Děkujeme za podporu! Aukce dresů
Předzávodní období zahájeno – k týmu se připojily i nejnovější posily

Předzávodní období zahájeno – k týmu se připojily i nejnovější posily

17.7.2017 | Jan Vavřina

Dvoutýdenní volno po náročném drilu na suchu je u konce, hráči se v pondělí 17. července ráno sešli v kabině, aby společně zahájili další fázi přípravy. První dny budou ještě záběhové, pak se ale znovu naplno rozjede kolotoč tréninků, nácviků herních situací a ladění detailů na novou sezónou.

V 9:00 sraz v kabině, chvíli poté tréninková jednotka s Mariánem Vodou v posilovně a na horním ochozu haly. Pak ještě možnost jít se sklouznout na ledovou plochu, která se připravovala od minulého týdne – tak vypadal první poprázdninový den Mountfieldu HK.

„Začali jsme suchou přípravou, kdo chtěl, šel si ještě vyzkoušet výstroj a brusle. V úterý děláme Wingate test, potom mají kluci program v posilovně a pak individuálně led, aby si zajeli brusle, všechno připravili na středu, kdy začínáme organizovaným tréninkem na ledě,“ prozrazuje program prvních dní hlavní trenér Václav Sýkora.

Na tyto tréninky naváže kombinovaná příprava, kdy budou hráči střídat led a jednotky na suchu, k tomu přidají druhou fázi. Od příštího týdne bude mužstvo na ledě každý den.

Dorazil téměř kompletní tým, chyběli dva matadoři

Trenérské trio přivítalo v kabině téměř všechny hráče, dorazili také Lotyši Andris Džerinš a Oskars Cibulskis. Poprvé se v Hradci Králové zapotil také Lukáš Vopelka. Naopak prázdné místo zůstalo Jaroslava Bednáře a René Vydareného.

„Momentálně nám chybí Renda Vydarený a Jarda Bednář, kteří jsou na studiu trenérské licence B. V úterý přijedou na testy, ve středu i ve čtvrtek ještě budou chybět,“ sděluje hlavní kouč.

První nedočkavnci 😀 #Pláněk #Gregorc #Pavlík #Šimánek

Příspěvek sdílený Mountfield HK (@mountfieldhk),

Ten bude postupně postrádat další hráče, kteří si pojedou plnit reprezentační povinnosti. „Od pátku tady nebude Ráďa Pavlík, jenž jede na sraz reprezentace do 20 let. Od pondělí budou chybět kluci z reprezentační devatenáctky – Radim Šalda, Jaroslav Dvořák a Michael Gaspar,“ doplňuje.

Přestože se zdá být tým kompletní, ještě se přece jen může o jedno jméno rozšířit. „S aktuálním kádrem jsme spokojení, ale je možné, že ho ještě doplníme o jednoho útočníka. Musí jít ale o hráče, který bude odpovídat našim představám.“

S plánem zápasů v přípravném období jsme spokojení

Po čtrnácti dnech na ledě se hráči dočkají také konečně zápasu. První přijde na řadu 3. srpna proti Spartě Praha, poté jich bude v přípravném období následovat dalších osm. Vyhovuje trenérskému štábu rozpis utkání? „Protože byl Mountfield Cup naplánován dopředu ve stejném termínu jako vloni, i kvůli ruským týmům, které nakonec nedorazí, tak jsme s tím počítali a šli o něco dřív na led,“ říká zkušený trenér.

„Termíny utkání Ligy mistrů jsou dané. K tomu jsme přidali dva přípravné zápasy proti Olomouci a v Liberci. S tímto plánem jsme spokojení, odehrajeme takový počet zápasů, jaký jsme chtěli,“ uzavírá Václav Sýkora.

Fotogalerie

     
 
 
Servis
Facebook
Twitter
Mountfield HK, a.s. Komenského 1214/2
500 03 Hradec Králové
(Ukázat na mapě)
Telefon: 495 512 202
Mobil: 731 501 927
Fax: 495 512 202
E-mail: sekretariat@mountfieldhk.cz
Web: www.mountfieldhk.cz

Spřátelené kluby

FC Hradec Králové Hradecké Lvice