ne 19.2.2017 | Matouš Soukup, Jak Kousal

Můžeme litovat neproměněných šancí a individuálních chyb, hlásí Richard Jarůšek

Na povedený čtyřbodový večer s Plzní navázala hradecká šestadevadesátka i v utkání pod Ještědem proti Liberci. Mnoho důvodů k radosti však po zápase Richard Jarůšek neměl a jak sám přiznal, šestnáctá trefa v sezóně ho ani příliš netěší. Jeho gól byl totiž jediným ze strany Mountfieldu, který hlavně díky nepovedené první třetině svému libereckému soupeři podlehl 1:2.

Nebýt Ondry v bráně, mohlo být dávno po zápase

Velmi kvalitní zápas s Libercem nakonec končí těsnou porážkou. Co bylo tím klíčovým momentem?
Rozhodovala první třetina, ve které jsme udělali dvě chyby a z nich padly obě dvě branky. Snažili jsme se to ještě dohnat a povedlo se nám dát i gól. Bohužel to ale bylo málo.

Úvod zápasu se vám vůbec nevyvedl, nepřišlo z vaší strany mírné podcenění?
To bych neřekl. Ze začátku nám dost odskakovaly puky, nevím kvůli čemu. Člověk to má pak v hlavě a díky tomu jsme i dostali oba góly. Dotahovali jsme marně a musíme se nad tím do dalšího zápasu zamyslet a nastoupit hned od první minuty.

S lídrem základní části jste v průběhu zápasu srovnali krok. Dokázali jste tak sami sobě, že hrát můžete proti komukoliv?
Ne nadarmo jsou tam, kde momentálně jsou. Vedou soutěž a mají velmi kvalitní mančaft, což v zápase opět dokázali. Pro nás je pozitivní, že jsme s nimi dokázali hrát druhou a třetí třetinu. Tam, myslím si, bylo utkání vyrovnané. Měli jsme několik gólových příležitostí a kdybychom je proměnili, mohlo to dopadnout úplně jinak. Liberec díky první třetině ale zaslouženě vyhrál a my můžeme jen litovat zahozených šancí a individuálních chyb.

Jak hodnotíte výkon Ondřeje Kacetla, který vás v utkání neustále držel ve hře o body?
Ondra nás proti Liberci určitě hodně podržel. Bylo tam několik šancí, které kdyby nechytil, mohlo být dávno po zápase. Pomohl nám i ve chvíli, kdy jsme se pokoušeli ztrátu dohnat.

Místo vstřeleného gólu bych byl radši, kdybychom vyhráli

Dá se tedy říct, že o brankářský post se těsně před vyvrcholením celé soutěže obávat nemusíte?
Je určitě dobré mít v týmu dva kvalitní gólmany a to my máme. Na Patrika i Ondru se můžeme spolehnout. Fajn je, že chytají oba a střídají se, i když tedy Ondra o něco méně. Do play off je to ale jen pozitivní.

Díky dvoubodové výhře se Třinec opět vzdálil a druhé místo tak vypadá znovu o něco méně pravděpodobné…
My se hlavně díváme pod sebe, mnohem více než nahoru. Chceme zůstat v šestce a být v klidu, co bude navrch je už jen další pozitivum. Jestli tedy přeskočíme Třinec teď neřešíme a kdyby se to náhodou povedlo, určitě by to byla radost.

Proti Liberci jste prodloužil bodovou sérii. Cítíte, že vaše osobní forma na play off pomalu stoupá?
Byl bych mnohem radši, kdybychom vyhráli a já tomu pomohl gólem nebo nahrávkou. To se ale bohužel nestalo, takže mě to ani moc netěší.