so 16.9.2017 | Jan Vavřina

Stále neporaženi. Mladší dorostenci zdolali také Boleslav a vedou skupinu Střed

Výborně rozjeli svou mistrovskou sezónu svěřenci trenérů Petra Luštince a Martina Štohanzla. Ti si po výhrách nad Pardubicemi a Letňany připsali další tři body do tabulky, tentokrát proti doposud neporažené Mladé Boleslavi. Po vyrovnané první třetině strhli Lvi v prostředním dějství výsledek na svou stranu a udrželi ho až do závěrečného hvizdu. Díky třetímu vítězství v řadě, na kterém se pěti body podílel Daniel Šedivý, se Mountfield posunul do čela skupiny Střed!

Dvoubrankové vedení Hradec rychle ztratil

Do souboje letos neporažených celků vstoupila herně lépe Boleslav, svou převahu nedokázala ale přetavit v to nejdůležitější – branky. Hradec naopak ukázal zkraje zápasu velkou efektivitu v zakončení, když hned druhá střela skončila za zády Romana Krinwalda. Mountfield šel do vedení díky Petru Moravcovi. Na začátku 10. minuty navíc vedli domácí už 2:0, tentokrát mířil přesně Kryštof Lang.

Místo toho, aby Hradec získané vedení povzbudilo, tak ho spíše ukolíbalo. Trest přišel záhy. V čase 11:40 překonal Tomáše Sajdla Oskar Haas, za dvě a půl minuty bylo srovnáno díky Janu Závorovi – 2:2. Hosté se navíc mohli dostat do vedení, plachtící kotouč skončil však jen na horní tyčce Sajdlovy branky.

Klíčová třetina. Mountfield si znovu vytvořil slibný náskok

Začátek prostředního dějství vyšel naopak lépe Východočechům. Ti se dostávali do šancí, vynutili si také dva fauly, potrestat je však nedokázali. Mrzet je to ale nemuselo, neboť na konci 28. minuty poslal hradecké barvy znovu do vedení Jan Jušta. Boleslav následně nevyužila velkou šanci ani přesilovku a muselo ji to štvát.

Minutu po vypršení Langova trestu hosté špatně střídali. Nejprve hráli chvíli v šesti, pak zase ve čtyřech. Svěřenci Petra Luštince toho dokonale využili. Ujeli do brejku a z dorážky zvýšili na 4:2. Poslední se kotouče dotkl Jaroslav Kašpar. Závěr druhé třetiny patřil i díky dvěma hradeckým vyloučením Středočechům, své šance ale v kýženou snižující branku neproměnili.

Hosté snížili, Hradec dvěma góly odmítl drama

Hosté vstoupili do třetí periody se zvýšenou aktivitou, Mountfield zase se zabezpečenou obranou. Přesně tomu odpovídala také hra. Boleslav se snažila tvořit, domácí hlavně neinkasovat. Úspěšnější byli Středočeši, ve 47. minutě snížil na 3:4 Oskar Haas. Chvíli po gólu následovaly dva hostující fauly, které rozlet týmu z automobilového města výrazně přibrzdily.

Důležitého gólu na 5:3 se Mountfield dočkal v 55. minutě, svůj druhý gól a zároveň čtvrtý bod v zápase zaznamenal Jan Jušta a on i jeho spoluhráči mohli začít pomýšlet na výhru. Tu navíc stvrdil při boleslavské power-play střelou do opuštěné klece Matěj Pinkas – 6:3. Asistenci u poslední trefy si připsal Daniel Šedivý, pro kterého to byla pátá přesná nahrávka v utkání. Parta okolo kapitána Jaroslava Kašpara vystavila jako první v sezóně Boleslavi stopku, navíc se sama může radovat z třetí výhry v ročníku, jež ji posunula do čela tabulky!

Petr Luštinec (Mountfield HK):
Do zápasu jsme šli trochu s neznámou, nevěděli jsme, co od Boleslavi čekat. Chtěli jsme proto vstoupit do utkání se zajištěnou obranou, ale moc se nám to nepodařilo. Boleslav byla prvních pět minut lepší, nám se poté podařilo dát dva góly. O náskok jsme bohužel přišli a začalo se od nuly. Ve druhé třetině jsme šli do vedení 4:2, poté jsme to po taktické stránce odehráli až do konce utkání velice dobře.

Lukáš Zörkler (BK Mladá Boleslav):
Druhý zápas po sobě jsme nastoupili špatně do zápasu, chceme to pak dotahovat ve třetí třetině... To nejde do nekonečna, kluci se o tom přesvědčili. Hráči, kteří by měli tým dotáhnout k vítězství, bohužel nepodávají optimální výkony, nemají formu a projevuje se to na výsledku.