so 16.1.2016 | Martin Stříbrný, Lukáš Štěrovský

Po výhře prohra. Junioři nenavázali na úspěšný pátek a v Litvínově padli 1:4

Tak to je velká škoda. Už už se zdálo, že svěřenci trenéra Krátošky po dvou prohrách v řadě zlomili smůlu, když silný Chomutov v pátek porazili 2:0. Jenže hned sobota nachystala hradeckým nepříjemné vystřízlivění. V Litvínově Lvi bojovali, přestože prohrávali už od páté minuty. Jenže v poslední části domácí celek zabral a zaslouženě vybojoval tři body za výhru 4:1. Hradec zásluhou Hnika korigoval skóre v úplně poslední minutě.

V první třetině se hrál vyrovnaný hokej, mírně navrch měli domácí. Ve třetí minutě mohli jít chemici do vedení, jenže Jaroslav Šimeček tváří v tvář hostujícímu gólmanovi neuspěl. V páté minutě už to domácím ale vyšlo. Josef Stříbrný krásnou kolmicí vysunul Zdeňka Vébra, který se pěknou kličkou a následným zasunutím kotouče mezi nohy gólmana trefil přesně. Další branka ve zbytku třetiny už nepadla, a tak se šlo do kabin za jednobrankového vedení pro Litvínov.

Druhá třetina příliš hokejové krásy nenabídla. Nepadla v ní ani jedna branka, a tak i po ní šly oba týmy do kabin za jednobrankového vedení pro chemiky. Největší šanci ve druhé části měli domácí ve dvaatřicáté minutě. Stříbrný procpal kotouč pod hokejkou obránce na Šimečka, který si vylámal zuby na betonu Vomáčky. Kotouč se odrazil na brankoviště, kde si ho dojel Zdeněk Vébr, jenže ani on nedokázal překonat Vomáčku.

Třetí třetina byla ze všech nejzajímavější. Během dvou minut rozhodli domácí o svém vítězství. Nejprve se v osmačtyřicáté minutě prosadil podruhé v utkání novic Zdeněk Vébr. Ten dostal krásnou nahrávku od Bárdoše a z bezprostřední blízkosti propálil Vomáčku skrze betony. V čase 48:14 už to bylo o tři branky. Jaroslav Šimeček vytěžil z krásné kombinace svých spoluhráčů, když nakonec zakončoval do prázdné brány.

Poté bylo k vidění několik kulturních vložek. Vše načal Martin Havelka, který tvrdě ale čistě atakoval dva protihráče, Pavlík si na bitku s ním ale netroufl. Pět minut před koncem utkání se pokusil Malík k bitce vyprovokovat Stříbrného, jenže ten rukavice neshodil, a tak se místo něj ihned po vhazování popral Šesták. Dvě minuty před koncem bylo na řadě druhé kolo. Do imaginárního ringu se proti sobě postavil Šíp a Gančarčík.

V poslední minutě utkání padly ještě dvě branky. Půl minuty před koncem utkání trefil prázdnou bránu po kombinaci se Šimečkem Jan Bárdoš. Patnáct vteřin před koncem zápasu dostali hosté možnost přesilové hry, kterou bleskurychle využili zásluhou Františka Hnika a vzali Spěšnému čisté konto.