Žáci
pá 27.3.2015 |

Sedmá třída přivezla z mezinárodního turnaje stříbro!

V pátek 20. a sobotu 21. 3. se starší žáci ze 7.třídy Královských lvů zúčastnili velice dobře obsazeného mezinárodního turnaje ročníku 2002 Kalich Cup v Litoměřicích. Na turnaj nastoupily týmy HC Olomouc, HC Stadion Litoměřice, Motor České Budějovice a MHC Mountfield Martin ve skupině A, druhou skupinu složily celky HC Sparta Praha, Rytíři Kladno, Eislöwen Dresden a Královští lvi Hradec Králové.

Hned první zápas ve skupině Hradečtí tvrdě narazili na pozdějšího vítěze turnaje, po nevýrazném výkonu a zřejmě ještě únavě po ranním cestování, nadělila Sparta Hradci předčasnou velikonoční nadílku (1:8).

Sebevědomí se klukům vrátilo po druhém pátečním zápase s Drážďany (7:0) a o postupu do semifinále rozhodl duel s Kladnem. Po zlepšeném, bojovném výkonu oproti pátku Lvi zvítězili 5:1 a čekali na semifinálového soupeře, kterým byl nakonec vítěz skupiny „A“ MHC Mountfield Martin.

Po první bezbrankové třetině se na začátku té druhé slovenský tým dostal do vedení. Mladí Královští lvi nesložili zbraně, do konce druhé třetiny dvěma góly skóre otočili a při závěrečné power-play soupeře ještě další dva góly přidali (4:1).

Milým překvapením byl ke konci tohoto zápasu příjezd hradeckého reprezentačního obránce Bohumila Janka, který se stal do konce turnaje součástí týmu a povzbuzoval kluky k ještě větší bojovnosti.

Ve vyvrcholení turnaje v sobotu večer čekala na hradecké hokejisty, po slavnostním nástupu jednotlivých hráčů hrajících finále, Sparta. Bohužel i přes přesvědčení, že jí Královští lvi úvodní porážku vrátí, vstoupil Hradec do finále s velkým respektem a rychle prohrával 1:4. Hromy a blesky o první přestávce z úst hlavního trenéra Martina Stehna sice změnily obraz hry, Lvi se do svého soupeře bojovně zakousli, ale ani přes závěrečnou power-play se již nepodařilo manko z první třetiny dohnat (2:4).

Po finálovém zápase bylo na hráčích patrné velké zklamání. I přesto stříbrné medaile po nepříliš povedené sezóně jsou v konkurenci týmů turnaje Kalich Cupu velkým úspěchem, který určitě dodá chuť do poctivé přípravy na další hokejovou sezónu.

Sestava týmu Hradce Králové

Sajdl Tomáš, Možný Jakub – Řehák Adam, Kopecký Vojtěch, Hykl Milan, Kubasa Vojtěch, Lebeda Jan, Naar Jakub, Kroupa Ondřej, Jušta Jan, Teplý Martin, Heligr Jakub, Pavlík Zdeněk, Pirner Tomáš, Brandejs Jaroslav.

Výsledky zápasů

Základní skupina
Královští lvi Hradec Králové – HC Sparta Praha 1:8 (1:2, 0:3, 0:3)
Branka a nahrávky HK: Naar
Královští lvi Hradec Králové – Eislőwen Dresden 7:0 (6:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky HK: Pavlík (Jušta), Teplý (Pavlík), Naar, Jušta (Pavlík), Naar, Kroupa, Naar (Teplý)
Královští lvi Hradec Králové – Rytíři Kladno 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky HK: Lebeda, Pavlík (Jušta), Hykl, Hykl (Brandejs), Brandejs (Naar)