pá 6.10.2017 | Radek Staněk

Přes závěrečné drama vezou junioři z Vítkovic tři body

Když ve 47. minutě Patrik Mašín svým druhým gólem zvyšoval už na 3:0 a stejné skóre svítilo na ukazateli i tři minuty před koncem, zdálo se, že Hradec si v pohodě dokráčí pro výhru. Ovšem Ridera v 58. minutě snížila a ve finiši přidala ještě další branku. Ta ovšem padla pouhých pět vteřin před závěrečným hvizdem a junioři tak v sezóně vyloupili druhý venkovní stadion, tentokrát ten ostravský.

Aleš Krátoška (Mountfield HK):
Na ty šance, které jsme měli, byl pro nás po první třetině stav 0:0 špatný. V další třetině kluci zabrali a dali branku, v poslední části ale stav 3:0 podle mě neodpovídal tomu, kolik jsme měli šancí. Měli jsme dát víc gólů. Závěr nebyl úplně ideální, kluci ho možná trochu podcenili a dostali jsme dvě branky. Je to škoda, kluci si mohli zvýšit sebevědomí a zkusit nějaké dobré akce. Několikrát v utkání jsme jeli dva nebo tři na jednoho, ale situace jsme vůbec neproměnili, někdy ani nevystřelili na bránu. Za tři body jsme samozřejmě rádi, ale to neproměňování šancí... s tím se pereme v podstatě od začátku.