijeli a zavzpomínali na partu z olympiády,“ těší hradeckého kouče.

Vzpomíná někdy i samotný trenér na tuto akci? „Abych řekl pravdu, vzpomenu si docela často. Občas ji připomenu i dalším kategoriím, které teď trénuji. Hlavně práci a obrovskou týmovou dřinu, díky kterým se klukům z ročníku 2001 tento úspěch podařil,“ hlásí kouč Mountfieldu a zároveň hledí k dalším ročníkům. „S odstupem času to hodnotíme jako velký úspěch a myslím, že v následujících letech nebude vůbec jednoduché ho zopakovat,“ uzavírá Jiří Janoušek.

 
Servis
Facebook
Twitter
Mountfield HK, a.s. Komenského 1214/2
500 03 Hradec Králové
(Ukázat na mapě)
Telefon: 495 512 202
Mobil: 731 501 927
Fax: 495 512 202
E-mail: sekretariat@mountfieldhk.cz
Web: www.mountfieldhk.cz

Spřátelené kluby

FC Hradec Králové Hradecké Lvice