pá 20.10.2017 | Klára Petrásková

Poprvé v sezóně na nájezdy. Junioři zvítězili nad Zlínem těsně 3:2

Spíše než na góly bylo páteční klání juniorů bohaté na vyloučení. Rozhodčí totiž udělili hned 70 trestných minut! I přes časté hráčské návštěvy trestné lavice ale žádná přesilovka využita nebyla, branky padaly pouze při klasickém modelu pět na pět. Za vyrovnaného stavu 2:2 nakonec o vítězi rozhodovaly až samostatné nájezdy, v nichž díky dvěma přesným zásahům uspěli hokejisté Hradce.

Úvodní dvacetiminutovka? V té se diváci gólu nedočkali

Zápas Hradce se Zlínem nenabídl start plný nebezpečných šancí, nýbrž spíše lehkou oťukávanou. A to i přes to, že domácí si hned ve 2. minutě vybojovali přesilovku. Až po jejím skončení se do první vážnější situace dostal Matějček, z mezikruží ale zamířil jenom vedle tyče. O pár minut později se nevedlo ani Haškovi, jenž byl sice před Hufem sám, v rychlosti ale nestihl efektivněji zakončit.

Do slibné pozice se dostali také hokejisté z Moravy. Konkrétně to byl Hefka, kdo se obtočil zpoza brány a svižně vystřelil, domácí gólman si ale místo u tyče pohlídal. Největší podívaná se ale naskytla až v závěru třetiny, kdy se v krátkém sledu mohla vlnit síť na obou stranách. Hnika ale po krásné kličkované na poslední chvíli zastavil faul, ránu osamoceného Dvořáčka zase Bartozel vytěsnil skvěle pravým betonem.

Dvě branky a solidní série vyloučení

Druhá dvacetiminutovka by se dala rozdělit na dvě části – na tu s góly a šancemi a na tu s emocemi a vyloučeními. Ta první odstartovala několika brankou zavánějícími zlínskými pokusy z přesilovky a pokračovala šancí Hidveghyho, hradecký útočník ale z mezikruží trefil vyrážečku. Jeho kolega Jakub Hašek už však byl úspěšnější. Z levého kruhu vyšvihl luxusní bombu a umístil puk přesně do protějšího vinglu – 1:0.

Ten samý hráč byl v akci hned o pár vteřin později, tentokrát mu ale klička mezi betony nevyšla. A tak se vlnila síť na druhé straně. Knápek přenechal touš do tandemu Ondřeji Kollárovi, který napodruhé vyrovnal stav utkání na 1:1. Poté začaly vyplouvat na povrch emoce. V jednu chvíli se na trestných lavicích sešlo dokonce sedm hráčů a do druhé sirény rozdal hlavní sudí hned 52 trestných minut! Jenže i když si týmy střelecké šance vypracovávali, oba gólmani vždy zasáhli včas.

Zlín se ujal vedení, Hradec ale bleskově odpověděl

Poslední periodu načal pohlednou akcí Pavlík, jenž nejprve naznačil střelu a poté předvedl svižnou kličku na střed. Jeho zakončení mezi betony ale Huf nezbaštil a skóre se neměnilo. Slušnou pozici si vypracoval také Václavek, z vrcholu levého kruhu však napálil jenom Bartozelův pravý beton. Hned dvakrát pak mohl skórovat Matějček, z mezikruží ale strefil jen brankáře a proti jeho křižné ráně tahem se zase bleskově zaskvěla Hufova lapačka.

Krátce po polovině třetiny už na informační tabuli nesvítil stav 1:1, nýbrž 2:2. Nejprve se totiž ke kotouči dostal Daniel Dlabaja, jenž nekompromisní dělovkou poslal Berany do vedení. Pouhých 68 vteřin ale stačilo Mountfieldu k tomu, aby se na soupeře gólově dotáhl. Jakub Hašek si vybruslil od pravého mantinelu až na levý kruh, položil brankáře na led a střelou do horní poloviny brány srovnal na 2:2. Za tohoto stavu také zazněla siréna a duel pokračoval prodloužením.

Nastavený čas nerozhodl, v nájezdech se trefili dva Lvi

Prodloužení tři na tři nemuselo mít dlouhého trvání. Hradecký Gaspar se totiž coby bek ocitl na hrotu útoku a střílel úplně osamocen, z prostoru mez kruhy ale netrefil bránu. Na druhé straně se zase reflexivním zákrokem vyrážečkou prezentoval Bartozel, jenž vyrazil nebezpečnou křižnou ránu Padrnose.

Když z levého kruhu neuspěl ani Pažourek, pokračovalo se samostatnými nájezdy. V nich si hlavní roli vzali Východočeši. Bartozel pochytal všechny čtyři zlínské pokusy a Mašín s Matějčkem se zapsali mezi úspěšné střelce. Rozhodující byla nakonec švihovka Patrika Mašína, jenž puk uklidil přesně k tyči a rozhodl o hradecké výhře 3:2.

Aleš Krátoška (Mountfield HK):
Začátek zápasu byl vyrovnaný, bylo vidět, že jsme dlouho nehráli. Druhá třetina už jakžtakž vypadala, stav 1:1 ale odpovídal tomu, že to bylo vyrovnané utkání. Soupeř potom sic odskočil, nám se ale povedlo hned vyrovnat. Na konci zápasu jsme měli šance k tomu, abychom sebrali tři body, v prodloužení jsme zase byli dvakrát sami před bránou a taky nedali. V nájezdech se k nám možná i přiklonilo štěstí, podle mě jsme si ho zasloužili za vyložené šance, které jsme měli. Za výhru jsme rádi a zítra jedeme dál.

Leon Wesley (Aukro Berani Zlín):
Hradec byl pro nás těžkým soupeřem. Hrozně málo jsme stříleli, což se nakonec odrazilo i ve výsledku. Měli jsme hodně vyloučených a horší pohyb, a to asi rozhodlo. Přesilovky nás stály hodně sil.