pá 3.11.2017 | Jan Vavřina, Johan Čáp

Rudolf Červený lituje neproměněných šancí. Měli jsme jich dost, říká

V zápasech Hradce Králové padá poslední dobou minimum branek. Stejně jako v Plzni, tak i v Olomouci vyšli svěřenci Václava Sýkory střelecky i bodově naprázdno a soupeři stačil k výhře jediný gól. Podle Rudolfa Červeného měli ale Východočeši v 19. kole vyložených šancí víc než soupeř.

Proti Hanákům se vám dlouhodobě dařilo, tentokrát to nevyšlo. V čem vidíte hlavní důvod?
Odehráli výborný zápas dozadu, i když dopředu hráli také hodně aktivně. Z toho vyplynulo několik našich šancí, samostatných nájezdů. Bohužel jsme je nevyužili a takhle to dopadlo…

Stejně jako v Plzni jste nevstřelili branku. Trápíte se v útoku?
V Třinci jsme zase vyhráli 3:0. I když jsme tentokrát měli méně střel, vyložených šancí jsme měli víc my. Věděli jsme, že to budou všechno střílet na bránu, i ze stran.

Vaše defenzíva fungovala poměrně dobře, skřípalo to ale v zakončení...
Řekl bych, že tam vyložené šance neměli. Samozřejmě tlak do brány tam byl, ale snažili jsme se to tam čistit. A to se nám docela dařilo. Jak už jsem říkal, nevyužili jsme nájezdy a přesilovky. To rozhodlo.

Občas byly k vidění strkanice, nebyl to úplně klidný zápas. Vnímal jste to také tak?
Olomouc hraje takhle každý zápas. Je to bojovný tým, který hraje pořád nadoraz, dobrusluje všechny puky dozadu a vepředu je agresivní. To je jejich hokej.

První gól přišel až ve třetí třetině, na srovnání jste měli přes deset minut. S jakými pokyny jste do závěru zápasu šli?
Už byl konec, museli jsme riskovat a snažit se hrát vabank. Aby z toho vyplynuly nějaké šance. Vynutili jsme si přesilovku, řekl bych, že jsme to docela i odstříleli. Odrazilo se to ale vždycky na druhou stranu.

Na ledě Kohoutů jste prohráli vůbec poprvé. V čem byl tentokrát problém?
Nedali jsme gól, to rozhodlo. Navíc Olomouc podala výborný výkon. Teď už koukáme dopředu, čeká nás další zápas a budeme chtít uspět.