Preview k zápasu
po 16.1.2017 | Lukáš Foff

Piráti chtějí loupit v Hradci! V cestě jim budou stát Lvi s jubilanty Köhlerem a Dejem

Prohra ve Zlíně je minulostí, teď je na pořadu dne šestibodový duel s Chomutovem, který by se v případě vítězství posunul před Hradec. Lvi však mají doma skvělou formu. Ve FORTUNA aréně neprohráli už 7 utkání v řadě. Před zápasem budou oceněni Bedřich Köhler za 700 startů v nejvyšší české soutěži a Rastislav Dej za 500 zvládnutých utkání. Rodině Františka Jančury se bude navíc předávat šek na 36 000 korun, který vzešel z akce Skóruj pro...

Mountfield HK – Piráti Chomutov, úterý od 18:00: ON-LINE

Hradec nastupoval k poslednímu zápasu v neoblíbeném Zlíně a navíc po zápase ve Vítkovicích, který byl prakticky rozhodnutý po první třetině. To, že to zřejmě mělo vliv, potvrzuje i benjamínek týmu Jaroslav Dvořák. „Soupeř chtěl zřejmě víc než my a bylo to vidět. My jsme polevili už na konci zápasu s Vítkovicemi, ve kterém jsme vedli 6:0 a soupeř stáhl na 6:3 a asi jsme si to přenesli i do zápasu se Zlínem. Bohužel Zlín si šel za vítězstvím víc než my a to rozhodlo,“ vrací se k utkání hradecký starší dorostenec, který nastupuje ve čtvrté formaci A-týmu

Oba celky podporují dobročinné akce. Zatímco domácí Mountfield HK pomáhá pomocí akce Skóruj pro…, při které je každý hradecký gól oceněn částkou 1000 korun, za kterou si jej diváci mohou pořídit, tak Chomutov chystá první ročník akce s názvem PIRÁTI CHOMUTOV PRO NEMOCNICI. V té půjde o podporu konkrétních projektů chomutovské nemocnice a o ocenění zdravotnického personálu. „Obě akce hodnotím velmi pozitivně. V Chomutově chtějí přispět nemocnici a pomůže to i lidem, kteří na tom nejsou zdravotně moc dobře. U nás máme Skóruj pro…, což je super pro děti, které potřebují pomoct. Myslím si, že je to velmi dobrá věc, kterou jsme u nás založili,“ povídá upřímně mladý útočník nosící číslo 63.

Duel s Chomutovem bude velmi důležitý, protože v něm půjde o šesté místo v tabulce. Piráti by se v případě vítězství posunuli před Mountfield. „Je to zápas o šest bodů a bude se hrát už jako v play off. Půjde opravdu o hodně. My však očekáváme tři body a budeme hrát pro fanoušky, kteří nás podporují i když se nedaří. Musíme hrát jako tým a snad to bude stačit. O Chomutovu se říká, že hrají ze zabezpečené obrany na brejky, ale věřím, že si to pohlídáme a budeme brát tři body,“ burcuje hradecký forvard Jaroslav Dvořák.

Piráti mají v zádech čtyři výhry v řadě

Závěrečná pasáž třetí čtvrtiny soutěže vychází chomutovským hokejistům na výbornou. Z posledních osmi duelů prohráli pouze dva, a to ještě navíc s aktuálními dvěma nejlepšími mužstvy Libercem (0:3) a Třincem (1:3). Od zápasu se slezským soupeřem však mají Piráti na kontě čtyři vítězství. Mezi nimi například výhru se Zlínem (3:1), jenž se také pyšní skvělou formou, anebo nad Kometou, kterou sestřelili 6:3.

Poslední zápasy Chomutova
Třinec – Chomutov 3:1
Olomouc – Chomutov 1:3
Chomutov – Zlín 3:1
Boleslav – Chomutov 2:3
Chomutov – Brno 6:3

Duel mezi Mountfieldem HK a Chomutovem bude prakticky šestibodový, neboť se jedná o tabulkové sousedy. Severočechům patří 7. místo díky získaným 61 bodům. Bodové rozdíly mezi první osmičkou jsou velmi malé, a tak je s blížícím se koncem základní části každý zápas převelice důležitý.

Hradec měl po návratu ze Švýcarska skvělou formu. Sérii pěti vítězných utkání po sobě utnul až velmi neoblíbený soupeř Mountfieldu – PSG Zlín. Na ledě moravského celku nezískali Východočeši tři body ani na šestý pokus. I tak jsou Lvi na 6. místě s 62 body, a to mají ještě oproti některým týmům až tři zápasy k dobru.

Vzájemné zápasy jsou zatím těsnou záležitostí

kolodatumdomácíhosté
13. ne 16.10.2016 Mountfield HK Chomutov 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
26. pá 2.12.2016 Chomutov Mountfield HK 5:4p (1:1, 1:2, 2:1 – 1:0)

Ve třináctém kole se oba celky střetly poprvé, a to v hradecké FORTUNA aréně. Hradečtí si na začátku vypracovali náskok, který udrželi až do konce zápasu a zvítězili těsně 3:2. V SD ARÉNĚ se jednalo o velmi zvláštní zápas s vypjatou koncovkou. Mountfield se sice dvě minuty před koncem ujal vedení 4:3, ale 40 sekund před koncem zápasu se Pirátům podařilo srovnat a v prodloužení si připsali bonusový bod za výhru 5:4.

Piráti mají v týmu lídra extraligového bodování

Michal Vondrka zažívá skvělou sezónu. Se ziskem 37 bodů za 18 gólů a 19 asistencí je s průměrem téměř bodu na zápas nejproduktivnějším mužem brázdící extraligová kluziště. Těsně za desítkou je pak Ivan Huml s 29 body (15+14).

I v zadních řadách Chomutova je hráč, který se v extraligovém bodování vyjímá. Je jím obránce Jan Rutta, který nasbíral už 22 bodů (5+17), což jej řadí na druhé místo v soutěži mezi obránci.

Menší slabinou může být post gólmana. Drtivou většinu zápasů totiž odchytal Ján Laco, který však nedosahuje ani 90% úspěšnosti. V průměru dostane 2,67 gólů na zápas, což ho v této statistice řadí až na 13. místo mezi všemi brankáři.

Vstupenky na zápas i na Královský ples

Vstupenky na utkání jsou k dispozici na pokladnách, nebo skrze on-line webovou aplikaci. Pokladny budou otevřeny od 13 hodin až do samotného utkání.

Vstupenky, které si můžete také zakoupit, jsou na další skvělou akci. Již potřetí se totiž uskuteční Královský ples. Tentokrát to bude 10. února 2017 a opět v Kongresovém centru Aldis. Po lístcích je velká sháňka, takže neváhejte a zamiřte pro ně na tradiční místa – zakoupit je můžete ve fanshopu hokejového klubu na rohu zimního stadionu nebo ve FORTUNA aréně u pokladen vedle fanshopu při domácích zápasech Mountfieldu HK.

Statistické okénko – Chomutov…

• … vstřelil druhý největší počet gólů v prodloužení, a to 5. Hradec dal v prodloužení pouze dvě branky.
  • … má čtvrtou nejlepší úspěšnost střelby – 10,3 %. Lvi jsou dokonce druzí s 11 %.
  • … je druhý nejlepší ve využívání přesilovek s 21,43 %. Lepší už je pouze Sparta s 22,42 %.
  • … měl k dispozici nejmenší počet přesilovek – 140. Nejvíce měly Karlovy Vary, a to 190.
  • … má nejhorší oslabení v soutěži, a to s úspěšností pouhých 76, 77 %. Hradec je v této statistice třetí s 85 % ubráněných oslabení.