čt 8.2.2018 | Petr Šatalík

Po třech výhrách porážka, mladší dorost letos poprvé prohrál s Přerovem

Vyrovnané utkání mají za sebou svěřenci Petra Luštince. V souboji s Přerovem vedli od 9. minuty 1:0. Moravané však zvládli v druhé třetině duel srovnat a v třetí pak otočit. Východočeši bojovali až do konce, ale znovu srovnat již nedokázali, pročež se Zubry poprvé v sezóně prohráli. Nadále však zůstávají pevně usazení na první příčce tabulky skupiny B.

Hradec získal těsný náskok

Na startu duelu měli velkou příležitost Moravané, Štíbr s Ryšavým šli do přečíslení dva na jednoho. První jmenovaný přihrál svému spoluhráči, ten ale neprostřelil Sajdla, který jeho pokus vykopl betonem. Na druhé straně si Boukal sjel na levý kruh a ihned pálil, Postava však jeho ránu zvládl vyrazit a o zbytek práce se postarali jeho beci. Lvi otevřeli skóre v čase 8:20 při signalizované výhodě, Boštík šikovně předložil puk před bránu Tomáši Hynkovi, jenž položil gólmana Zubrů na led parádní kličkou a následně zamířil do horního růžku.

Přerovští pak zahrozili z druhého nebezpečného brejku. Ani další jejich přečíslení dva na jednoho však gólem neskončilo, protože Hanák nepokořil Sajdla, který byl opět včas na ledě a přízemní pokus zastavil. Poté mohli zvýšit vedení Východočeši, Šedivý poslal střílený pas před bránu, kde polovinu odkryté klece Moravanů netrefil Jušta. Následně nadvakrát neuspěl Moravec, jenž z levého kruhu pálil pouze do gólmana Postavy. Když i další šance zůstaly nevyužity, šlo se do kabin za stavu 1:0 pro Mountfield.

Zubři srovnali krok

Na začátku druhého dějství si také Lvi vyzkoušeli přečíslení dva na jednoho. Moravec našel pěknou přihrávkou Juštu, ale ten z pravého kruhu opět nezamířil do poloprázdné svatyně Přerova. Také další větší šance přišla na straně Východočechů, Hynek se nejprve trochu zamotal při ofenzivní akci svého celku, ale následně zvládl předat touš na vrchol kruhů, odkud tvrdě, leč nepřesně pálil Drbal.

Na opačném konci kluziště se snažil Fencl, který se z levé strany procpal až před bránu, ale Sajdl byl opět na ledě včas a střelu zastavil svou hokejkou. Následně přišlo hlušší období, kdy se ani jeden z celků nemohl dostat do šance. Pak ale přišlo vyrovnání jako blesk z čistého nebe. Moravané ubránili oslabení a vyhodili puk po hrazení, z trestné lavice naskočil na led Jan Fencl, ujal se kotouče, vyjel na levý kruh a ranou na zadní tyč srovnal – 1:1. Další branka již nepadla, takže druhá třetina končila za nerozhodného stavu.

Rozhodující trefu zaznamenal Přerov

V úvodu třetí dvacetiminutovky hrál Hradec přesilovku, využít ji však nedokázal také díky parádnímu zákroku Postavy, jenž betonem vykopl Moravcův pokus z pravého kruhu. Na druhé straně pálil z osy hřiště Zeman, jenže svou ránu namířil přímo doprostřed brány, kde byl připraven Sajdl. O chvíli později přihrál Boštík mezi kruhy Benešovi, který v obrovské příležitosti přestřelil nejen gólmana, ale i celou klec Zubrů. Hrál se svižný hokej plný šancí, na něž byla předchozí druhá část poněkud chudší.

Následně zahrozili zase Moravané, Chytil posunul kotouč Hanákovi, jenž prudkou ranou z pravého kruhu nechal vyniknout vyrážečku Sajdla. Zubři otočili stav přibližně sedm minut před třetí sirénou. Petr přistrčil puk v mezikruží Janu Fenclovi, který svým druhým zásahem na přední tyč dokonal obrat – 2:1 pro Zubry. Lvi se ještě snažili souboj opět srovnat, ale Budinova střela mířila jen do náruče gólmana Postavy. Přerov si závěr pohlídal a výhru ubránil, Hradec ale i tak nadále zůstává v čele tabulky skupiny B.

Petr Luštinec (Mountfield HK):
Nastoupili jsme do zápasu po delší době spolu, oba ročníky, které máme v mladším dorostu. Mladší ročník 2003 nedávno reprezentoval Královéhradecký kraj na olympiádě mládeže. Ročník 2002 trénoval se starším dorostem, po delší době jsme opět byli spolu a nefungovala nám ta koheze týmu, která nám fungovala dosud. Nejspíš to bylo tím, že jsme teď nebyli delší čas pohromadě. V první třetině jsme byli lepší, kluci měli chuť, dali jsme jeden gól, ale taky naopak neproměnili dvě vyložené šance snad do prázdné brány. Potom musím uznat, že od druhé třetiny byl Přerov lepší, nám chyběla bojovnost, důraz, nebyli jsme ochotní chodit do brány, nebojovali jsme, nebyla tam ta týmová soudržnost a bez toho se nedá vyhrávat.

Pavel Neuman (HC ZUBR Přerov):
Myslím, že jsme docela dlouho hráli v nekompletním složení, tentokrát už jsme hráli na čtyři lajny. Po utkání se Zlínem to byl druhý zápas v kompletní sestavě, a to utkání potom vypadá trošičku jinak. Hradci možná někteří hráči chyběli, ale pro nás je to i tak cenné vítězství.